Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » wt lut 26, 2013 02:20

Witam,

Na początku lutego miałem problem z ABS, bo kilka razy wyłączał mi się przy dojeżdżaniu do skrzyżowań, co kończyło się lądowaniem z zaspie.
Zapalały się lampki ABS i kontroli trakcji oraz migał wykrzyknik ręcznego.
Jedyny błąd jaki się pojawił po podłączeniu komputera to problem z czujnikiem obrotu kierownicy.
Po skasowaniu błędu kod ten już nie wyskoczył, ale ABS nadal się wyłączał przy ostrzejszym hamowaniu. Pojawił się za to błąd 16 35 2.
Wymontowaliśmy cały moduł z pompą i zawieźliśmy do fachowca, ale ten chciał, żeby do pompy dokręcić samochód, bo inaczej nie dało się zdiagnozować problemu.
Po dokręceniu samochodu do modułu lampki znowu się zapalały przy hamowaniu, ale udało się dojechać do fachowca i gość męczył samochód na lodzie, śniegu, kałużach etc. przez dobry tydzień i ani razu nie pojawił się żaden kod błędu, zatem oddał mi samochód jako sprawny. Najwyraźniej coś się magicznie naprawiło samo.

Podczas powrotu od fachowca po kolejnym odpaleniu silnika zaczęła migać na żółto kontrolka oleju a potem gasła i wyskakiwał komunikat "OLSENSOR WERKSTATT".
Sprawdziłem poziom oleju i wszystko było ok, bo samochód był świeżo po przeglądzie z wymianą oleju włącznie.
Sytuacja powtarza się od tego czasu za każdym razem, kiedy włączam silnik.

Żeby tego było mało zamiast przebiegu miga napis "ERROR" a po jakimś czasie pojawia się faktyczny przebieg.
Zgodnie z poradami na forach odłączyłem akumulator i po podłączeniu problem z przebiegiem zniknął (jakieś 2 tygodnie temu) a dziś pojawił się znowu.

Jak podejrzewam zarówno komunikat odnośnie oleju jak i error zamiast przebiegu związane są z wymontowaniem/zamontowaniem modułu ABS.
Pytanie teraz jak doprowadzić MFA+ do ładu i czy znacie kogoś, kto mógłby się tym zająć w Warszawie? (najlepiej okolice Piaseczna/Ursynowa)

Pozdrawiam,
Mateusz



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: marcin7x5 » wt lut 26, 2013 11:29

Sprawdź/poczytaj o czujniku oleju zamontowanym w misce olejowej.



mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » wt lut 26, 2013 19:40

To nie jest kwestia czujnika.

Czytałem na forach, że takie błędy (olej+przebieg) mogą pojawiać się, kiedy pamięci dwóch elementów w których zapisany jest przebieg (możliwe, że drugi to mój nieszczęsny moduł ABS) nie mogą się ze sobą zsynchronizować. Najczęściej pojawia się to przy nieumiejętnym grzebaniu w przebiegu.

Dzisiaj zrobiła się jeszcze lepsza akcja, bo podczas jazdy parokrotnie zresetował mi się zegarek i chwilowy przebieg.
To by potwierdzało błąd 16 35 2, który wyskoczył wcześniej (16352 - Control Module - Electrical Error).
Najwyraźniej jest gdzieś problem z masą i potrzebowałbym udać się do kogoś, kto by mi to sprawdził.

Dlatego jeszcze raz prośba o podanie namiaru na dobrego elektryka/elektronika od Golfów w Warszawie i okolicach.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: edzio » wt lut 26, 2013 21:12

licznik się kończy.



mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Re: Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » wt lut 26, 2013 22:25

Bardzo mi pomogłeś...
Ktoś jeszcze?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: doggie » wt lut 26, 2013 22:31

mate76, na forum OCP gość miał identyczną sytuację jak ty z tym błędem i choinką licznika i pamiętam że po wymianie pompy ABS problem znikł



mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » wt lut 26, 2013 22:34

Dzięki wielkie. Zapasowy moduł czeka.
Jeśli to nie problem z masą, to chyba nie ma innego wyjścia, jak wymienić.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Re: Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: edzio » śr lut 27, 2013 20:20

mate76 pisze:Bardzo mi pomogłeś...
Ktoś jeszcze?
nie musisz z góry dziękować,zrobisz to podziękujesz



mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » pt mar 01, 2013 11:53

Dwa posty i dwa bez sensu.
doggie już dał mi konkretną odpowiedź, więc po co nabijasz sobie licznik na siłę?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: doggie » pt mar 01, 2013 12:09

mate76, nie przesądzaj opinii, ostatecznie może się okazać że zestaw wskaźników padł, edzio ma dość spore doświadczenie w tym zakresie



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: edzio » pt mar 01, 2013 12:44

Są trzy rzeczy odpowiedzialne za takie cyrki,sprawdzenie co jest winne nie wymaga żadnych kosztów finansowych ,a i każdy posiadacz auta może sam sobie sprawdzić i trafnie postawić diagnozę.Napisał bym co i jak ,ale jak znowu mate76, nie usłyszy tego co by chciał słyszeć to się znowu obrazi i jeszcze zacznie mnie wyzywać więc sobie odpusczę. :smoke: :popcorn:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: grg474 » pt mar 01, 2013 22:52

edzio, daj spokój - weź szklaną kulę powiedz mu co wktórym miejscu nie styka i jak ma to najprościej naprawić - widzisz że gość nie rozumie że bez eliminacji poprzez sprawdzenie kolejnych podzespołów się nie obejdzie to po co ta jałowa z nim dyskusja? Na siłę nie uszczęśliwisz.
mate76 pisze:Zapasowy moduł czeka.
Jeśli to nie problem z masą, to chyba nie ma innego wyjścia, jak wymienić.
wymieniłeś? napisałeś że nie pomogło?
edzio pisze:licznik się kończy.
może mieć rację - żeby to wykluczyć nalezy sprawdzić pozostałe graty


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

mate76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:04
Lokalizacja: Józefosław

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: mate76 » pn kwie 08, 2013 17:10

Sprawa okazała się dużo prostsza niż by się mogło na początku wydawać.
Nie skończył się ani moduł ABS, ani licznik, tylko przetarły się dwie żyły w 3-żyłowym kablu, którym podpięty jest czujnik oleju, czyli zgodnie z błędem "Olsensor Werkstatt".
"Error" w miejscu przebiegu pojawia się dlatego, że to jedyne miejsce, gdzie może wyświetlić się jakiś tekst w dolnej części MFA i ma to pewnie na celu zwrócenie uwagi, że jest jakiś problem, bo "Olsensor Werkstatt" pojawiał się jakiś czas po włączeniu zapłonu i to na krótko.

Po naprawie kabla i wykasowaniu błędów nie pojawia się już nic ani w module silnika, ani ABSu.
Tylko w module deski wskaźników pojawia się cały czas błąd "0003 ECU upper limit exceeded".

W opisie do tego błędu jest informacja, że trzeba sprawdzić ustawienia przeglądu lub zrobić przegląd.
Niestety kasowanie za pomocą komputera ani kombinacji "zapłon/zerowanie przebiegu/przycisk ustawiania minut" nic nie daje.
Za każdym razem po włączeniu zapłonu w miejscu przebiegu całkowitego pojawia się "Error" i trzeba poczekać kilkanaście minut aż przebieg sam się pojawi, albo wcisnąć przycisk zerowania przebiegu dziennego, co skutkuje tym samym.

Tak więc pozostaje mi poszukanie jakiejś innej możliwości skasowania tego błędu 0003 albo wizyta w ASO przy okazji kolejnego przeglądu, gdzie pewnie sobie z tym poradzą.
Odnośnie modułu ABS to na szczęście tak umówiłem się z człowiekiem z Allegro , że mogę ten moduł odesłać.
Ostatnio zmieniony pn kwie 08, 2013 17:25 przez mate76, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Olsensor Werkstatt + Error zamiast przebiegu

Post autor: edzio » pn kwie 08, 2013 17:23

mate76 pisze:w module deski wskaźników pojawia się cały czas błąd 0003 ECU upper limit exceeded.
przecież mówiłem,że masz uszkodzony licznik ten błąd właśnie o tym mówi.(błąd sumy kontrolnej)
mate76 pisze: możliwości skasowania tego błędu albo wizyta w ASO przy okazji kolejnego przeglądu, gdzie pewnie sobie z tym poradzą.
tak wymienią licznik na nowy. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości