[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego- nowe objawy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemo183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 14:28

[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego- nowe objawy

Post autor: Przemo183 » ndz lut 10, 2013 16:21

Witam, mam mały problem z zamkiem centralnym w samochodzie.
Otóż niedawno zamek drzwi kierowcy zaczął się psuć i nie bardzo chciał się zamykać i otwierać.
Po przekręceniu kluczyka zamek się zamykał a zaraz potem otwierał się ponownie(tylko te jedne drzwi).
Po pewnym czasie zamek zaczął szaleć. Otwierał się i zamykał sam z siebie bez kluczyka. Na podwórku słychać było tylko klikanie zamka, podczas jazdy zresztą też. Postanowiłem wymienić więc zamek.
Jednak po wymianie zamka dziwne otwieranie i zamykanie samo z siebie się nie skończyło. Teraz jednak same szaleją tylko drzwi kierowcy. Nie działa również światełko w drzwiach i brzęczyk włączonych świateł. Mało tego do kompletu wczoraj zauważyłem dziwne zachowanie klapy bagażnika. Podczas jazdy pokazywało mi że jest ona otwarta jednak gdy się zatrzymałem i sprawdziłem nie mogłem jej nawet otworzyć a zamek w bagażniku nie reagował na przekręcenie kluczyka.

Czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu? Jaka jest przyczyna tego wszystkiego i jak ją wyeliminować.

Z góry dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2013 17:31 przez Przemo183, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego

Post autor: luki3485 » ndz lut 10, 2013 16:38

Do sprawdzenia wiązka klapy bagażnika po lewej stronie w przelotce.Kable lubią tam pękać.



Przemo183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 14:28

[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego

Post autor: Przemo183 » ndz lut 10, 2013 16:40

Do wczorajszej wymiany zamka wszystko działało bardzo dobrze.



Awatar użytkownika
luki3485
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: ndz lis 06, 2011 13:47
Lokalizacja: Malbork

[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego

Post autor: luki3485 » ndz lut 10, 2013 20:17

Brak oswietlenia i brak buzerra to mikroswitch tu temat faq może sie przyda http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=457148" onclick="window.open(this.href);return false; może coś zle poskładałeś?



Przemo183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 14:28

[Bora] Dziwne zachowanie zamka Centralnego

Post autor: Przemo183 » czw lut 14, 2013 17:07

Postanowiłem wyjąć radio i można powiedzieć, że coś się zmieniło.
Teraz brzęczyk działa jak i lampka, chociaż nie zawsze.
Zamek dalej szaleje. Co ciekawe teraz szaleją szyby nawet gdy kluczyka nie ma, zakluczę drzwi(nawet dioda przy ryglu się świeci), drzwi się od kluczą i otworzą wszystkie szyby.
I teraz pytanie. Czy to mikrostyk czy dioda? a może moduł komfortu?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości