nie działa licznik po odpięciu silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szymon1238
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 05, 2006 00:21
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

nie działa licznik po odpięciu silnika

Post autor: szymon1238 » czw lut 07, 2013 08:09

Witam,
W autku jest silnik 1Z, rok 94. Po odpięciu od silnika takiej dużej okrągłej, przekręcanej wtyczki, do której idą kable od: czujnika temp. (G62), zaworu na pompie wtryskowej (N109), od impulsometru i pewnie od czegoś jeszcze przestały działać mi zegary. Objawy są takie:
-zapłon wyłączony: działa ten elektroniczny zegarek i pokazuje stan kilometrów
-przekręcam zapłon: działa wskaźnik temp. i paliwa, kontrolki się święcą
-odpalony: opada wskaźnik temp i paliwa, obrotomierz się podnosi czasem na 500obr, prędkościomierz chwilę podrga i pada. Kontrolki od oleju, ładowania itd, gasną, kontrolka od długich świateł działa, kontrolki kierunków również,podświetlanie działa zawszę.

Myślę, że przyczyna tkwi w tej wtyczce, ponieważ gdy ją pierwszy raz podpiąłem to auto w ogóle nie odpaliło. Vag pokazał błąd zaworu N109. Podgiąłem blaszki od biało-czarnego kabla we wtyczce(po przekręceniu kluczyka pojawia się na nim + i otwiera zawór paliwa na pompie) i odpalił.
Zamieszczam schemat, do czego już doszedłem:
Obrazek

Ktoś wie gdzie zginał plus?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie działa licznik po odpięciu silnika

Post autor: Paweł Marek » pt lut 08, 2013 00:33

ja bym najpierw sprawdził kable masowe do licznika, są dwa, nie wiem jaki jest ich przebieg może któryś idzie poprzez to złącze koło silnika i nie kontaktuje, najlepiej omomierzem sprawdzić we wtyczce licznika oba.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości