AEE - regulator napięcia?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

conradozz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 12:14
Lokalizacja: warszawa

AEE - regulator napięcia?

Post autor: conradozz » wt sty 29, 2013 14:07

Witam.

Mam problem z ładowaniem akumulatora w Golfie.
Problem polega na tym, że mam zaniki ładowania - zdarza się tak, że wycieraczki ledwo idą w górę, podświetlenie zegarów i kontrolki ledwo się żarzą, nawet cyferki na wyświetlaczu przebiegu przygasają. Co dziwnie - nie świeci wtedy kontrolka ładowania ale przystawiłem multimetr do klem i w tym momencie pokazywał napięcie 12,3 V (na włączonym silniku), dopiero jak dodam gazu na 3 tys rpm to widać, że wycieraczki idą pełną prędkością a całe podświetlenie świeci pełną intensywnością. Wtedy też multimetr pokazuje 14,3 V napięcia na klemach.

Moje pytanie bo nie wiem co myśleć o tej nieświecącej kontrolce napięcia kiedy nie ma ładowania - to będzie wina regulatora napięcia?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

AEE - regulator napięcia?

Post autor: Paweł Marek » wt sty 29, 2013 18:48

jeśli po przegazowaniu alternator ładuje juz poprawnie nawet na wolnych to winne jest wzbudzenie - szukajka ci wyjaśni.
Jeśli po przegazówce napięcie też czasem spada to szukaj winy w samym alternatorze, być możesz szczotki się zużyły ale to nie jest pewnik.
O kontrolce nic nie myśl w tym wypadku ona ci nic nie powie ogólnie pisząc, w starszych mk2 coś by mówiła więcej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości