Światła przeciwmgielne tylne

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » pn gru 10, 2012 22:08

Witam jakiś czas temu spaliła mi się żarówka od przeciwmgielnego tylnego prawego, dzisiaj postanowiłem ją wymienić i dalej nie świeci dodam, że próbowałem z innymi żarówkami i dalej nic, lewe przeciwmgielne świeci a prawe nie. Zamieniłem nawet wsady razem z żarówkami i sytuacja ta sama... Zauważyłem, że do prawej lampy wchodzi wtyczka 6 pinowa z 5 kabelkami a do lewej z 6 kabelkami czy to może oznaczać, że jeden kabelek się zatracił ?



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: artur_n » pn gru 10, 2012 22:15

Bo jest tylko jedna żarówka lewa przeciwmgielna prawej w ogóle nie ma seryjnie montowanej chyba że ktoś dorobił sobie sam.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
michoswwy
...
...
Posty: 924
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 16:35
Lokalizacja: Wyszków

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: michoswwy » pn gru 10, 2012 22:18

były wersje z 2 światłami przeciwmgielnymi po jednym na stronę a były takie co mają tylko jedno po lewej stronie widziałem mk4 które miało ori 2 światła nic nie przerabiane ja u siebie mam jedno tylko z lewej



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: artur_n » pn gru 10, 2012 22:20

Dziwne nigdy nie spotkałem się z dwoma oryginalnymi przeciwmgielnych z tyłu. Są to mocne światła i do bycia widocznym wystarczy jedno od środka drogi gdyż dwa mogły by już mocno dawać po gałach kierowcom jadącym z tyłu.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » pn gru 10, 2012 22:25

W każdym razie u Mnie były dwa, a teraz nie ma ... i nie wiem co by to mogło spowodować... zauważyłem jeszcze, że właśnie po prawej stronie w tej wnęce wisi wtyczka 3 pinowa z 2 kabelkami całkiem osobno ... jednak nie pasuje do żadnego wejścia w owej lampie ...



Awatar użytkownika
artur_n
VAG Biłgoraj
VAG Biłgoraj
Posty: 343
Rejestracja: pt wrz 14, 2012 11:57
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: artur_n » pn gru 10, 2012 22:29

Może banalne ale zacznij od bezpieczników.


Bez dymu nie ma ognia... TDI

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » pn gru 10, 2012 22:41

na tabliczce z bezpiecznikami jest tylko jeden bezpiecznik odpowiedzialny za przeciwmgielne, a gdyby był spalony to przecież lewe światło też by nie świeciło ...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Qto » pn gru 10, 2012 23:27

Fastener pisze:Zauważyłem, że do prawej lampy wchodzi wtyczka 6 pinowa z 5 kabelkami a do lewej z 6 kabelkami czy to może oznaczać, że jeden kabelek się zatracił ?
nie zatracił się...pewnie nigdy go nie było...a że były dwa przeciwmgielne to Ci się pewnie wydawało :bajer:
Ten szósty kabelek jest właśnie od przeciwmgielnego
Fastener pisze:po prawej stronie w tej wnęce wisi wtyczka 3 pinowa z 2 kabelkami całkiem osobno
wtyczka do gniazda 12V w bagażniku

Tak z ciekawości zapytam...jaki rodzaj nadwozia ? ...i czy wykręcałeś lampy ?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » wt gru 11, 2012 00:07

Z tą zapalniczką to musi być prawda - Masz rację. Nadwozie Hatchback 3D. Lampy takie już były od momentu kiedy kupiłem samochód. Przecież widziałem jak jeszcze miesiąc temu świeciły dwie :bajer:
Poza tym po co by tam była żarówka ? :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Qto » wt gru 11, 2012 00:19

Pytałem czy wykręcałeś lampy z jednego prostego powodu...w HB nie da rady do prawej lampy wsadzić wkładu z włożoną żarówką w miejscu światła przeciwmgielnego. Ja mam u siebie dwa przeciwmgielne (dokładałem) i za każdym razem kiedy mam potrzebę wyciągnięcia wkładu z żarówkami po prawej stronie muszę wykręcać lampę... Także nie wiem jakim cudem masz tam żarówkę, która podobno świeciła pomimo braku jednego kabelka :bajer:



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » wt gru 11, 2012 00:28

Qto może powiem w ten sposób: dwie godziny temu wkładałem ten środek lampy tylko odłączałem przewód, bo bez tego bardzo ciężko. Zgadzam się z Tobą do prawej lampy jest ciężki dostęp, ale da się. I powtarzam, że świeciła, a teraz nie świeci. Jak dokładałeś tam przeciwmgielne ? u Mnie po prawej stronie jest miejsce na żarówkę od przeciwmgielnych, więc powinna działać kiedy potrzeba.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Qto » wt gru 11, 2012 00:30

Fastener pisze:u Mnie po prawej stronie jest miejsce na żarówkę od przeciwmgielnych, więc powinna działać kiedy potrzeba.
miejsce jest...ale wsadzić się jej nie da (bynajmniej mi się nie udało i nie udaje do tej pory) no i brak zasilania na tą żarówkę...brak szóstego kabelka który w lewej lampie jest. Dołożenie światła polega właśnie na dołożeniu kabelka do wtyczki i wsadzeniu żarówki :bigok:



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Fastener » wt gru 11, 2012 01:00

No trudno będę jeździł na jednej, ale dla Mnie cała ta sytuacja wydaje się bardzo dziwna było światło i go nie ma :grin: co do wsadu z żarówką to odepnij to złącze od lampy następnie odepchnij Sobie trochę tej zabudowy z bagażnika i wpychaj ten wsad w stronę klapki od tankowania powinno wejść z lekkim oporem :bajer:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła przeciwmgielne tylne

Post autor: Qto » wt gru 11, 2012 01:04

Fastener, może masz mniejszą żarówkę :jezor: Tak czy siak nie mogła świecić skoro brakuje kabelka we wtyczce, który doprowadzałby do niej prąd



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości