Czujnik temperatury węwnątrz

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: Krakulec » śr gru 05, 2012 20:27

Witam! Mam problem z czujnikiem temperatury WEWNĄTRZ . Na climatroniku pokazuje mi że np. teraz mam -2 a w środku jest gorąco . Gdzie w vagu znajdę odczyt z z tego czujnika i gdzie ten czujnik wogole się znajduje ??


Krakulec

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: wojtas46 » śr gru 05, 2012 21:51

Krakulec, jeśli się nie mylę to na klimie jest pokazywana temperatura zewnętrzna



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: guziolek » czw gru 06, 2012 16:02

wojtas46 pisze:Krakulec, jeśli się nie mylę to na klimie jest pokazywana temperatura zewnętrzna
Nie mylisz się :bajer: Tak po prawdzie, to ja jeszcze nie spotkałem samochodu, w którym byłby termometr wewnętrzny... Na klimatronikach są tylko pokazywane docelowe temperatury, ale to co innego.



Awatar użytkownika
Krakulec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt lip 10, 2007 15:32
Lokalizacja: Legnica

Re: Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: Krakulec » czw sty 17, 2013 15:55

Sprawdziłem i rzeczywiste to jest temperaturę zewnętrzna . Ale czegoś nie rozumie to co pokazuje termometr z licznika ?? Ja mam dwie odmienne temperatury na tym i na tym .


Krakulec

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: Aligator30 » czw sty 17, 2013 16:15

Krakulec pisze: Ale czegoś nie rozumie to co pokazuje termometr z licznika ??
temperature zewnętrzną :bigok:



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: cinek2004 » czw sty 17, 2013 16:51

Licznik i climatronic pokazuje temp zewnetrzna, tyle ze licznik z dokladnoscia do 0,5 stopnia.
Jesli temperatury sie roznia, to cos jest nie tak z elektryka.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: agrala » czw sty 17, 2013 18:49

Lub z czujnikami bo sa 2.
Odlacz ten w zderzaku to bedziesz wiedzial ktory podaje info do licznika a ktory do klimy.



Awatar użytkownika
cinek2004
"
Posty: 1795
Rejestracja: pn cze 04, 2007 08:01
Lokalizacja: Warszawa - WB

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: cinek2004 » czw sty 17, 2013 18:51

agrala, sa tez instalacje na 1 czujniku i z climatronica leci info do zegarow.



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: matisim » czw sty 17, 2013 19:02

a climatronic musi mieć temp z zewnątrz? na tej podstawie wtedy latem chłodzi a zimą grzeje w trybie auto czy coś takiego??

bo jak dla mnie nie jest potrzebna te temperatura zewnętrzna na climatronicu i w zegarach, bez sens. I dlatego chciałem do licznika podpiąć czujnik który bym miał w środku, tylko czy muszę mieć osobny czujnik czy można wykorzystać ten który jest w samej płytce w panelu climatronica? Czy takie kombinowanie nie ma sensu i lepiej osobny czujnik?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: guziolek » czw sty 17, 2013 20:42

W płytce czujnik jest ci potrzebny żeby klimatronik sterował nawiewami i temperaturą powietrza. Jak chcesz kombinować to zostaje ci podpiąć inny, albo wziąć sygnał z tego w panelu, ale odpinanie go nie wchodzi w rachubę. Najpierw jednak musisz rozszyfrować całą pinotekę wtyczek w liczniku i dowiedzieć się czy przypadkiem z licznika sygnałz temp zewnętrzną nie jest przekazywany gdzieś dalej np do ECU, bo jeśli tak to tym kombinowaniem zrobisz swojemu autu bubę :jezor:



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: matisim » czw sty 17, 2013 23:54

guziolek pisze:Najpierw jednak musisz rozszyfrować całą pinotekę wtyczek w liczniku i dowiedzieć się czy przypadkiem z licznika sygnałz temp zewnętrzną nie jest przekazywany gdzieś dalej np do ECU, bo jeśli tak to tym kombinowaniem zrobisz swojemu autu bubę

spokojnie, mam mk3 z climatronicem z mk4 i licznikiem audi s3 więc nie zrobi sie buba :grin:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik temperatury węwnątrz

Post autor: grg474 » pt sty 18, 2013 08:33

matisim pisze:bo jak dla mnie nie jest potrzebna te temperatura zewnętrzna na climatronicu i w zegarach, bez sens. I d
nie każde auto ma climatronik a ma 1/2 czy pełny fis i nie każde auto co ma fis ma climatronik. To że w twoim aucie są obie opcje nie oznacza że masz być jakimś wybranym. Temperatura zewnętrzna na climatroniku jest dla obsługującego climatronik - jest a wcale być nie musi bo nie we wszystkich samochodach to jest (zerknij np do A3). Chcesz mieć temperaturę wewnętrzną na liczniku - odetnij pin 26 - dodaj dodatkowy czujnik w kabinie i ciesz się że masz indywidualne auto


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości