Kontrolka ASR

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

Kontrolka ASR

Post autor: Arekkwiatek » wt gru 04, 2012 22:53

Witam mam pytanie,chodzi o kontrolkę chyba ASR normalnie nie mam takiego przycisku ani ESP ale jak ostatnio podłączyłem akumulator bo był ładowany to zaświeciła się taka kontrolka i zgasła i tyle jej widzieli. Czy to był jakiś test licznika czy może jest możliwość podłączenia. Pozdrawiam



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Kontrolka ASR

Post autor: wojtas46 » śr gru 05, 2012 07:08

Możesz mieć system ASR bez przycisku na desce , sprawdż w kodach wyposażenia lub przy ruszaniu , przy mocniejszym wciśnięciu gazu na 1 powinien ujmować mocy aby nie dopuścić do uślizgu kół



Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

Kontrolka ASR

Post autor: Arekkwiatek » śr gru 05, 2012 16:38

Hmm sprawdzałem jak pisałeś i nic nie zmniejsza poślizgu kół,a może być taka opcja że trzeba przycisk podłączyć i ewentualnie vagiem adoptować . Po kodach nie mogę rozczytać bo kartka jest przytarta :-(



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Kontrolka ASR

Post autor: guziolek » czw gru 06, 2012 16:08

Arekkwiatek pisze:Hmm sprawdzałem jak pisałeś i nic nie zmniejsza poślizgu kół,a może być taka opcja że trzeba przycisk podłączyć i ewentualnie vagiem adoptować .
Jeśli Twój wieśwagen jest fabryczny i nikt nic nie majstrował to opcji nie ma :jezor: Biorąc jednak pod uwagę, że to Polska to opcja zawsze jest, bo ktoś mógł zamaskować obecność systemu np z powodu jego niewłaściwego działania, ale nit nie jest wróżbitą i zdalnie nie zdiagnozuje co tam masz pod maską i w elektryce. Trzymaj się raczej tego, że nie ma opcji :bigok:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kontrolka ASR

Post autor: doggie » czw gru 06, 2012 18:24

Arekkwiatek pisze:Hmm sprawdzałem jak pisałeś i nic nie zmniejsza poślizgu kół,a może być taka opcja że trzeba przycisk podłączyć i ewentualnie vagiem adoptować . Po kodach nie mogę rozczytać bo kartka jest przytarta :-(
ASR jest zintegrowane z pompą ABS, jesli ci nie działa ASR bo ktoś by odłączył to i ABS by ci nie dzialał, zaciągnij ręczny i daj na gaz, kontrolka ASR na desce rozdzielczej powinna zacząć mrygac. Czy przycisk ASR reaguje na wsiśnięcie tzn czy po wciśnięciu guzika ASR zapala ci się kontrolka ASR w liczniku?



Arekkwiatek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pn paź 05, 2009 20:55
Lokalizacja: Bielsko

Kontrolka ASR

Post autor: Arekkwiatek » czw gru 06, 2012 19:44

Hmm auto sprowadziłem z francji rok temu i o dziwo wszystko jest w fabrycznym porządku,przycisku nie mam jest zaślepka. Auto nie reaguje na poślizg po prostu mieli kołami. Zadałem to pytanie bo kontrolka zaświeciła się przy podłączaniu akumulatora. Jest jeszcze kontrolka od tempomatu i jakieś składanie oparcia tak wygląda ale one się nie zaświecają.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Kontrolka ASR

Post autor: doggie » czw gru 06, 2012 22:14

Arekkwiatek pisze: ASR normalnie nie mam takiego przycisku
kolego po prostu nie masz ASR, w Mk4 ASR nie było standardem, dopiero od Mk5 ASR jest standardem nawet w najuboższych wersjach



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości