szalejace wycieraczki, brak swiatel wewnetrznych

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arbi94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 07, 2012 23:57

szalejace wycieraczki, brak swiatel wewnetrznych

Post autor: arbi94 » ndz lis 11, 2012 23:19

Prosze o pomoc ! Kilka dni temu nabylem auto ( mk4 1.9 tdi) i okazalo sie ze sa problemy z elektryka a mianowicie :
- wycieraczki nie pracuja reguralnie tzn. wlaczaja sie co 3 sec a nagle przerwa z 6 s i 2 machniecia pod rzad

- oswietlenie wnetrza nie dziala przy otwieraniu drzwi , troche pogrzebałem i zauwazylem ze brak tego "klosza" w ktorym jest zarowka poprostu jest on odlaczony(nie mam go). myslicie ze brak oswietlenia moze powodowac brak tego klosza , dodam ze swiatlo nie zapala sie nie tylko przy drzwiach kierowcy ale
rowniez przy pasazera jak i bagażnika. Ponadto gdy otwieram KAZDE drzwi przy zapalonych swiatlach brzeczyk nie dziala

-kierunki czasem nie mrygaja tylko sie pala ale zaczely dzialac normalnie

-centralny z scyzoryka raz otwiera raz nie , czasem wsiade sam sie zamknie i wlacza sie alarm. Czy moze byc to wina slabej baterii w pilocie ??

- zauwazylem tez ze gdy czasem przekrecam kluczyk i probuje go odpalic to moge krecic i krecic jakby immobiliser nie pozwalal na odpalenie, wylaczam zaplon zapalam podobnie i wszystko OK

Czy usterki te sa spowodowane awarią jakiegos JEDNEGO czujnika\ przelacznika czy co to tam jest tzn. jedna zepsuta rzecz powoduje te usterki , czy poprostu kazdy problem dotyczy jakiegos odzielnego mechanizmu/ czujnika???

Co jest zepsute i gdzie to sie znajduje ???

Mysle ze moglbym to zrobic sam jezeli znalbym uszkodzony czujnik dlatego prosze o pomoc!!!!!
Ostatnio zmieniony pn lis 12, 2012 00:17 przez arbi94, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

SZALEJACE WYCIERACZKI , BRAK SWIATEL WEWNETRZNYCH

Post autor: Qto » ndz lis 11, 2012 23:41

arbi94 pisze:SZALEJACE WYCIERACZKI , BRAK SWIATEL WEWNETRZNYCH
na początek zapoznaj się z regulaminem forum (konkretnie mam na myśli pkt 9.)...edytuj i popraw
arbi94 pisze:- wycieraczki nie pracuja reguralnie tzn. wlaczaja sie co 3 sec a nagle przerwa z 6 s i 2 machniecia pod rzad
podmień przekaźnik wycieraczek i zobacz czy coś się zmieni
arbi94 pisze:- oswietlenie wnetrza nie dziala przy otwieraniu drzwi , troche pogrzebałem i zauwazylem ze brak tego "klosza" w ktorym jest zarowka poprostu jest on odlaczony(nie mam go). myslicie ze brak oswietlenia moze powodowac brak tego klosza , dodam ze swiatlo nie zapala sie nie tylko przy drzwiach kierowcy ale
rowniez przy pasazera jak i bagażnika. Ponadto gdy otwieram KAZDE drzwi przy zapalonych swiatlach brzeczyk nie dziala
jeżeli oświetlenie wewnętrzne da się zapalić ręcznie to poszukaj tematów o mikrostykach i zimnych lutach - temat rzeka w mk4. Co do bagażnika to poszukaj tematów o tym - było wiele razy opisywane jak naprawić.
...a jak oświetlenia nie da rady zapalić ręcznie to (bezpieczniki do sprawdzenia - rzecz oczywista) poszukaj tematów o przekaźniku w module komfortu.
arbi94 pisze:-kierunki czasem nie mrygaja tylko sie pala ale zaczely dzialac normalnie
włącznik awaryjnych do wymiany...można spróbować rozebrać i przeczyścić
arbi94 pisze:czasem wsiade sam sie zamknie i wlacza sie alarm. Czy moze byc to wina slabej baterii w pilocie ??
tu kłania się temat o mikrostykach i zimnych lutach - brak sygnału otwarcia drzwi do modułu komfortu
arbi94 pisze:Co jest zepsute i gdzie to sie znajduje ???
włącznik awaryjnych - chyba wiadomo
przekaźnik wycieraczek - nad nogami kierowcy, trzeba rozebrać plastiki...ten największy jest od wycieraczek. Można też się dostać poprzez odkręcenie skrzynki z bezpiecznikami, ale robiąc to pierwszy raz lepiej odkręcić plastiki żeby było wiadomo jak to wszystko wygląda.
mikrostyki i zimne luty związne z centralnym zamkiem i oświetleniem są w zamkach - wyszukiwarka wiele podpowie w tej kwestii
moduł komfortu - widoczny po demontażu plastików nad nogami kierowcy, na lewo od kolumny kierowniczej...na forum znajdziesz fotki dokładnego umiejscowienia



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

SZALEJACE WYCIERACZKI , BRAK SWIATEL WEWNETRZNYCH

Post autor: arek607 » ndz lis 11, 2012 23:51

arbi94 pisze:wycieraczki nie pracuja reguralnie
albo przekaźnik czasowy wycieraczek albo manetka

arbi94 pisze:oswietlenie wnetrza nie dziala przy otwieraniu drzwi
problem z mikrostykami w drzwiach
arbi94 pisze:jakby immobiliser nie pozwalal na odpalenie
immobiliser pozwoli na odpalenie ale jak będzie z nim jakiś problem to silnik po sekundzie sam zgaśnie. Dodam, że u mnie jest tak, że czasem samochód nie odpali za pierwszym razem. mogę kręcić kręcić i nic. ale jak wyłączę zapłon to przy następnej próbie odpali normalnie. Nie mam pojęcia co może być powodem. Może rozrusznik...
arbi94 pisze:centralny z scyzoryka raz otwiera raz nie , czasem wsiade sam sie zamknie i wlacza sie alarm. Czy moze byc to wina slabej baterii w pilocie ??
tak


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

arbi94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: śr lis 07, 2012 23:57

szalejace wycieraczki, brak swiatel wewnetrznych

Post autor: arbi94 » pn lis 12, 2012 20:13

czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy to wina mikrostykow w drzwiach ??

Qto moglbys podac mi link z tym bagaznikiem



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

szalejace wycieraczki, brak swiatel wewnetrznych

Post autor: Qto » pn lis 12, 2012 21:29

arbi94 pisze:Qto moglbys podac mi link z tym bagaznikiem
http://www.google.pl/search?q=mk4+brak+ ... 36&bih=776" onclick="window.open(this.href);return false;
arbi94 pisze:czy jest jakis sposob na sprawdzenie czy to wina mikrostykow w drzwiach ?
sposobu który da na 100% pewność to nie ma...bo równie dobrze może być winny mikrostyk, zimny lut, jak też złamany kabel
Qto pisze:jeżeli oświetlenie wewnętrzne da się zapalić ręcznie to poszukaj tematów o mikrostykach i zimnych lutach
:bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości