szarpanie podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » pn paź 29, 2012 20:59

witam od jakiegos czasu jestem posiadaczem nowego nabytku i juz sa problemy
co jakis czas zapalaja mi sie kontrolki epc + check i czasem esp ,po ponownym odpaleniu check zostaje reszta gasnie
na pierwszy ogien poszła diagnostyka
błędy
17961 czujnik cisnienia w dolocie niewiarygodna korelacja - nie wiem czy czujnik do wymiany czy poprostu zglasza jakis błąd

objawy
silnik zaraz po przejechaniu ok 3 kilometrow jak zlapie temp. zaczyna lekko poszarpywac tak jakby na gaz sie przełączał ale mam wrazenie ze poszarpywanie wystepuje w zakresie obrotow 1600-2500 poza nimi szarpanie jest niewyczuwalne

narazie poszły wszystkie filtry i olej plus czyszczenie przepustnicy od strony egr była cała zalepiona jednak objawy nie ustały

co mozna jeszcze sprawdzic bo nie znam jeszcze tego motoru 1.4 16 v 75ps na podpowiedz dodam ze raz na jakis czas jak odpalam goracy to potrafi wskoczyc na 3000tys obrotow i szybciutko opada na 700 na jalowym chodzi rowno przyspiesza dobrze pali 6.2 srednia z komp

dziekuje za pomoc



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » wt paź 30, 2012 11:45

Spróbuj wyjąc ten czujnik ciśnienia i go przemyć. Byc może jest zabrudzony od syfu z egr + odma. Warto tez sprawdzic szczelnośc całego dolotu.



ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » śr paź 31, 2012 12:07

zrobiłem jak pisałes wyczyscilem czujnik i nadal to samo , w sumie nie był brudny profilaktycznie zamowiłem drugi podmienie to i zobaczymy moze byc uszkodzony, dolot raczej szczelny bo na zimnym silniku nic nie szarpie w najblizszym czasie przeczyszcze egr bo z tego co wyczytalem to kieruje spaliny podczas jednostajnej jazdy w dolot a podczas przyspieszania sie zamyka u mnie szarpie podczas stalej jazdy i zaczyna pracowac jak silnik łapie temperature czyli rysopis sprawcy pasuje idealnie tylko dlaczego błędu nie pokazuje?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » pn lis 05, 2012 13:16

Jeżeli nie będzie dalej sypał błędami to raczej czujnik jest ok. Mam nadzieję, że nie zamówiłes tylko taniej podróbki tego czujnika bo to tylko kasa wyrzucona w błoto. Spróbuj odłaczyć EGR i zobacz wtedy czy coś się zmieni w kulturze pracy. Szarpie ci w tym przedziale obrotów cały czas czy tylko w okreslonym zakresie temp silnika?



ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » pn lis 05, 2012 20:50

hey podmienilem map sensor i niestety objawy nadal te same kupilem oryginal ale nie drogo wiec nie jest zle przynajmniej mozna wykluczyc ,epc i check zapala sie co jakis czas i gasnie i tak w kolo jedyny blad ktory wywala to ten czujnik sam juz nie wiem ,rozmontowalem dzis egr w sumie tylko lekka sadza tragedi nie bylo wymoczylem i zalozylem jeszcze szpilki pourywalem bo zapieczone wszystko ale pomyslalem o tym i kupilem je wczesniej :)nie wiem czy cos to dalo bo jeszcze nie jezdzilem jutro zdam relacje
powtarzam objawy : jak zimny to rowniutko jedzie az milo z czasem jak sie zagrzewa zaczyna delikatnie poszarpywac z rozna czestotliwoscia ale tylko podczas jednostajnej jazdy w zakresie obrotow 1500-2800 powyzej jakby ustaje prawie niewyczuwalne jak przyspieszam albo noga z gazu to nie szarpie wogole taki detal a tak wkurza ostatno check i epc zgaslo przejechalem 60 km i znow choinka podczas jazdy check epc i esp wszystkie trzy co jeszcze mozna sprawdzic ?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » wt lis 06, 2012 13:38

A sprawdzałeś czy masz światła stopu? Bład czujnika stopu tez powoduje zapalenie sie kontrolki epc na desce. Najlepiej jakbyś odczytał kody błedów.



ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » czw lis 08, 2012 14:43

hey swiatełka mam napewno kody dawno zczytalem jedynie wychodzi 17961 map sensor - niewiarygodna korelacja co kolwiek to znaczy
ostatnio po czyszczenie egr i cewek(od strony swiec bylo troche zasniedziale ) musze przyznac ze poszarpywanie praktycznie ustalo no bylo takie delikatne ale depnelem troche gazu i zaraz ustalo wiec przyczyną moze byc egr albo swiece i cewki wczoraj naprwade plynnie jechal jak nigdy .
A tak przy okazji zauwazylem ze na biegu jalowym obroty sa rowne a jak wcisne gaz na 1200 obrotow to mi oscyluje 1100-1300 nie moga sie ustawic myslicie za przepustnica siada ,czyszczona byla ale nadal to samo i moze dlatego wywala map sensor czekam na podpowiedzi



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: marcin7x5 » czw lis 08, 2012 14:58

Ogólnie bład tego czujnika może powodowac wszystko co z dolotem związane czyli np nieszczelnośc, niesprawnośc egr, zaworu evap, brudna przepustnica oraz sam czujnik. Jeżeli bład się powtarza to trzeba sprawdzic wiązkę elektryczną oraz sam czujnik.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

szarpanie podczas jazdy

Post autor: agrala » czw lis 08, 2012 15:40

Sprawdz wiazke do czujnika i przepustnicy.
Jakie wartosci podcisnienia pokazuje VAG na wolnych obrotach.
Niewiarygodna korelacja oznacza to ze ECU nie podoba sie odczyt z czujnika cisnienia w kolektorze z odczytem z przepustnicy badz przeplywomierza.
Robiles adaptacje po czysczeniu przepustnicy?



ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » czw lis 08, 2012 18:06

wiec tak przepustnica wyczyszczona mechanik powiedzial ze nie trzeba adaptowac bo jest zrobiona ,czujnik mam nowy i dalej wywala błąd moze faktycznie wiazka do czujnika lub przepustnicy

nie wiem jak sprawdzic nieszczelnosc za wiele to tam nie ma kolektor i przepustnica i koniec a co sadzicie o zielonej uszczelce pod przepustnica ?u mnie jest jakby nacieta z jednej strony nie wiem czy tak ma byc?
a i map sensor powinien wywalic nieszczelnosc dolotu
cos mi cały czas ta przepustnica chodzi po glowie a poza tym jak zwiekszam obroty na jalowym tak powolutku i chce zatrzymac na 1000rpm to czekam chwilke i juz mam 1300 juz wiem dlaczego mi wyje przy ruszaniu a jak dojde do 1200 to faluja 1100-1300 to chyba przepustnica odpowiada za obroty biegu jalowego
chyba pozostaje mi aso
czujnik pokazuje 290mbar podczas "macania" czujnika i wiazki oscyluje -/+10 mbar wyglada ok



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

szarpanie podczas jazdy

Post autor: agrala » pt lis 09, 2012 08:39

Podcisnienie ok.
Zacznij od adaptacji przepustnicy.



ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

Re: szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » pt lis 09, 2012 17:23

hey , oring przepustnicy jest ok adaptacja tez zrobiona dzis jezdzilem pol dnia kontrolki pogasly ale niestety poszarpuje czasem nie wiem co robic zostaly jeszcze swiece i cewki w ostatecznosci aso
wkurza juz mnie ten problem jak poruszam pedalem gazu podczas szarpania tz.jak dodam lub ujme to szarpanie ustaje chwilowo ale pedal gazu wykluczam bo na tempomacie tez poszarpuje ,przepustnica chyba dobra bo na zimnym ani nie szarpnie ,podejrzewac mozna jakis element ktory sie nagrzewa i zaczyna psocic moze wtryskiwacz przycina cewka przebija takich moze jest ...




ramzes022
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn paź 29, 2012 20:14

szarpanie podczas jazdy

Post autor: ramzes022 » sob lis 10, 2012 12:28

tak zrobie najpierw swiece zmienie pozniej za cewki sie wezme(troche czuc benzyne z tlumika nieprzepaloną) i na koniec przepustnice sprawdze dokladniej bo tez ma swoje humory
a da sie jakos egr sprawdzic zeby wykluczyc np wtyczke odpiąc czy cos?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości