Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » pt paź 26, 2012 14:09

Witam :) Jestem nowym użytkownikiem tego forum :) nie wiem czy założyłem w dobrym dziale temat. Jeżeli nie to proszę o przeniesienie czy coś w tym stylu .

na samym początku chciałbym napisać, że na temat obrotomierza zamiast zegarka czytałem dużo . Ale niestety nie są to informacje na które chciałbym uzyskać odpowiedź. Dlatego też założyłem ten temat :)

po Pierwsze. Czy ktoś z forumowiczów próbował zmieniać licznik z zegarkiem kwarcowym na licznik z obrotomierzem w golfie w wersji "manhattan" z 2 połowy 88 r. na 2 wtyczki .

po 2. czy jeżeli zakupię licznik z zegarkiem elektrycznym to czy bedzie on działał?? gdzieś czytałem że mój golf ma komputer pokładowy. (niestety nie mogę teraz tej stronki znaleźć )

Bardzo proszę o wyrozumiałość. dodam że golf ma silnik 1.6 75KM benzyna

gdyby jakieś informacje były jeszcze potrzebne to wszystko napiszę

:okej:

Pozdrawiam :) i z góry dziękuję :)



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: mariusz_k90 » pt paź 26, 2012 16:54

witaj!
temat poruszany bo czytałem, osobiście planuje zrobić to samo.
prawdopodobnie masz zegary na dwie kostki, kup drugie z obrotomierzem tak samo montowane na dwie kostki i powinno grać. Prawie każdy golf ma przystosowaną wiązkę pod obrotomierz.



dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » pt paź 26, 2012 18:00

mariusz_k90 pisze:witaj!
temat poruszany bo czytałem, osobiście planuje zrobić to samo.
prawdopodobnie masz zegary na dwie kostki, kup drugie z obrotomierzem tak samo montowane na dwie kostki i powinno grać. Prawie każdy golf ma przystosowaną wiązkę pod obrotomierz.
skoro tak mówisz to zaryzykuje:) właśnie w wielu czytanych przeze mnie tematach pisali żeby zaryzykować :) ale wolałem się upewnić :) poczekam może ktoś coś jeszcze napisze i jutro rano jade na jakieś szroty :)



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: mariusz_k90 » pt paź 26, 2012 18:11

nic więcej sie nie dowiesz, jak nie zadziała to kwestia puszczenia jednego kabla do cewki i po robocie.
chcesz mieć obrotomierz to tak czy tak musisz kupić zegary, wtedy podepnij i sprawdź czy trybi, jak nie to wtedy poszukaj schematu i pociągnij kabel.
Pamiętaj o indeksie prędkości, bo jak nie będzie zgodny to będzie prędkościomierz przekłamywał.



dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » pt paź 26, 2012 19:41

mariusz_k90 pisze: Pamiętaj o indeksie prędkości, bo jak nie będzie zgodny to będzie prędkościomierz przekłamywał.

a np gdybym zakupił prędkościomierz z indeksem nr 935 a w obecnej chwili mam 950 , to jak duża różnica prędkości miedzy nimi może być ?? czytałeś coś na ten temat może kiedyś?? lub ktoś inny może to sprawdzał ??



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » pt paź 26, 2012 23:08

Jak kupisz z indeksem 935 to możesz przełożyć swój prędkościomierz z indeksem 950 :), jak znajdziesz licznik np do 220 a Ty masz do 200 pokaże to samo jak będzie ten sam indeks. Wspominałeś o komputerze pokładowym chodzi tu o licznik z MFA posiada on dodatkowe funkcje i kilka dodatkowych elementów aby pokazywał wszystko.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » sob paź 27, 2012 14:31

No więc tak :) zakupiłem dziś licznik z obrotomierzem :) niestety indeks ma 935 a mój miał 950 :D ale co najważniejsze Działa !

i tu rodzi się pytanie czy będzie on przekłamywał tylko na prędkości czy również na obrotach ??

kolejna sprawa czy da się sprawdzić jaki indeks miał seryjnie montowany licznik w tym modelu z tym silnikiem ?? ( ponieważ nie mam pewności że poprzedni licznik był tym pierwszym :)

i odnośnie nowego licznika. nie działa mi podświetlenie. sprawdzałem w ciemnym garażu. (może być to spowodowane tym, że do mojej lewej kostki(czarnej) dochodzi 5 przewodów, a przy zakupionym liczniku była kostka z uciętymi kablami i z niej wychodziło 6 przewodów.) Czy ktoś wie jak podłączyć to podświetlenie ?? :chytry:

Lecz nie wykluczam przepalonych żarówek które na pewno sprawdzę:)

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: spirit77 » sob paź 27, 2012 15:15

Prędkościomierz możesz podmienić z swojego licznika, jest to bardzo proste nawet dla laika.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » sob paź 27, 2012 16:47

Tak Tylko, że ja u siebie miałem zegarek. wiec jak mam przełożyć obrotomierz skoro dopiero go kupiłem :D

i jeżeli ktoś zna odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania to poprosił bym o wypowiedzi :D



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: XV2 » sob paź 27, 2012 22:06

Posiadam licznik na sprzedanie na 2 wtyczki mojej modyfikacji. :bigok:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... fd115.html" onclick="window.open(this.href);return false;


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: marcinek84 » ndz paź 28, 2012 11:19

Podświetlenie to przewód szaro niebieski w białej wtyczce. Ale raczej to żarówki ja u siebie ostatnio jak kupilem to przy wymianie żarówki podświetlenia zegarka pękały bo ściskało oprawki. Chodzi o to ze masz wyjac prędkościomierz z licznika co kupiłeś i tam zlozyc ze swojego starego licznika. Pod folia sa 3 moduły wiec nie ma problemu z wymiana. Nie uszkodz tylko ścieżek przy wyjmowaniu wtyczki z prędkościomierza.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Re: Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » ndz paź 28, 2012 12:06

marcinek84 pisze: Chodzi o to ze masz wyjac prędkościomierz z licznika co kupiłeś i tam zlozyc ze swojego starego licznika.
mam do mojego starego licznika wmontować obrotomierz z tego " nowego" ?? dobrze rozumiem ?? odnośnie żarówek zmienie je dziś i dowiem się czy to ich wina :) a wiesz może gdzie takie żarówki można kupić?? ponieważ w nowym liczniku z tego co zauważyłem przed założeniem są 3 żarówki a w starym tylko 2 :D

a np nie mógł bym z mojego starego licznika do tego "nowego" założyć tylko tarcz od prędkościomierza >??>

I przepraszam że tak truję, ale nie chcę nic sknocić i wolę się dopytać konkretnie :D



mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: mariusz_k90 » ndz paź 28, 2012 12:19

żarówki ja kupiłem do swojego w motoryzacyjnym za 2,50 zł sztuka
nie obrotomierz tylko prędkościomierz ze starego do nowego.



dym3k93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw paź 25, 2012 23:22

Obrotomierz zamiast zegarka kwarcowego.

Post autor: dym3k93 » ndz paź 28, 2012 13:03

ok to przełożę sam prędkościomierz ;p

a przy przełożeniu prędkościomierza trzeba też przekładać te "kwadraciki co pokazują przebieg" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :D ;p bo jeżeli tak to lipa bo w moim starym liczniku nie pokazywało mi kilometrów tych co można kasować . coś się z nimi stało. ząbki jakieś może sie połamały albo coś



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości