iskra widoczna przy samych świecach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: fujimoto » wt paź 23, 2012 20:06

dzień dobry,

nie od dziś mam problemu ze swoim 1.6 abu ( z zapłonem ), od co 150kilometrowego brudzenia kopułki i świec ( na czarno lub na biało w zależności od tego jak zapłon ustawie).
Dzisiaj stało się coś nowego po raz drugi w przeciągu 2 dni jadę i zgasło auto i nie chciało odpalić.

Gdy zrobiło się ciemno wyczyściłem standardowo świece(ngk) i zeskrobałem z kopułki (beru) opalony szit z tych styków ( zwykle po 150km się tak robi jak wyczyszczę to zapala normalnie) i uwagę moją (po odpaleniu silinika) zwróciły iskry widoczne w gdzieś tam w komorze świec - przy każdej ze świec, z osobna widoczna jest iskra, mimo ze swiece wkręcone i kable założone.. czy to normalne że widać iskrzenie tam głęboko?


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: tomek mk2 BDE » wt paź 23, 2012 20:07

moze czas najwyzszy wymienic przewody zaplonowe...



fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: fujimoto » wt paź 23, 2012 20:12

tomek mk2 BDE pisze:moze czas najwyzszy wymienic przewody zaplonowe...

może czy na pewno, bo takich może to mechaników poznałem kilku już, może powinienem wymienić pompę paliwa bo od tego nie zapala( na sto procent - już takie przypadki dwa razy miał ).

:)

te iskry widać aż za metalowym kołnierzem kabli..


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: Paweł Marek » wt paź 23, 2012 20:49

Kopułka do zmiany na dobrą bo tlenek na stykach robi sie tylko w syfiastych zamiennikach, kable też, świece jeśli tego wymagają czyli sa stare lub wypalone. Doraźnie wywal oslonki blaszane fajek na trochę pomoże. Wywal też osłonę plastykową z kopułki jeśli ja jeszcze masz. I nie żartuj z pytaniem czy na pewno. Oczywiście że nie napewno bo porady na forum udzielane są na odległość a idealnie specyficznych objawów takich które określą na 100 procent czy świece czy kable czy kopulka czy wszystko na raz jest winne nie ma


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: fujimoto » wt paź 23, 2012 21:07

Paweł Marek pisze:Kopułka do zmiany na dobrą bo tlenek na stykach robi sie tylko w syfiastych zamiennikach, kable też, świece jeśli tego wymagają czyli sa stare lub wypalone. Doraźnie wywal oslonki blaszane fajek na trochę pomoże. Wywal też osłonę plastykową z kopułki jeśli ja jeszcze masz. I nie żartuj z pytaniem czy na pewno. Oczywiście że nie napewno bo porady na forum udzielane są na odległość a idealnie specyficznych objawów takich które określą na 100 procent czy świece czy kable czy kopulka czy wszystko na raz jest winne nie ma

Hej hej, kopuła jest beru czyli oryginalna montowana w tych silnikach( według forum ), a pytam czy na pewno - zastanawiając się czy objaw w postaci widocznej iskry w miejscach które opisałem jest normalny czy technicznie nic takiego nie winno się zdarzać - koszt dobrych kabli to ponad 250zł a dla mnie są to pieniądze które mogę wydać na setki innych bardziej przyjemnych sposobów.

W przed chwilą przeczytałem, że nie tylko kopuła winna być lepszego sortu ale i palec tej samej firmy.. w tym przypadku palec to jakiś x zamiennik za 8zł... więc możliwe że dlatego odnajduję opalone styki w kopułce - chociaż mam podejrzenia że winny może być przestawiony zapłon.

a więc jeszcze raz, czy te iskry, niejednoczesne, są normalnym czynnikiem czy to sytuacja która wymaga wymiany kabli?


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1843
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

iskra widoczna przy samych świecach

Post autor: Viriss » wt paź 23, 2012 21:14

fujimoto pisze:a więc jeszcze raz, czy te iskry, niejednoczesne, są normalnym czynnikiem
Nie

fujimoto pisze:czy to sytuacja która wymaga wymiany kabli?
Zdecydowanie czas na wymianę kabli. Wymień jeszcze kopułkę i palec oraz ustaw zapłon tak jak należy. To co opisujesz czyli czyszczenie kopułki co 150 km to jakaś masakra. :panna:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości