Cenralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomkun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Ślaski

Cenralny zamek

Post autor: tomkun » śr paź 17, 2012 16:18

Witam. Parę dni temu nie chciało mi sie otworzyć auto z pilota i musiałem otworzyć z kluczyka normalnie i gdy przekręciłem stacyjkę to zaczynały mrugać awaryjne, myślałem ze to bateria i wymieniłem baterie w pilocie i wszystko działało poprawnie na parę dni a wczoraj znow zero reakcji. I żeby tera normalnie jeździć musiałem wyciągnąć bezpiecznik zeby sie te awaryjne nie wlaczaly. Co myslicie co moze jest uszkodzone albo co juz padlo??


Pan Bóg stworzył VW, bo wiedział co to prawdziwe piękno ! ! !

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Cenralny zamek

Post autor: szela81 » śr paź 17, 2012 16:37

masz jakiś alarm dołożony? centralny ori czy dokładany?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Cenralny zamek

Post autor: Paweł Marek » śr paź 17, 2012 18:19

Oczywiście że ma bo nie miałby pilota.
tomkun, jeśli nie rozbroisz pilotem alarmu to otwierając drzwi kluczykiem wywołujesz alarmowanie. Więc na razie nie wiadomo czy dalej masz niesprawnego pilota czy jest to wina samego sterownika. Póki co jeśli koniecznie nie musisz to nie załączaj alarmu, czyli nie zamykaj z pilota, a jeśli masz funkcję samouzbrajania to ją wyłącz - opis jest w instrukcji alarmu czy sterownika zamka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

Cenralny zamek

Post autor: cover88 » śr paź 17, 2012 19:42

witam.
mam problem polegajacy na:
otóż mam centralny zamek na pilot nie orginalny, i chcialbym zamontowac alarm ktory uzbrajalby sie zamykajac centralny zamek z pilota.
pytanie jest takie czy musze kupowac nowy zestaw alarmu ze sterownikiem co centralnego czy tez mozna kupic sam alarm ktory bedzie mozna podlaczyc pod ten sterownik co juz posiadam ?
sterownik ktory posiadam ma mozliwosc podlaczenia alarmu.


coVer

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Cenralny zamek

Post autor: Qto » śr paź 17, 2012 20:08

cover88, nowy sterownik, nowe piloty - na allegro pełno tego



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

Cenralny zamek

Post autor: szela81 » śr paź 17, 2012 20:18

@Paweł Marek
nie takie oczywiste, bo mógłby mieć centralny ori z dołożonym tylko pilotem bez alarmu
same awaryjne bez wyja sugerują bałagan bo alarm powinien wyć oprócz migania światłami
nie napisał też który bezpiecznik wyciąga...
jak ma instrukcję z alarmu to wkoduje pilot na nowo i powinno być ok ale jak alarm został po poprzednim wł i do tego był montowany gdzieś w szopie to lepiej go wywalić :)
poza tym tani nierozbrojony alarm może odciąć rozrusznik i dopiero będą jaja, zależy do czego podłączony



cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

Re: Cenralny zamek

Post autor: cover88 » śr paź 17, 2012 22:23

Qto pisze:, nowy sterownik, nowe piloty - na allegro pełno tego
tyle to ja tez wiem jakbym chcial kupic nowy sterownik to nie zadawalbym pytan:P:P
skoro mam wyjscie na alarm i centralny na pilot to po co mam kupowac nowy sterownik ?
chce tylko podlaczyc alarm pod ten sterownik jezeli jest wyjscie to chyba jest taka mozliwosc ?
znacie moze jakis zestaw samego alarmu? (bezpilotowego)

drugie pytanie:
czy pod sterownik ktory nie ma wyjscia na kierunkowskazy da sie podlaczyc kierunki zeby sygnalizowaly zamkniecie i otwarcie drzwi, a moze da sie kupic sam sterownik do kierunkow ktory mozna podlaczyc pod sterownik ktory juz posiadam ?

( sterownik ktory posiadam ma tylko dodatkowe wyjscie na alarm )


coVer

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Cenralny zamek

Post autor: devill4 » śr paź 17, 2012 23:20

proszę:
http://autoalarmy.nspcm.webd.pl/autoala ... -bp5-.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ale to jak dla mnie cofanie się do tyłu...i w ogóle nieopłacalny pomysł kombinować w ten sposób skoro sterownik nie posiada nawet wyjść na kierunki
jesteś pewien że wyjście na alarm to nie jest przypadkiem wyjście na syrenę?



cover88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr lip 18, 2012 20:44

Cenralny zamek

Post autor: cover88 » śr paź 17, 2012 23:42

w schemacie pisze ze na alarm.
moze i masz racje ze to nie oplacalne, bo widze ze te aarmy co podlacza sie pod sterownik sa drozsze niz caly zestaw alarmowy z nowym sterownikiem i pilotami :shock: co mnie dziwi. dzieki wielkie pozdrawiam
a co do kierunków to znalazlem pomysl jak podlaczyc pod kierunkowskazy nie majac wyjscia ze sterownika :hmm:

a nie ma zadnych prostych alarmów przykładowo ktore wlaczaja sie po otworzeniu drzwi ??


coVer

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Cenralny zamek

Post autor: Paweł Marek » pt paź 19, 2012 20:12

Koledzy sa alarmy, sa sterowniki do zamka centralnego oraz sterowniki zamka centralnego z funkcją alarmowania. Najtańszy sterownik tylko zamyka i otwiera. Taki z funkcja alarmowania ma tez syrenkę i ma niektóre funkcje alarmu np takie że alarmuje tylko po otwarciu dzrwi, może mieć też immbilajzer , funkcję komfort (domykanie szyb i dachu) ale niema możliwosci podpięcia dodatkowych czujników np wstrząsowych ultradźwiękowych przechyłu itd.
Wszystkie te urzadzenia podpina się identycznie pod zamek centralny , plus, plus po zapłonie mase kierunkowskazy itd, a różnice są w tym czy dodatkowo montuje się czujniki i czy podpina pod krańcówki drzwi i klap.
Alarm ma wszystkie te funkcje co w/wyjm plus mozliwość podpięcia dodatkowych czujników.
Ceny więc rosna wraz z ilością funkcji.
szela81, autor tematu pisze że nie może otworzyć z pilota, i wówczas jak otworzy kluczykiem to migają kierunki, więc chyba wg prawdopodobieństwa alarm lub sterownik centrala się nie rozbraja. Proste?
Pewności nigdy na odległość ze zbyt skąpymi informacjamai od pytającego nie można mieć, więc pisze się to co najbardziej prawdopodobne żeby kolegę naprowadzić, jeśi będzie dalej zainteresowany to dopisze szczegóły.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomkun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 18:15
Lokalizacja: Wodzisław Ślaski

Cenralny zamek

Post autor: tomkun » pt paź 19, 2012 22:50

Kolego ale jak ja zamyka auto na kluczyku to juz migacze nie mijaja. A teraz tak kojarzę ze pilot spadł mi pare razy i mial kontakt z woda moze to byc glowna przyczyna problemu?? jak sprawdzić czy pilot jest sprawny??


Pan Bóg stworzył VW, bo wiedział co to prawdziwe piękno ! ! !

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Cenralny zamek

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2012 12:18

dowiedz się typu urządzenia do którego masz pilot. Poza tym w tym roczniku nie powinno być fabrycznego alarmu ale musisz to sprawdzić. Masz migającą diodę koło przycisku w drzwiach?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Cenralny zamek

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2012 12:18

dowiedz się typu urządzenia do którego masz pilot. Poza tym w tym roczniku nie powinno być fabrycznego alarmu ale musisz to sprawdzić. Masz migającą diodę koło przycisku w drzwiach?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości