Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: sebool12 » pn paź 15, 2012 12:50

Witam

Mam dość dziwny problem z swoim zestawem nokii, gdy zaczynam jechać z głośników zaczyna wydobywać się dźwięk "cykania".
Tutaj link z nagraniem jak to słychać. Na początku nagrania jadę normalnie po czym zaczynam zwalniać i słychać, że częstotliwość cykania spada
http://www66.zippyshare.com/v/44661014/file.html
(radio podczas nagrywania było prawie na maxa ściszone )
Znalazłem chyba nawet taki sam problem na forum
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=459328
kamilsdz pisze:Podłącz mase z 3kostki do jednego z głośników i będzie po problemie na 100%. Miałem tak samo

Lecz u mnie jest jedno, ale - nie posiadam wyjścia na zmieniarkę. Co w takim przypadku mam zrobić ?

Musze dodać, że ten zestaw podłączałem sam według schematu i podpowiedzi z forum, wiązka była cała (nie pocięta).
Radio to Gamma IV - na 99% DSP Version (na 99% bo kupiłem oddzielnie, ale sprzedawca-użytkownik caro86wlkp twierdzi, że wyciągnięte z jego auta, które było wyposażone w ten zestaw)

Moje kostki do radia są identycznie podłączone jak na tym foto (tyle, że nie ma w ogóle tej czerwonej kostki)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/507 ... b45e3.html


PS. Do moderatora - jeżeli to jest zły dział to proszę o przeniesienie tematu.


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: kamilsdz » pn paź 15, 2012 14:51

mase glosnikow sprawdz



Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Odp: Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: sebool12 » pn paź 15, 2012 18:30

Co w przypadku gdy nie masy? Ewentualnie jak to sprawdzić na 100% bo może ja źle sprawdzam.

Jak zaznaczyłem wcześniej sam podłączałem zestawik, ale na 100% nie jestem pewny czy wszystko dobrze dlatego wrzucam tutaj foty gdzie co podłączyłem
Ogólnie do podłączenia miałem (o ile dobrze pamiętam) 4 kable - czerwoną kostkę wpiąłem z tyłu skrzynki, po prawej stronie, tam były 4 takie wejścia nigdzie indziej nie pasowało :los2:, a na schemacie pisze, że ma iśc do centralki więc chyba ok, niebieską kostkę z szaro-niebieskim kablem to chyba podświetlanie od equalizera - tego nie podłączałem bo nie wiedziałem gdzie fabrycznie miało to iść, a ucinać kostki nie chciałem), brązową kostkę z brązowym kablem podłączyłem jak na foto obok innej brązowej kostki (ta chyba szła od czarnej kostki od radia) i niebieską kostkę z biało-niebieskim kablem podłączyłem w niebieskie złącze obok innych takich samych kabli (widać na foto)

ObrazekObrazek


I jeszcze jedno odnośnie podłączania. Na schemacie nie ma wzmianki o drugim czerwono-białym(RED/WHT) kablu w czarnej kostce, który widać np tutaj
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/507 ... b45e3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Według schematu powinien on iść do gniazda zmieniarki, jeszcze też nie widzę na foto nigdzie tego, a mam jeszcze czarno-fioletowy(BLK/VIO) kabel który powinien iść do 5 pinu, według instr radia jest to automatyczne sterowanie anteną (czyli przeznaczone dla tych którzy mieli automatycznie wysuwaną antenę?? ). Tego kabla nie wpinałem w kostkę. Czy to może mieć wpływ na to cykanie ?

ObrazekObrazek

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Odp: Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: sebool12 » czw paź 18, 2012 14:23

nikt nic nie wie?;( jakieś pomysły jak sprawdzić na 100% czy jest mass w głośnikach i jak ta masę do nich doprowadzić ?

Wysyłane z mojego MB526 za pomocą Tapatalk 2


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: sebool12 » sob lis 03, 2012 23:21

Żadnej rady ? ;/

Po odłączeniu kabla GALA z rozdzielki (widać na fot 2) problemu nie ma, ale radio sie nie podgłasza ;/
Mam jeszcze jeden problem- radio b.łatwo łapie jakieś zakłócenia i się scisza czasami co chwile co doporwadza do szału :grrr: Na kasecie działa normalnie, a radio głupieje. Zamontował też wzmacniacz sygnału, ale efektu brak ;/


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
sebool12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 20:37
Lokalizacja: Szczerców
Kontakt:

Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: sebool12 » czw kwie 25, 2013 12:20

Jakby ktoś był zainteresowany:
Te schematy wprowadzają w błąd. Kable powinny być podłączone tak samo jak na tym foto
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/507 ... b45e3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak się przyjrzycie to widać ewidentnie, że czarno-fioletowy kabel idzie razem z grubym czarnym kablem w ten sam pin (górny rząd, środkowy pin), a biało-czerwony, który wychodzi razem z przewodami od brązowej kostki idzie do czarnej kostki do pinu obok(w tym samym rzędzie) co kabel biało-niebieski.

Po takim podlączeniu wszystko działa jak należy :pub: Nie ma żadnego cykania, podgłaszanie w miare wzrostu prędkości działa też bez problemu.


Golf III 3D 1.9 TDI 1Z '95 ROLLING STONES
italiano_83 pisze:Podstawa to gnój nie ma gnoju nie ma mocy :bajer:
:los2:

Awatar użytkownika
gniochu
ZADYMIAKA
ZADYMIAKA
Posty: 1252
Rejestracja: sob paź 01, 2005 13:45
Lokalizacja: słup"GS"k
Kontakt:

Cykanie z głośników podczas jazdy Nokia DSP

Post autor: gniochu » pt sie 09, 2013 19:21

Podłacze się do tematu ponieważ mam problem z DSP a mianowicie chodzi mi o samoistne tak jakby wyciszanie się niektórych dźwięków podczas grania muzyki. Czy da się obejść jakoś to całe DSP? Żeby normalnie grało z samego radia? Bo naprawdę nie mam już do tego zdrowia a strasznie to zanikanie dźwięków jest upierdliwe.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości