Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BartekR122
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 12:04
Lokalizacja: Przysucha

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: BartekR122 » wt paź 09, 2012 20:48

Witam, po przeszukaniu forum i nie znalezieniu odpowiedzi zakładam nowy temat.
Od pewnego czasu moj centralny zamek swirowal, chodził ok ale np rano lub o innej losowej godzinie po przekreceniu kluczyka podnosil sie grzybek w drzwiach pompka dostawala sygnal do otwarcia slychac bylo buczenie silniczka pompki ale drzwi sie nie otwieraly a te w ktorych przekrecalem zamek nadal pozostawaly zaryglowane i opuszczala sie samoczynnie tylko szyba pasazera...
Rozwiazaniem tego problemu tzn tylko w otworzeniu samochodu zawsze bylo ruszenie pompka w bagazniku po kilku wstrzasach zaczela pompowac tak jak nalezy i otwierala/zamykala wszystkie zamki tak jak trzeba

Na ta chwile ruszanie pompką ani ukladanie jej we wszystkie mozliwe pozycje nie przynosi rezultatu, rozebralem ja i wszystko wyglada na sprawne zaden element sterownika nie jest spalony itd itd, rozkrecilem tez sam mechanizm pompki i zlozylem go od nowa tam tez raczej nie widze rozwiazania tego problemu.

Podsumowywujac po przekreceniu kluczyka pompka dostaje sygnal i zaczyna pracowac jednak dzwieki jakie z niej dochodza wskazuja na to ,ze nie dziala tak jak powinna, przez co tez nie tloczy powietrza ani nie produkuje podcisnienia. Czy ktos ma jakis pomysl co moze byc nie tak? Nie chce wydac kasy na nową jeśli to nie przyniesie zadnego rezultatu :banghead:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=500725" onclick="window.open(this.href);return false; - moje mk4

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: norek111 » wt paź 09, 2012 21:52

jeśli pompa działa to dmucha albo pompuje


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
BartekR122
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob wrz 10, 2011 12:04
Lokalizacja: Przysucha

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: BartekR122 » wt paź 09, 2012 22:13

slychac harczenie z silnika pompki ale nic po za tym sie nie dzieje czyli w sumie wychodzi na uszkodzony silniczek elektryczny ewentualnie jakis problem ze sterownikiem zaryzykuje zakup nowej pompki :(


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=500725" onclick="window.open(this.href);return false; - moje mk4

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: norek111 » wt paź 09, 2012 22:33

pompkę masz padniętą i tyle w temacie


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Marcin Makowiec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt sty 28, 2005 01:58
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Marcin Makowiec » śr paź 10, 2012 00:08

Panowe mam problem z otwieraniem zamkow w moim mkIII variant . Słychać pomkę i otwieraja sie jedne drzwi tylne Jakis tydz temu otwieraly sie wszystkie . Co to moze być ?


Deszcz czy zima VW wytrzyma !!!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Paweł Marek » śr paź 10, 2012 13:55

wężyki od pomki obejrzyj gdzies bedzie nieszczelność


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Seben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 05, 2012 14:39
Lokalizacja: GD

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Seben » wt paź 16, 2012 18:19

Ja też mam mały problem. Mam u siebie w golfie pneumatyczny central ale przez prawie rok od kupna nie zakładałem tam pompki. Ostatnio się za to wziąłem ale nie wiem czy ta pompka w ogóle działa. Po podłączeniu jej i przekręceniu kluczyka nic nie słychać. Może to trochę głupie pytanie ale to moje pierwsze auto z centralnym zamkiem, wcześniej nie miałem z tym styczności i mam w kluczyku miejsce na baterie ale jej tam nie ma. Może to być wina braku baterii?
Wiem, że się wygłupiłem tym pytaniem ale po prostu nie mam pojęcia od czego zacząć i nie miałem nawet styczności z pneumatycznymi centralkami więc nie wiem czy one działają z bateryjką bo ktoś mi mówił że nie, a nikt nie dał mi też pewności, że ta pompka działa



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Zico63b » wt paź 16, 2012 19:37

By Koledze ta pompka działała w rękach, potrzeba wielu spełnionych warunków: sprawny bezpiecznik 21, ten pin do plusa, ten do minusa, ten znów do plusa ale za chwilę do minusa, itd.
Najprościej jest wypróbować pompkę w samochodzie, w którym jest sprawna instalacja pneumatycznego fabrycznego zamka, wypinając aktualną pompkę a wpinając zamiast niej - naszą na próbę.
Bateryjka to osobna sprawa, pod hasłem "sterownik centralnego zamka"; z fabrycznymi podłączeniami nie ma nic wspólnego (Golf 3 nie miał fabrycznie zdalnego, to już dokładali dealerzy).



Awatar użytkownika
Seben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 05, 2012 14:39
Lokalizacja: GD

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Seben » pn paź 22, 2012 12:44

No ok, to muszę na razie zostawić tą pompkę bo nie mam nawet u kogo niestety jej przetestować. A co do bateryjki w kluczyku to dobrze zrozumiałem, że jej nie potrzebuje? Zrobiłem zdjęcie jak to wygląda ale nie mam zaślepki niestety
na dole kluczyka jest jeszcze dioda
Obrazek



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: devill4 » pn paź 22, 2012 19:32

to tylko taka mini latarka w kluczyku jakbyś miał problem w nocy z trafieniem w dziurkę :jezor:



Awatar użytkownika
Seben
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt paź 05, 2012 14:39
Lokalizacja: GD

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: Seben » wt paź 23, 2012 07:21

no dobra, to dzięki za pomoc panowie :) jak będę miał u kogo sprawdzić pompkę i trochę czasu to się zajmę tym centralem :)



agness1602
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 06, 2012 17:18

Problem z pompką pneumatycznego centralnego zamka

Post autor: agness1602 » wt lis 06, 2012 21:16

Witam mam problem z centralnym zamkiem w swoim polo 2001. mam zamontowy niefabrycznie alarm więc jednym przyciskiem zamykałam cały samochód a drugim otwierałam. kilka dni temu centralny przestał działać i musiałam każdy zamek zamykać z kluczyka. pojechałam do elektryka, okazało się, że mam pompkę centralnego zalaną wodą.woda wlatywała przez lampę tylną, bo tam tez w bagażniku jest ta pompka zamontowana. po wymianie pompki w tym serwisie już pod domem miałam problem bo otwierając samochód pompka pracuje bardzo długo nawet 2 minuty. przy zamykaniu jest ok tak jak było, żadnej różnicy. pojechałam do tego magika żeby mi to poprawił, ale powiedział,że to jest wina autoalarmu. musiałam wracać do warszawy i nie zostawiłam ponownie samochodu u tego magika. dziś rano poszłam do auta i było całkiem zalane bo otworzyła się w nocy szyba od pasażera i napadał deszcz. czy to jest wszystko wina źle podłączonej pompki?
dodatkowo jakiś tydzień temu przestał również działać przycisk znajdujący się w drzwiach kierowcy do zamykania i otwierania okna pasażera. poprosiłam o wymianę tego samego elektryka. on montując mi tę pomokę rozkręcił też drzwi pasażera i grzebał przy tym włączniku okna, ale powiedział,że tego włącznika nie wymieni, bo się nie da, jest ponoć cały mechanizm zepsuty. zostawiając samochód jestem pewna, że ten przycik był tylko do wymiany bo mogłam normalnie go naciskać czułam opór jak przy innych przyciskach tylko po prostu szyba się nie opuszczała, natomiast teraz po sprawdzeniu przez tego elektryka przycisk jest całkiem luźny i lata mi pod palcem. nie podświetla się a wcześniej się podświetlał.

Czy ktoś zna jakiegoś autoelektryka w warszawie, który sobie z tym poradzi i nie zedrze ze mnie kolejnych pieniędzy za nic??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości