problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » wt wrz 25, 2012 22:40

witam, zauważyłem że w moim Mk4 1.9TDI hatbak 5d nie grzeje tylnej szybki, co może być niesprawne? dodam że odkąd go mam działało bez zarzutu, nic nie sprawdzałem bo nie wiem od czego zacząć, najpierw proszę Was o pomoc nim pojadę do elektryka,,,? dodatkowo mam takie pytanie jakiego koloru podświetlenie ma ten włącznik grzania tylnej szyby gdy jest wyłączony?? jest taki lekko pomarańczowy czy ma być taki czerwony jak reszta elementów podświetlenia typu nawiewy czy przyciski szyb?


p.s czy w golfie IV to normalne że palą się z przodu dość często żarówki mijania czy pozycji? przy przelocie rocznym około 18tys? żarówki takie po 15zł? jednego mijaka zmieniałem 2x ogólnie w rok to zmieniałem wszystkie z przodu oprócz drogowych. proszę o odpowiedź

pozdrawiam Michał.


Obrazek

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: Waqa » wt wrz 25, 2012 22:52

jeżeli klawisz podgrzewania świeci sie gdy jest wyłączony na pomarańczowo to sprawdź okablowanie w przelotkach. Gdy u mnie w aucie mialem taki przypadek winny za to byl przewód masowy do grzania szyby w prawej przelotce.



Awatar użytkownika
Maniek20080
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 123
Rejestracja: czw lip 26, 2012 09:55
Lokalizacja: ZS/ZKA

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: Maniek20080 » wt wrz 25, 2012 22:55

Na początek sprawdź bezpiecznik nr 26 i czy przewody nie poprzecierane przy klapie



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » wt wrz 25, 2012 22:57

Waqa pisze:jeżeli klawisz podgrzewania świeci sie gdy jest wyłączony na pomarańczowo to sprawdź okablowanie w przelotkach. Gdy u mnie w aucie mialem taki przypadek winny za to byl przewód masowy do grzania szyby w prawej przelotce.
bo właśnie mam takie wrażenie że kiedyś świecił na czerwono tak jak np. przyciski el. szyb a teraz świeci na pomarańczowo lekko gdy jest wyłączony, bo jak jest włączony to prawidłowo świeci na typowy kolor pomarańczowy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: Waqa » wt wrz 25, 2012 22:59

dokładnie miałem to samo. sprawdź przelotki klapy.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » wt wrz 25, 2012 23:01

Waqa pisze:dokładnie miałem to samo. sprawdź przelotki klapy.
czyli ma świecić na czerwono ten przycisk gdy jest wyłączony?
dobra w dzień popatrzę na kable co idą do tylnej klapy, może coś się rozłączyło pewnie zlutować trzeba


Obrazek

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: Waqa » wt wrz 25, 2012 23:07

tak powinien swiecic sie tak samo jak reszta czyli na czerwono. Co do lutowania w przelotce to jednak nie jest za dobry pomysl, bo przelotce i tak nie ma za dużo miejsca, a Ty chcesz jeszcze tam luta zmieścić. polecam wyciąć uszkodzony przewód przed i za przelotka i w tych miejscach lutować, tak żeby przez przelotkę przechodził zdrowy przewód.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » pn paź 22, 2012 21:48

witam, problem nadal jest, byłem u elektryka mierzył czy jest dopływ prądu na te paski na szybie tylnej i dochodzi tam prąd ale nie odparowuje szybki co się dzieje w takim razie?


Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: Qto » pn paź 22, 2012 21:53

Jeżeli prąd do szyby dochodzi...to uszkodzone grzanie samej szyby. Można kupić preparaty do naprawiania przerwanych ścieżek...lub wymienić szybę na taką ze sprawnym grzaniem. Jeżeli jednak szyba w ogóle nie grzeje to obadaj konektorki pod plastikami, może z którymś jest coś nie halo i na samą szybę prąd już jednak nie idzie.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » pn paź 22, 2012 22:09

Qto pisze:Jeżeli prąd do szyby dochodzi...to uszkodzone grzanie samej szyby. Można kupić preparaty do naprawiania przerwanych ścieżek...lub wymienić szybę na taką ze sprawnym grzaniem. Jeżeli jednak szyba w ogóle nie grzeje to obadaj konektorki pod plastikami, może z którymś jest coś nie halo i na samą szybę prąd już jednak nie idzie.
powiem tak jak chuchnę na szybę to widzę że przy paskach odparowuje ale jednak to jest za mało gdy szyba ładnie jest zaparowana przez warunki atmosferyczne, o takim preparacie to mi mówił elektryk kupię to i spróbuję, jak nie pomoże to na tym się skończy, szkoda kasy na takie kombinacje jak nowa szyba.. ale trochę szkoda bo jeszcze tamtej zimy działała 100%

zastanawia mnie jeszcze ta lampka od grzania szyby że nie świeci na czerwono gdy jest wyłączona.


Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: agrala » wt paź 23, 2012 07:57

W jaki sposob zostalo sprawdzone zasilanie na tylna szybe?
Jezeli bylo mierzone na odlaczonej szybie to nie ma sie co dziwic bo pewnie kabel wisi na jednym wlosku.
Podepnij zamiast ogrzewanej szyby zarowke 55W i zobacz czy zasiwci - wtedy bedziesz mial pewnosc ze jest zasilanie.
Ja obstawiam na uszkodzony brazowy przewod w prawej przelotce - 5 min zeby go sprawdzic, wystarczy wyjac przelotke z klapy i z budy auta a bedzie widac czy przewod jest przelamany.



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Re: problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: szewczi90 » wt paź 23, 2012 11:08

agrala pisze:W jaki sposob zostalo sprawdzone zasilanie na tylna szybe?
Jezeli bylo mierzone na odlaczonej szybie to nie ma sie co dziwic bo pewnie kabel wisi na jednym wlosku.
Podepnij zamiast ogrzewanej szyby zarowke 55W i zobacz czy zasiwci - wtedy bedziesz mial pewnosc ze jest zasilanie.
Ja obstawiam na uszkodzony brazowy przewod w prawej przelotce - 5 min zeby go sprawdzic, wystarczy wyjac przelotke z klapy i z budy auta a bedzie widac czy przewod jest przelamany.
właśnie elektryk sprawdzał żarówką na kabelku dotykając pasków na szybie i po bokach


Obrazek

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: marcin7x5 » wt paź 23, 2012 12:55

szewczi90 pisze:zastanawia mnie jeszcze ta lampka od grzania szyby że nie świeci na czerwono gdy jest wyłączona.
To świadczy o braku ciągłości, któregoś z przewodów lub złej masie.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

problem z ogrzewaniem tylnej szyby Golf czwóreczka

Post autor: agrala » czw paź 25, 2012 07:25

Jezeli elektryk podpial sie pod oba przewody od ogrzewania dohodzace do szyby i zaswiecila zarowka to wyglada tak jakby byly uszkodozne paski na szybie.
Trzeba by bylo zmierzyc miernikiem jaka jest rezystancja paskow na szybie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości