brak ładowania co robić??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal2309
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 22:01

brak ładowania co robić??

Post autor: michal2309 » wt wrz 18, 2012 06:48

Cze
Pomóżcie wczoraj gdy wracałem do domu w połowie drogi zabłysła mi kontrolka od ładowania a po jakis 5km ujechanych dalej w stronę domu zaczeło brakowac mocy i nie kręcił wiecej jak 2,5 tys obrotów i w dodatku jakby omijał jeden garnek ale jakos dojechałem rano gdy dla sprawdzenia go odpalilem było ok nic czerwonego sie nie swieciło na desce dopiero jak ujechałem około 5km znowu sie zaczeło swiecic tak delikatnie to zjechałem na parking podniosłem klape i w tym momencie sie zadusił i padł no i wtedy było zero reakcji nawet nie zakrecił zadwoniłem po kumpla zeby mnie na lince pod dom dociągnoł , ale gdy przyjechał to stał sie cud bo zatrybił i znowu zero czerwonych punktów na desce dojechałem do parkingu wskazówka obrotomierza na zero i padł na srodku aswaltu (dobrze ze nie ciezki to sam se poradzilem ) no i znowu nic cisza po godzince wróciłem i znowu zatrybił bez niczego tylko ze zaraz obrotomierz na zero i zgasł pasek na alternatorze napiety szczotki w alt. prawie ze nówki bo rozebralem i nie wiem co jeszcze może byc, może ktoś z Was wie gdzie jeszcze szukać ??????



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

brak ładowania co robić??

Post autor: Mavrick » wt wrz 18, 2012 10:14

Nie spotkalem sie jeszcze z takim przypadkiem ale profilaktycznie sprawdz ladowanie, przeczysc klemy.



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

brak ładowania co robić??

Post autor: Aligator30 » wt wrz 18, 2012 12:59

Witam może siadają łożyska w alternatorze i wirnik się ciężko kręci



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak ładowania co robić??

Post autor: Qto » wt wrz 18, 2012 13:38

Alternator raczej nie. Prędzej słaba masa, lub słaby styk gdzieś... Odkręć klemy, kable od rozrusznika, alternatora, masowe...wszystko porządnie wyczyść szczotką drucianą czy papierem ściernym...poskładaj i powinno gadać



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

brak ładowania co robić??

Post autor: XV2 » wt wrz 18, 2012 16:38

Regulator napięcia


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

brak ładowania co robić??

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 18, 2012 19:59

michal2309, po prostu naładuj aku jesli odpali to sprawdź miernikiem czy alternator ładuje. Jesli nie to posprawdzaj wtyczki przy altku, ale nie mozna wykluczyć czujnika halla więc jeśliby nie chciał odpalić to sprawdź czy jest iskra


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości