Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Post autor: doniu92 » pn wrz 10, 2012 14:37

Witam. Chciałbym założyć do swojego Mk4 grzane spryskiwacze. Na forum Polo znalazłem temat jak ktoś pokazywał jak założyć takie spryski i w tej polówce w podszybiu była fabrycznie zrobiona wtyczka do podgrzewanych sprysków. I teraz pytanie : Czy w Golfie Mk4 jest możliwość że może być taka wtyczka?? bo nie chce mi się szczerze mówiąc grzebać w elektryce choćby dlatego, że słaby ze mnie elektryk :)
Link do tego tematu z polo forum : http://vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.p ... bc9eb7d63d" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Post autor: Kamel » wt wrz 11, 2012 14:22

doniu92 pisze:Czy w Golfie Mk4 jest możliwość że może być taka wtyczka??
Wtyczka jest, ale bez pinów - tak przynajmniej było u mnie. W samej masce również nie było instalacji.
Niestety VW z biegiem lat ciął koszta produkcji i nie było gratisowych wiązek.
Tak więc żeby "odpalić" grzanie sprysków musisz puścić instalację zarówno w kabinie jak i pod maską.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Post autor: doniu92 » wt wrz 11, 2012 15:41

Kamel, a w którym miejscu miałeś DOKŁADNIE tą wtyczke?? I co trzeba demontować aby sie do niej dostać? Widać ją po otowrzeniu maski przez kratki w podszybiu? Z góry dzięki za pomoc :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Post autor: Kamel » wt wrz 11, 2012 17:51

doniu92 żeby się do niej dostać to musisz rozebrać "pół" samochodu..
Cała puszka jest pod plastikowym podszybiem. Żeby je zdjąć trzeba zdemontować ramiona wycieraczek.
Teoretycznie można też próbować bez ściągania podszybia, ale do tego trzeba mieć cienkie ręce :bigok:

Tu masz opisany demontaż podszybia: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632" onclick="window.open(this.href);return false;
A cała puszka z wtyczkami znajduje się pod nim po stronie kierowcy.
Tu masz fotkę już rozbebeszonej puszki (9 post na 2 stronie): http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

doniu92
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 23:24

Podgrzewane spryskiwacze-pytanie o fabrycznie gotową wtyke

Post autor: doniu92 » śr wrz 19, 2012 20:03

Super wielkie dzięki :) Może ktoś wie coś jeszcze na ten temat, jeśli ktoś wie to niech ktoś pokaże na zdjęciu w którym miejscu mogła by być ta wtyka w tej skrzynce w podszybiu. Może jednak spotkał się ktoś w Golfie 4 z podłączonym gniazdem plug&play?? Jak w MK3 podobno były to może i w MK4 robili. Dlatego tutaj pytam bo narazie nie mam czasu na darcie całego podszybia, też nie chciałbym na darmo sie męczyć- najpierw chciałbym wiedzieć czy były w mk4 gotowe, wpięte w elektryke wtyczki.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości