Montaż sterowania zamkiem centralnym z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Beny69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 02, 2012 00:04

Montaż sterowania zamkiem centralnym z pilota

Post autor: Beny69 » ndz wrz 09, 2012 16:08

Witam, mam taki problem, mianowicie od niedawna mam MK4 i mam centralny ale bez pilota, i dużo słyszałem i czytałem, że wystarczy kupić jakiś zestaw na allegro i że instalacja jest łatwa... Problem jest taki, że jestem kompletnym laikiem i nie znam się na niczym... Więc mam pytanie, jaki zestaw powinienem kupić i jak go zamontować? Czy może lepiej jechać do elektryka?

Zależałoby mi jeszcze na tym, aby auto sygnalizowało awaryjnymi otwieranie i zamykanie drzwi. Zastanawiam się również czy dużo bardziej skomplikowana byłaby instalacja otwierania tylnej klapy osobnym przyciskiem.

P.S. mam wersję 3 drzwiową.

Z góry dziękuję za odpowiedzi



Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Montaż sterowania zamkiem centralnym z pilota

Post autor: Aligator30 » ndz wrz 09, 2012 20:20

podłacz pod waga i podaj jaki masz nr modułu komfortu może wystarczy dokupić pilota i go zakodować trzeba podać więcej info o aucie chyba żę będziemy zgadywać



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Re: Montaż sterowania zamkiem centralnym z pilota

Post autor: Vii » ndz wrz 09, 2012 20:28

Aligator30 pisze:podłacz pod waga i podaj jaki masz nr modułu komfortu może wystarczy dokupić pilota i go zakodować trzeba podać więcej info o aucie chyba żę będziemy zgadywać
Może tak, a może nie wystarczy. Skoro ma z kluczyka otwieranie to raczej nie ma odpowiedniego modułu który będzie obsługiwał pilota. Gdzieś tam na forum są podane numery modułów który do czego więc kolega sobie spojrzy na numerki swojego i będzie wiedział czy ma czy musi dokupić, obstawiam na 90%, ze trzeba wymienić moduł. Ogolnie gra chyba nie warta świeczki jeśli chcemy do tego jeszcze dokupić oryginalnego scyzoryka... Pare dobrych "stów" w plecy ;)



Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

Montaż sterowania zamkiem centralnym z pilota

Post autor: arek607 » pn wrz 10, 2012 19:19

Ja kupiłem centralkę alarmu za 160 zł na allegro z dwoma pilotami http://moto.allegro.pl/alarm-vw-polo-go ... 92248.html. Pierwszy raz zakładałem coś takiego i dlatego zajęło mi to kilka ładnych godzin. Centralka jest OK poza tym, że nie alarmuje od krańcówek czyli po otwarciu drzwi bo coś tam z zamkami mam ale chyba podłącze się pod lampkę w podsufitce chociaż też nie będzie działać poprawnie bo lampkę zapalają mi tylko drzwi LP i PT. A jeśli chodzi o otwieranie bagażnika trzecim przyciskiem to zależy czy chcesz aby bagażnik się otwierał i klapa sama się podnosiła czy żeby tylko otwierał się zamek. Bo jak tylko zamek to wystarczy założyć elektryczny siłownik w klapie (na allegro za 7zł) plus jakiś przekaźnik, podłączyć się pod centralkę i tyle. Prosta sprawa. Gorzej z automatycznym podnoszeniem klapy. Widziałem jak goście dodawali do siłowników klapy sprężyny, które "podbijały" klapę do góry. Nie wiem czy w golfie takie coś zdało by egzamin. Zakładają też siłowniki od skody octavii. Też chciałem coś takiego sobie założyć ale zwątpiłem w to że sprężyny podniosą mi klapę jeżeli siłowniki po zamknięciu klapy są praktycznie równolegle z nią. Ale jak ktoś ma coś takiego i działa to też zakładam :grin:


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości