podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: tresor » śr sie 29, 2012 17:32

Witam,
z racji małej osiedlowej przygody muszę podpiąć dwa włączniki do podgrzewania (szyba tylna plus lusterka).

po tej przygodzie nad popielniczką dyndają mi 3 przewody: dwa w grubej izolacji i jeden cienki. (pewnie grube to grzanie, cienki podświetlenie diody w jednym przycisku). Nabyłem przyciski i teraz nie wiem jak podłączyć je odpowiednio do kabli. Z przycisków wychodzą 4 bolce podpisane tak:
LG: 75h
PG: 58h
LD: 75H
PD: 31

(LG=lewa góra itd.)

poproszę o pomoc ;)
dzięki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Paweł Marek » śr sie 29, 2012 23:10

31 wyjście na grzanie szyby i lusterek biało zielony, 58h czarno żółty plus po zapłonie z lini X. Na oba 75h 2 kabelki od podświetlenia cienkie brązowy masowy i niebiesko szary plusowy -brązowy ma wsuwkę w tej samej płaszczyźnie co 58h
Czyli normalnie jest jeden włącznik obługujący to i to a czemu masz dwa i tylko trzy kable to nie wiem - jakaś kombinacja była.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Zico63b » czw sie 30, 2012 10:56

Jestem poza domem i nie mam jak korzystać szerzej z netu. Wieczorem coś napiszę więcej, może fotkę.
Ale już teraz kilka uwag: 31 to zawsze masa - zgoda. Natomiast 58b (bo taki jest faktycznie symbol) to PODŚWIETLENIE!!! 75b to odpowiednik linii X z Golfa 4 więc wejście i wyjście głównego toru. Czy ten włącznik nie jest z jakiej wersji przejściowej, specjalnej, np. Cabrio?



tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: tresor » czw sie 30, 2012 13:04

dzięki za podpowiedzi. Wiecie co, przyjrzałem się lepiej dziurze i znalazł się jeszcze jeden wolny kabel. Wrócę z pracy to zrobię lepszy opis.



tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: tresor » czw sie 30, 2012 18:21

mały update:
udało się wytargać z dziury kostkę oraz 3 kable (zdjęcie 1)
http://images48.fotosik.pl/380/cb028a80a17483c6gen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

3 kable:
dwa z grubą izolacją podwójną (jeden grubszy - pierwsza izolacja czerwona, drugi izolacja pierwsza czarna) oraz jeden cienki pomarańczowy (zdjęcie2)
http://images49.fotosik.pl/1585/632aa1842d46b990.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

włączniki:
tak wyglądają z tyłu.
http://images36.fotosik.pl/267/1c50d243a1ff2e0dgen.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

rozłożenie bolców:
LG: 75h PG: 58h
LD: 75H PD: 31



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Zico63b » czw sie 30, 2012 18:27

Zgodnie z zapowiedzią:
Obrazek
Oto tył włącznika. Zwracamy uwagę na litery za cyframi, duże/małe. I tak: 75H to zasilanie, czarno-żółty; 75h to wyjście prądu, biało-zielony; 58b - jak pisałem - podświetlenie szaro-zielony; 31 masa brąz.
Ja co prawda tez mam dwa włączniki ogrzewania, lecz to już moja inwencja, ten po lewej włącza pozycyjne na postoju - patrz moje posty o automatycznym wyłączaniu się pozycji po wyjęciu kluczyka.
Obrazek
Czemu ma tak Kolega - nie wiem. Fabrycznie ten biało-zielony idzie do skrzynki bezpieczników, gdzie dzieli się na nadal biało-zielony dla szyby i białe dla lusterek.



tresor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:15
Lokalizacja: kraków/lja

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: tresor » czw sie 30, 2012 19:41

dzięki za informacje.
moja sytuacja: podejrzewam, że wystająca kostka z kablami będzie od grzania szyby,bo z niej wychodzą kolorowe kable (takie jak podałeś wyżej).

w związku z tym, pozostałe 3 przewody będą od grzania lusterek. Tylko teraz pozostaje pytanie który to jest co i jak to ewentualnie sprawdzić ...
(ten cienki to pewnie masa, bo przed kradzieżą włączników, podgrzewanie lusterek nie było podświetlane).
dobrze myślę?
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Paweł Marek » czw sie 30, 2012 19:45

tresor, jak widać z fotek masz kostkę orginalną, i trzy kable które ktoś sobie zamontował. Zapewne było tak że wyjściowo w tym aucie było tylko podgrzewanie szyby tylnej i do tego kostka i włącznik. Te trzy kable sa dołożone z okazji dodania elektrycznych lusterek, i nie możemy być pewni który jak podłączyć.
Proponuje zrób jak oryginał, grzałki lusterek podepnij do punktu masowego w okolicy skrzynki bezpieczników po lewej oraz do kabla zielono białego z orginalnej wtyczki która widać. Które dwa z tych trzech kabelków są od grzałek musisz sprawdzić miernikiem. Oczywiście wówczas lusterka jak w oryginale będa grzały razem z szybą ale to jest dobre rozwiązanie

Zico63b, . Poszedłem do auta sprawdzić jeszcze raz. Oba 75h są do grzania szyby. Na wtyczce też są numerki. Numerek 4 do biało zielonego 3 do czarnożółtego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Zico63b » czw sie 30, 2012 20:28

Zico63b pisze: I tak: 75H to zasilanie, czarno-żółty; 75h to wyjście prądu,
Obrazek
Przecież pisałem... :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podpięcie włączników podgrzewania tylnej szyby

Post autor: Paweł Marek » pt sie 31, 2012 11:46

Sorki Zico63b czytam co innego a rozumię co innego :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości