Inna kostka stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Inna kostka stacyjki

Post autor: arturretke » ndz sie 26, 2012 17:19

Witam,
Mam problem ze swoim Golfem - po przejechaniu dłuższej trasy lub nagrzaniu się silnika (nawet podczas krótkiej trasy ale w upał) po zgaszeniu silnika rozrusznik po prostu nie kręci. Słychać jedynie "cyk" i to wszystko. Zawsze więc zapalam go na krótko - kabelek, jedna końcówka do aku a druga do tego przewodu co idzie od rozrusznika. Mechanik powiedział, że jeśli pali mi w ten sposób to problemem najpewniej jest kostka stacyjki. Właściwie chyba logiczne bo zapalając na krótko omijam wtedy stacyjkę i przewód do niej prowadzący. Kupiłem więc nową ale okazuje się, że ona jest w ogóle inna i nie pasuje. Koleś przy mnie już jej nie wyciągnął ale odcisnął ją w papierze.

Oto zakupiona kostka, która powinna pasować:

Obrazek

A tutaj odciśnięte kształty tej, która siedzi w środku:

Obrazek

W związku z tym, że jestem totalnie zielony proszę o pomoc co to może być za kostka bo możliwe, że poprzedni właściciel się trochę bawił... Wiem, że po samych zarysach ciężko coś podpowiedzieć ale z góry dziękuję za jakiekolwiek propozycje. Pozdrawiam.



Witek.J
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 18:37
Lokalizacja: Pruchnik

Inna kostka stacyjki

Post autor: Witek.J » ndz sie 26, 2012 18:14

W 1989r była zmiana instalacji elektrycznej i ten kształt odciśnięty na papierze właśnie przypomina mi wtyczkę do kostki przed zmianą instalacji. Z którego roku jest twój bolid?



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Inna kostka stacyjki

Post autor: spirit77 » ndz sie 26, 2012 18:56

Potrzebujesz kostki stacyjki jaka jest w tej aukcji.

http://moto.allegro.pl/kostka-stacyjki- ... 03370.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Inna kostka stacyjki

Post autor: Zico63b » ndz sie 26, 2012 18:59

Wszystko gra: Zauważcie Koledzy, że odciśnięty na papierze kształt jest prawie dokładnym odwzorowaniem, ale wtyczki do kostki - części numer 8:
Obrazek



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Inna kostka stacyjki

Post autor: arturretke » ndz sie 26, 2012 19:12

Aha, czyli po prostu z racji tego, że nie mógł odcisnąć mi samej kostki (ze względu na wystające bolce) odcisnął samą wtyczkę do niej. Zatem potrzebuję takiej stacyjki, by ta wtyczka w nią weszła tak? :otepienie:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Inna kostka stacyjki

Post autor: Zico63b » ndz sie 26, 2012 23:47

Kolega zakupił a znajomy Kolegi odrysował najprawdopodobniej elementy stosowane w nowej instalacji, po zmianie wspomnianej przez Kolegę Witek.J.
I jeśli ma Kolega wóz po 89 roku - jest O.K.
Wozy wyprod. przed 89 r wymagają kostki z linku od Kolegi Spirit77.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Inna kostka stacyjki

Post autor: Lipek81 » wt sie 28, 2012 11:56

Jak masz włącznik awaryjnych na kolumnie kierownicy, to potrzeba kostkę, taką, jak na pierwszym zdjęciu, jak włącznik awaryjnych jest w desce rozdzielczej obok radia, to potrzebujesz kostki takiej, jak z aukcji. Z resztą odciśnięta wtyczka świadczy właśnie o tym, że potrzebujesz takiej kostki jak z aukcji.
Obrazkami w ETCE nie a się przejmować - w każdym ASO usłyszysz, że są one tylko poglądowe i tak faktycznie jest - np. ta wtyczka dla wszystkich roczników jest narysowana tak samo, chociaż w rzeczywistości było inaczej. Etka ma kilka takich niedoróbek, kilka błędów, także w takich drobnych sprawach czasami nie warto jej wierzyć.



arturretke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 23:05
Lokalizacja: Szczytno

Re: Inna kostka stacyjki

Post autor: arturretke » śr sie 29, 2012 08:36

Tak, to będzie ta kostka jak w aukcji (ale znalazłem taniej). Włącznik świateł awaryjnych mam na desce rozdzielczej. Dziękuję wszystkim za pomoc. Do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości