Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Pedi1994 » ndz sie 19, 2012 16:50

Witam koledzy zakupiłem jakiś czas temu golfa i tak patrzyłem i zauważyłem iż sonda jakoś dziwnie została podłączona
Golf 3 silnik 1.8ccm3 90km ABS 93r.
Problem polega na dziwnym podłączeniu i chciałem się upewnić - poprawić połączenie sondy tak jak powinno być poprawnie
z sondy wychodzą 4 kable:
1-biały
2-biały
3-szary
4-czarny
Połączenie wygląda kabli tak:
4-czarny z fioletowym (po przez kostkę ori. znajdującą się na poduszce silnika )
2biały z różowym
1i3-biały i szary z czarnym

Kostka posiada 2 piny i co z niego wykorzystano jedno połączenie kabli (czarny z fioletowym) a pozostałe zostały ucięte (brązowy - czarny)
i dlaczego biały z szarym razem zlutowane z czarnym ?

chciał bym połączyć tak jak powinno być prawidłowo podłączone ze względu na poprawę prawidłowej pracy sądy jeśli ktoś by mógł opisać schemat takiego połączenia jakie kable z czym połączyć będę bardzo wdzięczny ewentualnie podpiąć zdjęcia

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Paweł Marek » pn sie 20, 2012 20:27

bo w oryginale ABS z tego rocznika miał sondę jedokablową. U ciebie sonda i chyba też wtyczka zostały zmienione - sonda na 4-kablową a wtyczka na 2-kablową. Natomiast kable białe to podgrzewanie sondy (plus po zapłonie i masa) a kabel szary to też masa samej sondy. Ktoś próbował zdaje mi się udoskonalić auto i podpiąć grzałkę w sondzie ( co ma swój sens bo szybciej sonda zaczyna działać wówczas), ale nie skończył projektu - stąd ten bałagan. W każdym razie w tym stanie podłączenia jak jest sonda powinna działać jak w każdym ABS z sonda jednokablową.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Pedi1994 » pn sie 20, 2012 21:42

hm no właśnie kolego nie byłem pewien tego czy nie powinna być tam sonda jedno kablowa a nie tak jak teraz hm a teraz jak bym chciał przerobić na jedno kablową to co z tamtymi kablami z wiązki silnika ?
a może tam powinna byc 2 kablowa ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Paweł Marek » wt sie 21, 2012 15:00

No własnie ma być jednokablowa ale niema to znaczenia większego. Sterownik silnika wykorzystuje tylko kabel sygnałowy. Pozstałe kable to udoskonalenia wprowadzone z czasem w nowszych modeclach , czyli podgrzewanie sondy dla jej szybszego działania oraz dlatego że sonda w innych silnikach jest umieszczona dalej od silnika i ciężej jej się rozgrzać, oraz kabel masowy poniewaz okazło się z zmasowanie na obudowie sondy nie wystarcza - od korozji i nagaru jest niepewne. Natomiast samo działanie sondy takiej czy takiej jest takie samo lub prawie takie samo, prawie to znaczy że wystarcza dla takiego niezaawansowanego konstrukcyjnie silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Pedi1994 » pt sie 24, 2012 21:11

Hm tylko kolego skąd w wiązce ori. te kable idące do sądy ;p



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Paweł Marek » pt sie 24, 2012 21:15

to nie jest wiązka w stanie orginalnym, było kombinowane, wtyczka owszem ale osłona na wiązce taka w ori nie występuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Pedi1994 » pt sie 24, 2012 22:04

hm to kolego jak wtyczka 2 pinowa ori to jak sonda jednoi kablowa to do czego trugi pin a tym bardziej ze widać iż kabkle uciete ?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: agrala » sob sie 25, 2012 07:51

Podlacz jeden bialy pod mase auta, szary pod mase auta, czarny pod sterownik ECU, drugi bialy pod pzekaznik pompy paliwa lub pod zailanie wtrysku.



Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Problem z soda lambda 1.8 90km ABS

Post autor: Pedi1994 » pn paź 15, 2012 22:59

Przepraszam ze tak długo nie odpowiadałem na temat ale to z braku czasu dziś znalazłem troszkę i doszedłem iż czarny kabel z sonda lambda idzie do sterownika ECU po złączeniu z fioletowym kablem i obok tego przewodu idzie jeszcze jeden koloru czarnego ktory nie jest nigdzie podpięty przy sądzie jak i wtyczce ECU.
Szary i biały kabel złączony i idzie do akumulatora do minusa - (czyli jako masa auta) a kolejny biały kabel pod wtyczkę od cewki wysokiego napięcia i podłączony do kabla zielonego hm i co sądzicie pozostawić tak czy podłączyć pod zasilanie wtrysku ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości