tylne lampy znaczek E11 co z homologacją?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

tylne lampy znaczek E11 co z homologacją?

Post autor: stanislawski » pt sie 03, 2012 07:33

Witam
Wczoraj podczas wizyty w serwisie zwrócono mi delikatnie uwagę, że moje tylne lampy mogą mi sprawić przykrą niespodziankę, ponieważ mają na sobie oznaczenie E11.
Trochę się zdziwiłem, gdyż mam takie od początku mojej przygody z tym egzemplarzem pojazdu i pojawia się pytanie, czy faktycznie coś nie tak jest z homologacją E11 (Wielka Brytania) w przypadku takich lamp? Że podobno jak zaliczę najechanie na tył, to będzie moja wina, bo kierowca najeżdżający wytłumaczy się, żę nie widział np. świata STOP, a policja rozmowę zaczyna od homologacji.
Ile jest w tym prawdy?


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

tylne lampy znaczek E11 co z homologacją?

Post autor: Shmatan » pt sie 03, 2012 09:53

stanislawski pisze:Ile jest w tym prawdy?
zero

Homologacja GB i PL niczym się nie różnią, pod warunkiem że masz na lampach całą resztę oznaczeń (czyli homologacje na pozycyjne, stopu, kierunki, wsteczne, przeciwmgłowe i ruch prawostronny)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

tylne lampy znaczek E11 co z homologacją?

Post autor: guziolek » sob sie 04, 2012 13:57

Co ma tu do gadania homologacja tyłu, który świeci na wprost i w GB i w PL? Różnica pojawia się przy reflektorach przednich, które jeśli są GB świecą przy prawostronnym ruchu do osi i oślepiają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości