Problem z elekryką w moim golfie II

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: BlackDog » ndz lip 29, 2012 14:16

Witam, na początku mojego pierwszego posta chciał bym się powitać ze wszystkimi użytkownikami forum a szczególnie z tymi którzy mają MKII.
Nie dawno kupiłem golfa II w "idealnym stanie", niestety ten idealny stan dotyczył tylko blachy. Już przy powrocie do domu zauważyłem że nie działają wolne biegi wycieraczek, światła wsteczne, przeciwmgłowe tylne, podgrzewanie tylnej szyby, kontrolka podpiętej przyczepki, podświetlenie licznika oraz przełączników.

Co udało mi się ustalić:
1. W wycieraczkach brakuje programatora, przełożyłem odpowiedni programator w Golfa III moich rodziców. Wycieczki zaczęły wariować, nie dało się ich w ogóle wyłączyć.
2. W światłach wstecznych nie łączyły styki żarówek, wyczyściłem i działa.
3. Przeciwmgłowe, bezpiecznik ok, napięcie dochodzi i wychodzi z przełącznika ale nie dochodzi do świateł tylnych.
4. Podgrzewanie szyby tylnej, spalony bezpiecznik z powodu przełamanych kabli przy klapie. Trzeba będzie pewnie wymieni cały przewód :/ .
5. Kontrolka podpiętej przyczepki nie jest w ogóle podłączona. Facet od którego kupiłem ten samochód mówił że hak jest oryginalny, był zamontowany od kiedy wyjechał z fabryki. Kontrolka haka znajduje się nad bezpiecznikami.

Obrazek

6. W podświetleniu licznika działa tylko jedna żarówka, ile jest tam żarówek?

Niestety to nie wszystko, gdy szukałem rozwiązań problemów wyżej wymienionych natrafiłem na rozłączone kable pod płynem chłodniczym. Dołączam zdjęcie na którym wszystko widać.
1. Gdy włączy się zapłon pojawia się napięcie 12v
W 4 lub 3 pojawi się napięcie gdy włączy się światła postojowe (0,05v) a gdy mijania (0,13 chyba).
2. Brak napięcia.

Obrazek

Koło cewki zapłonowej też znalazłem jeden nie podłączony przewód barwy żółtej. Nie sprawdzałem czy jest tam napięcie.

Obrazek

Trochę informacji o samochodzie:
Golf II 1.8 benzyna (bez katalizatora - ktoś go wciągną), rocznik 1990, wersja USA z klimatyzacją, hakiem i z elektryczną regulacją świateł.

//Edit1
Czy w MKII był alarm włączonych świateł? Jeżeli nie to trudno było by go zamontować? Niestety już zdarzyło mi się zostawić go z włączonymi światłami na całą noc, efektem był rozładowany akumulator.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: jeryk10 » ndz lip 29, 2012 17:24

kolo cewki masz przewód do diagnozowania silnika czyli kody migowe przewody pod zbiorniczkiem wyrównawczym to przewody od świateł przeciwmgielnych przód i tez masz kostkę od kierunkowskazów które montujesz z boku w błotniku oraz kostka od spryskiwacza


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Re: Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: BlackDog » ndz lip 29, 2012 19:25

jeryk10 pisze:kolo cewki masz przewód do diagnozowania silnika czyli kody migowe przewody pod zbiorniczkiem wyrównawczym to przewody od świateł przeciwmgielnych przód i tez masz kostkę od kierunkowskazów które montujesz z boku w błotniku oraz kostka od spryskiwacza
Jak możesz to napisz która jest od czego, na pewno mi się przyda bo planuje wstawić przednie halogeny i boczne kierunki.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 29, 2012 21:52

Przetrzyj kabelki oznaczonych wtyczek bo nie widać dobrze kolorów i zrób lepszą fotkę, pokaż całą komorę silnika .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: jeryk10 » pn lip 30, 2012 08:22

kostka 4 światła przeciwmgłowe kostka 3 kierunki prawe kostka 2 kierunki lewe kostka 1 zbiorniczek spryskiwaczy


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Lipek81 » pn lip 30, 2012 11:34

Hak nie jest ori, ewentualnie zamontowany jest przez dilera, jako wyposażenie dodatkowe.Oryginalnie kontrolka kierunków przyczepy znajduje się koło kontrolki hamulca ręcznego.
Co do wycieraczek - prawdopodobnie uszkodzona manetka;
Podświetlenie licznika - tam są dwie żarówki, jeżeli nie masz obrotomierza i 3 jeżeli masz;
Co od alarmu włączonych świateł, poczytaj w dziale FAQ, tam wszystko jest.
Ogólnie wydaje mi się, że to nie jest wersja USA, tylko zwykła europejska z silnikiem RP 90KM. Zrób zdjęcie np. komory silnika i będzie wiadomo.



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Re: Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: BlackDog » pn lip 30, 2012 13:50

Lipek81 pisze:Ogólnie wydaje mi się, że to nie jest wersja USA, tylko zwykła europejska z silnikiem RP 90KM. Zrób zdjęcie np. komory silnika i będzie wiadomo.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lipek81 pisze:Co do wycieraczek - prawdopodobnie uszkodzona manetka;
Małe piwo, znajdę drugą u kolegi bo ma sporo części z mk II
Lipek81 pisze:Podświetlenie licznika - tam są dwie żarówki, jeżeli nie masz obrotomierza i 3 jeżeli masz;
Licznik + zegarek, brak obrotomierza.
jeryk10 pisze:kostka 4 światła przeciwmgłowe kostka 3 kierunki prawe kostka 2 kierunki lewe kostka 1 zbiorniczek spryskiwaczy
Na pewno tak? Nie chce zjarać elektryki, jeszcze tego by brakowało. Poniżej dodaje lepsze zdjęcie.

Obrazek
Paweł Marek pisze:Przetrzyj kabelki oznaczonych wtyczek bo nie widać dobrze kolorów i zrób lepszą fotkę, pokaż całą komorę silnika .
Powyżej wszystko masz :].

//Edit1

Jakich programatorów mi brakuje?

Obrazek

Czy ten szaro biały kabel powinien tak być?

//Edit 2

Dodaje zdjęcie haka

Obrazek


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Lipek81 » pn lip 30, 2012 19:22

To nie jest wersja US, tylko zwykle euro. Przekaźnik od wycieraczek, oznaczony 19 przełóż o jedną pozycje w lewo, bo teraz jest źle. Szaro-biały kabelek jest ok.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Zico63b » pn lip 30, 2012 20:54

Witam! Ja jak zwykle „na koniec” ale może też coś podpowiem: Kontrolka sprawności kierunkowskazów przyczepy (bo taka jest jej właściwa nazwa i funkcja) pobiera napięcie ze złącza „X” z tyłu skrzynki bezpieczników, pin 6. Jeśli nie ma tam przewodu, wystarczy poprowadzić przewód od nóżki „C2” (np. wygiąć nóżkę, przylutować przewód i z nim go włożyć w gniazdo) przerywacza posiadanego przez Kolegę aż do kontrolki. To styk „D” na foto; styki „A”, „B” i „C” mają wszystkie „normalne” przerywacze a ten przystosowany do przyczep ma jeszcze ten czwarty.
Drugi przewód kontrolki do masy.
Obrazek

Przednie przeciwmgłowe "halogeny" będą działać po zastosowaniu przekaźnika i drobnych zmianach połączeń tylnego światła.



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: BlackDog » pn lip 30, 2012 23:32

Lipek81 pisze:To nie jest wersja US, tylko zwykle euro.
Czyli sprzedawca zrobił mnie w ... :/
Lipek81 pisze:Przekaźnik od wycieraczek, oznaczony 19 przełóż o jedną pozycje w lewo, bo teraz jest źle.
Przełożę jak zmienię manetkę.

Zico63b jutro postaram się coś z tym pokombinować.

Tymczasem dzisiaj udało mi się naprawić 2 usterki, światła przeciwmgłowe już działają, przełamany kabel przy lampie. Ogrzewanie tylnej szyby zostało naprawione, poszło bez zmieniania całego przewodu ale potrzebuje teraz tej gumowej uszczelki bo jakiś baran ją rozciął.
Odkręciłem też licznik i manetkę od wycieraczek. Z licznikiem jeszcze nic nie działałem, manetkę przeczyściłem ale nie sprawdziłem, zobaczymy jutro czy to coś dało.

//Edit 1

Z kablami pod zbiornikiem płynu chłodniczego wszystko już jasne, wiem już co do czego.
Znalazłem też licznik z obrotomierzem ale nie będzie pasować bo są inne wejścia :/.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Lipek81 » wt lip 31, 2012 00:11

Ja bym najpierw zaczął od przełożenia przekaźnika, może wtedy zacznie działać, bo teraz jest ewidentnie źle.
Co do kontrolki przyczepy, to myślę, że odpowiednie kabelki do kontrolki już są, tylko gdzieś zawinięte. Ktoś zamontował kontrolkę, zmienił przekaźnik na taki z obsługą kontrolki, to i raczej przewody założył. A nie chce mi się wierzyć, żeby ktoś je całkowicie stamtąd usunął.



Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: BlackDog » wt lip 31, 2012 15:15

Lipek81 pisze:Co od alarmu włączonych świateł, poczytaj w dziale FAQ, tam wszystko jest.
Możesz podać link? Nie mogę tego znaleźć.
Lipek81 pisze:Ja bym najpierw zaczął od przełożenia przekaźnika, może wtedy zacznie działać, bo teraz jest ewidentnie źle.
Przełożyłem, dalej to samo, cały czas działają + doszło do tego że spryskiwacze cały czas działają, wymienię manetkę i dam znać.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: Lipek81 » śr sie 01, 2012 15:47

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=58440" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=83861" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
gajos7772
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz gru 26, 2010 02:25
Lokalizacja: LBL

Problem z elekryką w moim golfie II

Post autor: gajos7772 » sob sie 04, 2012 01:08

sprawdź u kogoś te przekaźniki bo coś mi się wydaje że masz więcej nie tak włożonych, jutro zrobię swoje foto. a tak przy okazji to ładny kolorek i ja też bujam podobnym w Twych stronach :D pozdro


Only VW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości