Problem ze światłami drogowymi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

Problem ze światłami drogowymi

Post autor: wojtasiek » śr lip 04, 2012 22:51

Witam wszytskich
Mam taki mały problem, otóż jadę sobie w nocy swoim samochodzikiem z włączonymi światłami drogowymi, a tu nagle jebs... i zgasły. Jak ruszyłem manetką to tylko mignęły na chwilę. Po paru sekundach zaświeciły się z powrotem i działały bez zarzutu przez jakieś 15km i znowu to samo, nie działało żadne oswietlenie oprócz awaryjnych które włączyłem :) Dodam jeszcze, ze od kilku dni podswietlenie panelu z nawiewem i ogrzewaniem miga niczym stroboskop. Macie może jakiś pomysł co to może być? Na forum znalazłem coś o kostce stacyjki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... e#p1347966" onclick="window.open(this.href);return false;
ale zanim zacznę coś rozbierać i zmieniać chciałbym zasięgnąć porady, może ktoś z was miał już taką przygodę i wie co z tym zrobic?
Za wszelkie porady dziękuję.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Problem ze światłami drogowymi

Post autor: sokol26 » czw lip 05, 2012 00:26

Jak najbardziej przyczyną może byc kostka, tak czy inaczej napewno wina łączeń/kabelków. W tej chwili światła długie przy trzymaniu w pozycji przełączania powinny świecić cały czas niezależnie od stacyjki, po włączeniu "kliknięciem" nie powinny chodzić bez kluczyka, a dopiero po włączeniu zapłonu. Możesz to sprawdzić omijając stacyjke na kabelku zasilania po zapłonie, wtedy muszą zadziałać światła jeżeli to wina kostki, w ten sposób się upewnisz zanim kupisz nową, bo rozebrać musisz i tak żeby sie dostać :bigok: ale wystarczy zdjąć tylko tą osłonkę za kierownicą, są tam dwie śrubki odd ołu.



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem ze światłami drogowymi

Post autor: agrala » czw lip 05, 2012 06:20

Moze tez byc przekaznik od styku X lub wlacznik swiatel.
Watpie zeby to byla stacyjka z tego powodu ze gdyby tak bylo to bylo by slychac przekaznik styku X ktory cyka w rytm migajacych zarowek.



wojtasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 12, 2006 16:58
Lokalizacja: Jabłoń Kościelna

Re: Problem ze światłami drogowymi

Post autor: wojtasiek » czw lip 05, 2012 08:44

jest dokladnie tak jak mówisz sokol26 jak sobie trzymam manetkę od długich świateł to swiecą, tak samo było jak mi się one wyłączyły.
A co do tego dźwięku z przekaźnika o którym mówi agrala, to szczerze mówiąc tak się zdziwiłem nałym zgaśnieciem świateł w środku nocy, że nawet nie zwróciłem uwagi czy coś tam cyknęło czy nie :/
Tak czy inaczej, bez rozbierania i kabelkologii się nie obejdzie, a kostkę już kiedyś kupiłem to można wymienić.
Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

Problem ze światłami drogowymi

Post autor: ace-mati » czw lip 05, 2012 10:36

Podmień włącznik świateł miałem takie numery właśnie jak on się popsul...

Obrazek



Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Problem ze światłami drogowymi

Post autor: Alexandre » sob lip 07, 2012 15:26

@up
dokładnie tak, też tak miałem i winny był włącznik świateł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości