czujnik prędkości śfiruje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

czujnik prędkości śfiruje

Post autor: duchu123 » czw cze 28, 2012 16:45

16885 Czujnik prędkości pojazdu zakres/możliwości
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Wyskakuje mi taki błąd (objawy to prędkość czasami spadała mi do 0 jadąc np 100) pomyślałem że to czujnik w skrzyni i wymieniłem go na używany a tu teraz nic nie pokazuje 0 jest cały czas i zaczął mi śfirować poziom paliwa czy czujnik który kupiłem jest zepsuty sprzedawca zarzeka się że jest dobry jak to sprawdzić ????

Byłem w sklepie i mają taki czujnik z inną wtyczka ale ta część co zaznaczyłem jest nieruchoma powinna sie ruszać czy nie ten zaznaczony element
Obrazek

w moim samochodzie i w tym używanym czujniku rusza się ale w sklepie był w sumie identyczny czujnik ale różnił sie wtyczką i ta część się nie ruszała


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

czujnik prędkości śfiruje

Post autor: Jacek75 » czw cze 28, 2012 20:10

Rusza się tylko czerwony element, kable do sprawdzenia, przerywają się w miejscu wejścia do korytka pod akumulator.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

duchu123
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 16:53
Lokalizacja: Łowicz

czujnik prędkości śfiruje

Post autor: duchu123 » czw cze 28, 2012 21:20

Kod: Zaznacz cały

Znalazłem coś takiego 
Czujnik ma 3 piny :+, -, wyjśie impulsów.
Podajesz "+" i "-" a potem wpinasz miernik pomiędzy "+" a wyjście impusów.
Obracasz palcem czujnik i obserwujesz miernik, na przemian powinien pokazywać 0 i napięcie zasilania ( a dokładniej to trochę mniej niż napięcie zasilania).
Okazało się że wina jest chyba na kablu albo w gorszym wypadku na liczniku.
Może najprościej bedzie jak poprowadzę od nowa kable jeśli plus to rozumiem do akumulatora minus do masy (ale gdzie jest podpiety ) a ten środkowy kabel pewnie do licznika podpiety jest który to pin i kolor kabla ??? Może chociaż prowizorycznie podłącze to wtedy będe miec pewność czego jest wina licznika kabla

Problem chyba rozwiązany po pociągnięciu nowej masy okazało się że czujnik już działa, teraz tylko rozplątać muszę wiązkę i zlokalizować przerwę :kac:


Sprzedam kostkę stacyjki, czujnik prędkości do MK4 - priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 60 gości