przekaźnik 33

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
barteko007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 21:33
Lokalizacja: wrocek

przekaźnik 33

Post autor: barteko007 » czw cze 28, 2012 13:41

Witam. mam zamontowane bi-xenony i planuję (muszę :grin: ) zamontować spryskiwacze reflektorów. można kupić zestawy uniwersalne i wszystko związane z ich montażem jest dla mnie jasne, ale w kilku postach czy aukcjach internetowych spotkałem się ze "specjalnym" przekaźnikiem 33 do spryskiwaczy reflektorów w mk2. czy jest on potrzebny tylko do oryginalnych sprysków czy ma jakieś znaczenie nawet w uniwersalnych instalacjach? pozdrawiam


GOLF save the Queen :)

Awatar użytkownika
Karmel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: wt mar 22, 2011 00:36
Lokalizacja: Lublinitz
Kontakt:

przekaźnik 33

Post autor: Karmel » czw cze 28, 2012 15:13

zwykły też da rade.


Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

przekaźnik 33

Post autor: Lipek81 » pt cze 29, 2012 10:47

Ma on zastosowanie tylko w spryskach. To nie jest zwykły przekaźnik, tylko w środku ma elektronikę, która uruchamia pompkę w odpowiednim momencie. Oczywiście można zrobić tak, że np. spryski świateł będą załączały się za każdym razem, kiedy włączasz spryskiwacz przedniej szyby i masz włączone światła, wtedy można to zrobić na zwykłym przekaźniku, ale jak chcesz, żeby działało jak w oryginale, to musi być przekaźnik 33.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

przekaźnik 33

Post autor: ssarna1 » pt cze 29, 2012 11:08

Przekaźnik 33 ma pewną wadę, załącza spryski od razu zamiast odczekać chwilę(jakieś 2 s) ja swój przerobiłem, ale to nic łatwego :grin:
dlatego proponuję zwykły przekaźnik i osobny przycisk żeby nie tracić zbyt dużo płynu i nie dolewać co chwilę


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przekaźnik 33

Post autor: Paweł Marek » pt cze 29, 2012 18:59

barteko007, ogarniesz temat podpięcia takiego przekaxnika z innego auta? Dość łatwo dostępne sa z Mondeo MK3, załaczają pompkę ok 2-3 sekundy po włączeniu spryskiwaczy szyb tylko przy zapalonych światłach i spryskują około 1 sekundy a są proste tylko kilka styków.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości