Nie odpala dziwne zachowanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Redzik123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 21, 2012 20:26

Nie odpala dziwne zachowanie

Post autor: Redzik123 » czw cze 21, 2012 21:01

Witam od roku jestem właścicielem golfa iii Kombi 1.8 B+G super autko jestem z niego zadowolony wszystko fajne ale.... po pewnym czasie pojawiły sie problemy z odpalaniem przedstawię przykład:
Rano do pracy (6:00) auto odpaliło bez problemu, przejechałem 25 Km po pracy o 15 odpalam auto jadę do domu (25 km), 0 godzinie 17:00 do sklepu zgasiłem auto 15min w sklepie (kolejki biedronka)... wsiadam chce odpalić, rozrusznik kręci ale nie chce odpalić. Kręcić sobie mogę kilka razy aż aku padnie ale i tak nie odpali... odpala dopiero po podaniu mu prądu z zewnątrz czyli np. od innego auta lub prostownika odpala od razu .
Problem z odpalaniem pojawia się przypadkowo nie ma znaczenia czy silnik ciepły czy zimny.
Akumulator się nie rozładowuje np: jak stoi prze sobotę i niedziele.
Kable wysokonapięciowe do świec sprawne nie przebija nic (sprawdzane w nocy czy nic nie skacze + jest iskra na świecach)
Zaobserwowałem że gdy podczas kręcenia (gdy nie chce odpalić) lampki na tablicy rozdzielczej gasną przy próbie odpalania to na 100% nie odpali.

Moje pytanko brzmi co może być przyczyną początkowo myślałem że to wina aku. wymieniłem na nowy, szukałem zwarć na instalacji i nic gdy problem nadal występował wymieniłem kolejno:
1. Kopułka + palec (profilaktycznie tanie a stary słabo wyglądał)
2. Świece (wszystkie 4 do gazowca wstawiłem stare były zwykłe)
3. Rozrusznik
3. Naprawa kabelka w tylnej klapie ukręcony był i małe zwarcie robił


Znalazłem na forum posty odnośnie problemu kostki stacyjki czy to może być przyczyną problemu ???

Pozdrawiam Robert.



Awatar użytkownika
przemek_zbr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:47
Lokalizacja: WG

Nie odpala dziwne zachowanie

Post autor: przemek_zbr » czw cze 21, 2012 21:13

mój znajomy miał podobny objaw w passacie b4, nie chciał mu palić, poruszał kablami idącymi do stacyjki i silnik w końcu zagadał, niestety nie dba o niego i nadal tak jeździ :helm: nie odpala to chwyta za przewody jednocześnie paląc i tak się rozbija autem na co dzień. Może faktycznie warto zajrzeć do tej kostki, może tam tkwi problem


był passat B5 1.8T, audi 80 2.0 ABT
jest golf IV 1.9TDI ALH

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie odpala dziwne zachowanie

Post autor: Zico63b » czw cze 21, 2012 23:12

Redzik123 pisze:gdy podczas kręcenia (gdy nie chce odpalić) lampki na tablicy rozdzielczej gasną przy próbie odpalania to na 100% nie odpali.
I to właściwie już jest pełna diagnoza: kostka stacyjki.
W chwili gdy NIE pali - podajcie prąd od czerwonego do czarnego przy kostce - co będzie?



Redzik123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 21, 2012 20:26

Nie odpala dziwne zachowanie

Post autor: Redzik123 » sob cze 23, 2012 21:42

Witam problem rozwiązany udało mi się zlokalizować przyczynę, faktycznie była to kostka stacyjki co prawda jeszcze jej nie wymieniłem ale wyprowadziłem mały dodatkowy stycznik na 15 i X zasilanie po zapłonie i wszystko śmiga.

Dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości