Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: klimas20 » pn maja 21, 2012 21:50

Witam,
Od czasu do czasu mam problem z moim golfem, otoz raz na jakis czas moj golf nie chce odpalac. Wkladam kluczyk w stacyjke, przekrecam i nie ma zadnej reakcji na zegarach, nie zapalaja sie zadne kontrolki ale samochod kreci jednak nie chce zapalic. Moge tak krecic i krecic i nic, nie zapali. Czasami odczekam troche albo odlacze i podlacze aku to wtedy zapali ( ale tez nie zawsze ). Co to moze byc koledzy? kostka stacyjki, przekaznik ( tylko ktory ?) Nie mam raczej immo bo rozbieralem kluczyk i tam nic nie ma :D Dodam jeszcze ze jak nie chce zapalic to radio, wentylator chodzi bez problemu. Nie dzialaja tylko szyby no i kontrolki na desce sie nie pala.

Posiadam golfa 3 1.8 GT 94'



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: jjaworskyy » pn maja 21, 2012 22:56

Sprawdz aku, kostke stacyjki, użyj szukajki na samym dole, problemy podobnego typu były poruszane na forum



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: mavric » śr maja 23, 2012 12:40

Miałem ten sam problem - u mnie winny był fabryczny alarm, a dokładnie zimne luty na płytce. Jeżeli posiadasz takowe ustrojstwo pierwsze co zajrzał bym do modułu fabrycznego alarmu i poprawił luty.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: Paweł Marek » śr maja 23, 2012 14:49

przemawia za kostką stacyjki w tym wypadku, ew. niekontakt na kablu czarnym od stacyjki do skrzynki bezpieczników ,
przy uszkodzonym immo kontrolki zapalałyby sie.
Albo jesli masz dokładany alarm z dodatkowym immobilajzerem - to też do sprawdzenia w pierwszym rzędzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: jeryk10 » śr maja 23, 2012 15:23

mavric, szkoda lutować bo po czasie i tak wróci ponownie ta usterka ja te alarmy wyrzucam


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: mavric » śr maja 23, 2012 15:57

jakieś 1,5 roku jak lutowałem ten moduł alarmu i na razie spokój :-) z wyrzuceniem chyba trochę więcej zabawy niż samym lutowaniem.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: Paweł Marek » śr maja 23, 2012 21:41

autor tematu ma auto z 94 roku będzie raczej gołe w tym względzie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: klimas20 » czw maja 24, 2012 06:39

W golfie mam niby tylko fabryczny autoalarm. A gdzie sie znajduje ten modul alarmu? ew. jak moge wylaczyc autoalarm?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: jeryk10 » czw maja 24, 2012 07:49

znajduje się za włącznikiem świateł przykręcony na śrubkę M6 wyłączyć się nie da poprawić luty lub go wyrzucić Paweł Marek, 94 miały te alarmy


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: mavric » czw maja 24, 2012 09:06

ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=75824" onclick="window.open(this.href);return false; wszystko Ci wyjaśni



klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: klimas20 » śr lut 27, 2013 17:06

Odswiezam temat :)
Po prawie roku czasu wrocil ten sam problem. 2 dni temu pojechalem do pracy ale juz z niej nie wrocilem samochodem. Problem ten sam, przekrecam kluczyk kontrolki sie nie zapalaja i silnik nie odpali, choc bym krecil ponad godzine :) Dzis po 2 dniach sprobowalem go odpalic i... udalo sie. Choc meczylem sie z pol godz. Nie mam dalej pojecia co moze byc. Podpowiem tylko ze czasem mam tak ze jak samochod odpali i troche pojezdze to jest ok ale jak odpale i zaraz zgasze i chce jeszcze raz odpalic to juz brak reakcji na desce rozdzielczej i tym samym samochod nie odpala ;o Najczesciej ten problem mialem jak tankowalem samochod, podjezdzalem pod cpn, wlalem benzynki i juz odjechac nie moglem ;d musialem poczekac z 15 minut az zapala sie kontrolki i moglem odpalic i uciekac ;d ktos kiedys mi powiedzial ze moze to byc czujnik halla ale sam mam co do tego watpliwosci? Zastanawiam sie nad kupnem uzywanej dobrej stacyjki albo uzywany caly aparat zaplonowy. Tylko czy to cos da? Prosze koledzy o jakies podpowiedzi.



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: BolekLodz » sob mar 02, 2013 19:52

W pierwszej kolejności obejrzyj stacyjkę. Generalnie objaw jest taki, że nie ma pozycji zapłonu, w której powinny świecić się kontrolki i powinno być napięcie na cewce. Jeśli w tym momencie włączysz rozrusznik, to i tak nie odpalisz, bo nie będzie iskry na świecach. Musisz dobrać się do stacyjki i sprawdzić, czy nie jest nic zaśniedziałe, przypalone itp.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

klimas20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 10, 2011 19:51
Lokalizacja: Biala Piska

Problem z odpalaniem, gasna kontrolki.

Post autor: klimas20 » ndz mar 03, 2013 10:35

Juz rozbieralem stacyjke i i ogladalem styki itp. nic nie zauwazylem choc elektrykiem nie jestem ;D Ale na wszelki wypadek kupie kostke stacyjki, koszt i tak nie duzy. I jeszcze zaobserwowalem pewien fakt i to nie jest zbieg okolicznosci, ten problem tylko pojawia sie wtedy kiedy jest niski stan paliwa, teraz wlalem ponad pol zbiornika paliwa i moge gasic co 5 sec samochod on i tak zapali ; ) a jak tylko stan paliwa spadnie ( rezerwa, pol rezerwy ) to juz zaczyna sie problem. Ja juz glupieje :banghead: Przeszukalem forum i nie znalazlem zeby ktos mial podobny problem. Ktos moze napisac ze moze paliwa juz nie mialem, ale co do tego maja kontrolki na desce, samochod by nie odpalil ale wszystko inne powinno grac. Moze ten czujnik halla? tylko nawet nie wiem za co on dokladnie odpowiada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości