Nie działa moduł komfortu i elektryka w kabinie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

prezess89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 22, 2011 22:49

Nie działa moduł komfortu i elektryka w kabinie

Post autor: prezess89 » ndz maja 20, 2012 23:25

Witam wszystkich, liczę że ktoś mi pomoże bo mam problem z mk4. Gdy kupowałem samochód w vagu wykrywało mi parę błędów odnośnie modułów zamków i klapy tylniej no ale nie przeszkadzało mi to zbytnio. Od pewnego czasu jadąc świeciła się nagle lampa oświetlenia górna środkowa i chyba boczne tylne też. Gdy ostatnio jadąc rano do pracy co raz to częściej zaczęła mi świecić te lampki. Gdy pstryknąłem i ją wyłączyłem i dałem z powrotem tak jak było to przestawała świecić i dalej normalnie jechałem aż nagle zaświeciła mi się kontrolka otwartej pokrywy bagażnika co mnie zdziwiło gdyż podczas jazdy raczej się sama nie otworzyła. Od tego momentu ta kontrolka świeci mi cały czas i nie chodzi mi oświetlenie w kabinie(czyli lampki na syfitce) bo podświetlenie zagarów i panelu do szyb chodzi. Nie chodzi jeszcze szyberdach alarm oraz szyby jak i pilot. O dziwo centralny zamek jak przekręcę od str kierowcy kluczyk to się otwierają wszystkie drzwi i się zamykają. O to jakie błędy mi się pojawiały odkąd nie padła mi elektryka http://wklej.to/8aJOy" onclick="window.open(this.href);return false; Dziś podłączałem vaga i nie wykryło mi żadnego błędu i się okazało że w ogóle nie mogę połączyć się z modułem poprzez blok 46. Wyskakuje mi komunikat NO RESPONSED FROM CVONTROLLER. Patrzyłem na bezpieczniki i spaliło mi się od oświetelnia kabiny chyba nr 16 z tego co pamiętam. Próbując włożyć nowy poszła iskra czyli pewnie gdzieś jest spięcie. I jeszcze jedna rzecz gdy chce na lampce górnej zmienić np żeby świeciło albo nie świeciło wyłącznikiem to na kompie pipczy i pokazuje że tylnia klapa jest otwarta. Czyli pewnie tam na tej lampce będzie jakieś spięcie. A teraz pytanie czy jak tam jest spiecie przykładowo to moduł komfortu który teraz nie pracuje mógł się spalić albo uszkodzić przez to? Proszę o pomoc, jutro popołudniu przyjrzę się tej lampce bliżej.



Awatar użytkownika
nick1000000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: śr paź 26, 2011 16:06
Lokalizacja: Starachowice

Nie działa moduł komfortu i elektryka w kabinie

Post autor: nick1000000 » pn maja 21, 2012 00:35

nie włożyłeś czasem jakiegoś radia?? :jezor: albo innego sprzęta (przemyśl dokładnie) no i wyjmij radio i sprawdź warto bo sam mialem problem z domykaniem szyb i alarmem itd nikt z "fachowców" nie wpadl na pomysł ze może radio jest źle okablowane :satan: i jeździłem tak do czasu aż przypadkowo wyciągnąłem (sam już nie wiem po co) wtedy kłopoty znikły, no ale co zauważyłem w golfach te samochody mają własne życie same się psują same naprawiają (u szwagra niedomkniete szyby + zamykanie z pilota centralnego skutkują całkowitym opuszczeniem szyb :kac: tak ze golfy kapryśne są )


– Jak pan sądzi, czy skutek może wyprzedzać przyczynę?
– Może – odparł Einstein – na przykład taczki popychane są przez człowieka.

Albert Einstein

Awatar użytkownika
zorro89
GTI
GTI
Posty: 695
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:31
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Nie działa moduł komfortu i elektryka w kabinie

Post autor: zorro89 » pn kwie 22, 2013 13:12

normalnie wielka flacha dla ciebie :) tez nie wiedzialem co sie stalo przy zakladaniu radia spalilem niechcacy bezpiecznik i zalozylem nowy i radio gralo normalnie ale od tegoż momentu przestalo dzialać zamykanie z kluczka kodowanie podpinanie komputera nic nie dawało. dopiero po przeczytaniu twojego posta przypomnialem sobie ze zakladalem inne radio i plus (czerwony) zwarlem z żółtym podtrzymaniem zeby radio działało bez kluczyka. odrazu polecialem na dół wywalilem radio i patrze noooo działa !! :okej: takze radio podlaczylem spowrotem jak w serii czyli z pod kluczyka juz nic nie kombinuje nawet :) ilez kasy sie czasem zaoszczędzi jak sie troche poszpera po tym forum :) wystarczy tylko chciec odpalić szukajke i ogien!! jeszcze raz wielkie dzięki i pozdro :)

ps wiem ze odkop ale napisalem to dla nastepnych ludzi zeby faktycznie jak sie cos z modułem zacznie dziac pomysleli czy nie podlaczali ostatnimi czasy innych sprzętów..


Był mk2 potem mk3 potem mk2 teraz mk4 :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości