blokada centralnego zamka pneumatycznego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

blokada centralnego zamka pneumatycznego

Post autor: karoldg » pt maja 11, 2012 07:17

od paru ładnych lat jestem posiadaczem mk3 z oryginalnym centralnym zamkiem. Lecz wczoraj zamknąłem auto zostawiając uchylona szybę. Gdy się zorientowałem nie miałem przy sobie kluczy. Próbowałem otworzyć ręką ciągnąc za języczek lecz ten w połowie wyciągania schował się z powrotem i usłyszałem jak pompa dobija ciśnienie aby zamknąć drzwi. Po otwarciu z kluczyka i wciśnięciu języczka od środka każde drzwi można otworzyć od środka wyciągając języczek. Wg mnie dobre zabezpieczenie gdy zostawi się uchylone okna wtedy złodziej i tak nie otworzy auta.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

blokada centralnego zamka pneumatycznego

Post autor: Zico63b » pt maja 11, 2012 07:53

To wytłumaczalne "zjawisko": Przekręcenie kluczyka lub włączenie zdalnego sterowania włącza INNY obwód niż rygielki w środku. Dodatkowo, rygielek kierowcy jest ryglem "master" - włącza pompkę dla całego układu ale nie włącza alarmu (!); rygielki pozostałe tylko drzwi w których się przyciska.
Tu Vw pomyślał sporo :okej:



Awatar użytkownika
karoldg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 17:35
Lokalizacja: Kuźnica Piaskowa

blokada centralnego zamka pneumatycznego

Post autor: karoldg » pt maja 11, 2012 08:08

ja mam 2 tzw mastery nie mam alarmu a c zamek blokuje wszystko łącznie z zapłonem :chytry: sam robilem :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości