Do czego podłączyć centralny zamek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Do czego podłączyć centralny zamek

Post autor: herbu » czw maja 10, 2012 08:07

Witam.
Kupiłem i zamontowałem w swoim aucie centralny zamek sterowany pilotem.
Centralkę mam mieszczoną w schowku, ale zabrakło mi już czasu, by ją podłączyć do prądu. I tu mam pytanie - podłączenie wg. instrukcji powinno być kablem czerwonym pod napięcie 12V. Pod co to podłączyć? W schowku mam oświetlenie, ale czy czasem nie jest tam za niskie napięcie (nie jest tam czasami 5V?). Jeśli nie pod oświetlenie, to gzie indziej? Pod zapalniczkę? Pod radio?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Piotr Nowicki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 09:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Do czego podłączyć centralny zamek

Post autor: Piotr Nowicki » czw maja 10, 2012 10:09

Podlaczac pod oswietlenie nie radze, zamek dzialaby tylko wtedy gdybys mial wlaczone swiatla, pozatym nie to napiecie i za malo amperow.
Pod zapalniczke, radio tez bym nie podlaczal.
Najlepiej wziasc zasilanie ze skrzynki z bezpiecznikami (dolozyc dodatkowy bezpiecznik).
Wazne jest to aby miec zasilanie niezaleznie od przekreconej stacyjki czy wlaczonych swiatel.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Do czego podłączyć centralny zamek

Post autor: Qto » czw maja 10, 2012 11:48

Pod skrzynką przekaźników masz czerwone złącze, to jest stałe +12V. Dorabiasz "oczko" i przykręcasz sobie pod śrubkę...po drodze dajesz bezpiecznik.

PS. W oświetleniu schowka jest 12V, ale w zależności od rocznika albo na włączonym zapłonie albo na włączonych światłach - także odpada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości