Pompka centralnego - który pin zamyka?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sekate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 08, 2010 23:51
Lokalizacja: Stegna

Pompka centralnego - który pin zamyka?

Post autor: sekate » ndz kwie 29, 2012 18:13

Cześć!

Tak jak w temacie - szukam odpowiedzi na pytanie, który pin zamyka. Stara pompka mi się zjarała, a w nowej najwidoczniej jest trochę inny schemat działania (pompka niby jest z passata), bo podłączeniu zamykanie/otwieranie z pilota nie działało, a w starej oczywiście wszystko było ok.

Po wielu próbach i błędach doszedłem, że za otwieranie auta z pilota jest odpowiedzialny pin nr 4 (patrz zdjęcie). Lecz niestety za nic nie jestem w stanie odnaleźć pinu od zamykania auta.
Patrząc po kablach i ścieżkach myślę, że to jest pin nr 5, ale i tak pompka nie trybi po naciśnięciu przycisku zamykania :/

Mogę zrobić zwarcie pinu 15 z 16 i np 16 z 11, ale wtedy sygnał jest ciągły i pompka cały czas działa, ale przecież nie o to chodzi :/


Obrazek



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pompka centralnego - który pin zamyka?

Post autor: Zico63b » ndz kwie 29, 2012 19:09

Szary zamyka, zielony otwiera (to we wtyku pompki). Jaki więc problem?



sekate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 08, 2010 23:51
Lokalizacja: Stegna

Pompka centralnego - który pin zamyka?

Post autor: sekate » ndz kwie 29, 2012 20:13

Nie, właśnie tak nie jest. Miałem właśnie tak jak mówisz podłączone ze starą pompką i działało, z tą którą mam teraz nie działa. Tam w pinie 4. jest kabel czarno-czerwony.

edit: posiedziałem przy tej pompce trochę, oto co udało mi się wywnioskować, pin:
2 - sprawdzenie prawych drzwi (coś w nich cyka)
6 - jak wyżej, tylko drzwi lewe
4 - otwieranie drzwi
5 - o dziwo, też otwieranie drzwi
12 - tworzy się jakieś zwarcie, bo pompka paliwa się załącza

Napiszę też jak to sprawdzam, bo może coś z tym jest nie tak w co wątpię. Kabelek

'puszczający' sygnał do otwarcia/zamknięcia przytykam do odpowiednich pinów na płytce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości