Palą się ciagle światła stop;u

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: seifer1990 » pn kwie 23, 2012 20:59

Witam tak jak w temacie swiatla sie ciagle pala, dodatkowo komputer pokladowy wywala blad na desce, po podlaczeniu vaga wyskoczył: blad czujnika pedalu hamulca, czy cos w tym stylu po odlaczeniu tego czujnika swiatla zgasly no ale jak wiadomo to teraz przy hamowaniu tez sie niepala, prosze o pomoc w celu diagnozy czy to ten czujnik jest zepsuty czy gdzies jest zwarcie, Golfik to 1.9 tdi pd 2003r 200tys przebiegu.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: grg474 » pn kwie 23, 2012 21:55

seifer1990 pisze:prosze o pomoc w celu diagnozy czy to ten czujnik jest zepsuty czy gdzies jest zwarcie,
skoro po odpięciu wróciło do normy - nie ma zwarcia tylko czujnik do wymiany


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Zbycho74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob mar 27, 2010 00:17
Lokalizacja: NKE

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: Zbycho74 » wt kwie 24, 2012 06:19

Witam, można poświęcić kilka minut i spróbować go rozebrać, oczywiście delikatnie wszystko rozbierając, WD - można troszkę psiknąć i do kupy to poskładać i może pomóc. Oczywiście też trzeba uważać przy wkładaniu żeby go nie uszkodzić całkiem, bo tam jest taki plastyczek, który przy wkładaniu przesuwa się i tak jakby go dopiero załączał. Ja tak w sobotę koledze pomogłem i zrobiłem go bo nie było w ogóle świateł stopu, a później w ogóle nie gasły , no to się poświęciłem i go rozebrałem i ok. Chyba że nowy czujnik i bez kombinowania i po problemie. Nowy to około od 20 zł do 50zł. Pozdrawiam.



seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: seifer1990 » ndz kwie 29, 2012 17:14

Problem ze światłami ustąpił po rozebraniu czujnika i ponownym złożeniu i umieszczeniu go w swoim miejscu lecz co dziwne błąd w komputerze jest dalej i po skasowaniu nadal się pojawia mimo ze światła działają już dobrze dodatkowo w liczniku pojawił się błąd czujnika temperatury i nie pokazuje mi temp na wyświetlaczu licznika. ma ktoś jakieś pomysły?

Oto lista błędów:


ECU:
16955 Przełącznik stopu/hamulca - uszkodzenie
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

771 Czujnik poziomu paliwa-G
przerwa lub zwarcie do plusa

licznik:
779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
przerwa lub zwarcie do plusa



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: grg474 » ndz kwie 29, 2012 19:49

seifer1990 pisze:Problem ze światłami ustąpił po rozebraniu czujnika i ponownym złożeniu i umieszczeniu go w swoim miejscu lecz co dziwne błąd w komputerze jest dalej i po skasowaniu nadal się pojawia mimo ze światła działają już dobrze
czytałeś moje
grg474 pisze:skoro po odpięciu wróciło do normy - nie ma zwarcia tylko czujnik do wymiany
rozbierać i naprawiac to sobie możesz... czujnik 2 pinowy , a 4 pinowy to tak naprawdę czujnik dwuobwodowy gdzie światłą działają na zwarcie a sterownik silnika ma info na rozwarcie
seifer1990 pisze:licznik:
779 Czujnik temperatury zewnętrznej-G17
przerwa lub zwarcie do plusa
czujnik w zderzaku jest?
seifer1990 pisze:771 Czujnik poziomu paliwa-G
przerwa lub zwarcie do plusa
auto to przerabiany angol czy powypadkowe? Bo coś dużo tych usterek elektryki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: matisim » ndz kwie 29, 2012 20:37

czujnik hamulca ma dwie pozycje, tzn w środku są dwie blaszki które zależnie od położenia pedału hamulca załącza lub rozłącza. jak rozbierałeś to pewnie zwróciłeś uwagę/ lub i nie czy owe blaszki są odpychane przez ten suwak?? w Ibizie ostatnio mrugała mi lampka od świec i okazało się że czujnik padł, rozebrałem, blaszki dogiąłem, styki wyczyściłem i na jakiś czas spokój :)



seifer1990
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt lip 26, 2011 17:20
Lokalizacja: Starogard
Kontakt:

Palą się ciagle światła stop;u

Post autor: seifer1990 » wt sty 29, 2013 00:54

Tak auto bylo powypadkowe, ogolnie pozniej problem juz sam ustal tak ze bylo to pewnie spowodowane "prądem błądzącym" :D Autko sprzedane tak ze problemy tez juz sie skonczyly.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 87 gości