Żarzące się światła LED w podsufidce.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

avatar20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 03, 2010 08:56
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: avatar20 » śr kwie 18, 2012 22:06

Witam. Zamontowałem wczoraj do samochodu w lampy pod sufitkowe w całym samochodzie żarówki typu led. I zauważyłem, że zarówno podczas jazdy jak i w nocy niebieskie żaróweczki led się żarzą. Nie przeszkadza mi to w ogóle ale pomyślałem, że jest możliwość, że skraca to żywotność żarówek lub też obciąża aku w małym bo małym, ale jakimś tam stopniu. Proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam

:spam: ps. jakby ktoś tu próbował napisać coś na temat łamania regulaminu, a dokładnie bodajże pkt.2 który mówi o tym, żeby najpierw szukać odpowiedzi za pomocą wyszukiwarki, a potem dopiero pisać to z przykrością powiadamiam, że szukałem, ale odpowiedzi nie znalazłem :rozpacz: .


Can You do it ?? YES I CAN :D Cause nothing is impossible ;)

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: Haki » śr kwie 18, 2012 23:07

Są 2 rozwiązania .... albo kiepskiej jakości led-y ... ( pojechałeś po taniości ) albo takie , które nie grają z szyną CAN....

Sprawdź czy zamieniając miejscami owe led-y dalej jest to samo .... bo one są uczulone na biegunowość ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

avatar20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 03, 2010 08:56
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: avatar20 » śr kwie 18, 2012 23:28

Nie powiem, Ledy nie były drogie :P I napewno nie maja zastosowania CANBUS, bo takie posiadam w pozycyjnych :) Jutro posprawdzam i od razu bede pisał... Mam nadzieje, że przez noc aku nie padnie :P Dzięki Haki za szybką odpowiedź :)


Can You do it ?? YES I CAN :D Cause nothing is impossible ;)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: Qto » czw kwie 19, 2012 10:12

http://www.google.pl/search?hl=pl&as_q= ... as_rights=" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: doggie » czw kwie 19, 2012 11:07

muszą być ledy w technologii CANBUS a w dodatku w centralnym zespole elektryki trzeba wyłączyć zimną diagnozę oświetlenia



avatar20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 03, 2010 08:56
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: avatar20 » czw kwie 19, 2012 17:28

A więc sprawa wygląda tak :) Rano patrze, światełka LED nie świecą się, ale po ponownym uruchomieniu i wyłączeniu sprawa z "żarzeniem się" wraca do normy :) Powiem szczerze, że w nocy podczas jazdy delikatne niebieskie światło z tyłu samochodu robi nawet fajne wrażenie :) Nie rażą po oczach :) Tak więc na razie to zostawiam :) Samochód rano odpalił normalnie, więc wydaję mi się, że większego wpływu na to nie ma :) Dzięki Panowie za pomoc :D


Can You do it ?? YES I CAN :D Cause nothing is impossible ;)

Awatar użytkownika
trzeci5
Forum Master
Forum Master
Posty: 1098
Rejestracja: pn sty 22, 2007 21:08
Lokalizacja: Skrzyszów/Wodzisław.śl

Re: Żarzące się światła LED w podsufidce.

Post autor: trzeci5 » sob maja 19, 2012 11:15

Witam miałem taki sam problem i wystarczyło w jedno gniazdo zamiast zwykłego leda zapodać led CAN BUS i już sie światło nie żarzy ,pozdrawiam


Obrazek
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=374315

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości