Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: skaktus » pt kwie 13, 2012 13:54

Siema.

Wymieniłem licznik z silnika 1,4 ABU , na nową wersję (wskazówki na silnikach) z silnika 1,6 ABN. Mam wrażenie, że poziom paliwa jest wskazywany nieprawidłowo - od około 40 km, wciąż mam wskazówkę na przedostatniej kresce przez 0 i wciąż benzyna jest. Czy w tym wypadku należy wymienić również pływak ? Jak paliwa było więcej to unosiła się oczywiście wyżej, jednak o ile wczoraj pokazywało pełną rezerwę, to dziś nagle jedna kreska i tak siedzi i siedzi na miejscu.
Ostatnio zmieniony sob kwie 14, 2012 17:08 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: norek111 » pt kwie 13, 2012 14:16

skaktus pisze:Czy w tym wypadku należy wymienić również pływak ?
niema i nigdy nie było takiej potrzeby


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: Johnatan » pt kwie 13, 2012 15:48

Wymontuj pływak z baku. Wepnij w niego kostkę instalacji. Włącz zapłon. Sprowadz pływak do najniższego poziomu żeby sprawdzić czy wskaźnik ci pokazuje że nie masz nic. Sprawdz w którym miejscu jest pływak. Ja swojego podgiąłem do gory żebym na wskaźniku miał 0 a w baku 10litrów (żeby mi nei zdechł) Następnie popchnij wskaźnik na samą górę i sprawdz czy w liczniku pokaże max. jak tak to tankujesz i sprawdzasz. Auto nie zdechnie bo na 0 masz i tak tyle litrów ile sobie podgiąłeś pływak.

Proponuje tez dla każdego kto walczy z uszkodzonymi potencjometrami wskaźników w baku. Gdy za mało tankujemy, potencjometr wciąż chodzi na sucho i wyciera skale. Proponuje kupić sprawny pływak, rozebrać go i wyczyścić styki. Skale potencjometru spolerować i palec tej skali też spolerować na połysk. Gdy złożymy do kupy pływak, można wpiąć węzyk w pływak gdzie leci powrót do baku i skierować wężyk wprost na potencjometr żeby wciąż sie moczył w paliwku.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: kamikadzol15 » pt kwie 13, 2012 23:31

Jak paliwa było więcej to unosiła się oczywiście wyżej, jednak o ile wczoraj pokazywało pełną rezerwę, to dziś nagle jedna kreska i tak siedzi i siedzi na miejscu.
Mam dokładnie tak samo. Powiedzmy że wskazówka pokazuje na totalną suszę w zbiorniku a jeśli doleję paliwa za 20zł (nie całe 4l) to wskazówka pokazuje prawie całą rezerwę. Wygląda to tak jak by dla nowego licznika poziom 0 był nieco niżej niż dla starego. Trzeba by zrobić test i zatankować do pełna :helm: , jeśli wskazówka nie pokazała by pełnego zbiornika to faktycznie było by tak jak napisałem wcześniej.
Inną sprawą jest to że po przejechaniu 40 kilometrów wskazówka z pełnej rezerwy potrafi spaść na 0.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: Johnatan » sob kwie 14, 2012 00:31

Jak potencjometr jest wytarty to w moiejscu wytartym, pokazuje już 0. Dotankujesz za 20zł i wskazówka podnosi się ale jak masz wytarte to za 5km bedzie i tak 0. Paliwo jest, brak oporu w instalacji pokazuje zero. Tak jak mówiłem, wymienić skale potencjometru i jeżeli to możliwe skierować w nią powrót paliwa.
Obrazek


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wymiana licznika a poziom paliwa - złe wskazanie.

Post autor: skaktus » sob kwie 14, 2012 17:10

Dzięki za pomoc ! Postąpię jak mówicie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości