Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ilonka26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 19:58

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Ilonka26 » ndz kwie 01, 2012 20:22

Witam jestem tu nowa i od kilku dni poruszam się moim wyśnionym golfem V 1.6 benzyna. Mam następujący problem uruchamiając dziś wycieraczki pokonały tylko 1/5 swojej drogi a poźniej 4 razy po centymetrze i się zatrzymują, na ponowny ruch prawym ramieniem sterującym wracają na wyjściowe miejsce. Bezpieczniki są sprawdzone i są okey. Co dalej nie mam pojęcia robić, czy silniczek wycieraczek się zatarł, nie wiem czy to ma coś wspólnego ale na środku wyświetlacza pojawiła sie kontrolka taki symbol gwiazdki śnieżnej i przed uruchomieniem silnika to mruga wraz z zewnetrzną ilością stopni celsjusza na dworze. Po uruchomieniu silnika jest dalej ale przestaje migać wcześniej nie zauważyłam tej gwiazdki. Czy ta gwiazdka to nie jest z tymi wycieraczkami coś związanego może jakiś czujnik opadu?? Dodam że do tego czasu wycieraczki pracowały. Od czego tu zacząć proszę o wskazówki to pomogą bo nie chce do mechanika auta prowadzić może mi tata będzie umiał zrobić.
Z góry dziękuję!!!



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: motoboy10 » ndz kwie 01, 2012 20:41

wygląda na objaw zatarcia mechanizmu wycieraczek tudzież awaria samego silniczka.


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

grodziu4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 19:30
Lokalizacja: Pabianice

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: grodziu4 » wt kwie 03, 2012 22:14

Gwiazdka pojawią się zawsze przy temperaturze +4 lub mniejszej i na początku miga aby zwrócić na siebie uwagę.
Mogę załączyć scan z ksiązki jak wymienić silnik wycieraczek.
Można też się podpiąć po CANie i sprawdzić czy są błędy na silniku od wycieraczek jeśli jest tam diagnostyka. '
Ten objaw pojawia się na wszystkich biegach wycieraczek , można by przynajmniej wykluczyć wyłącznik przy kierownicy?



Ilonka26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 19:58

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Ilonka26 » śr kwie 04, 2012 18:53

Tak ten objaw jest na wszystkich biegach wycieraczek. Jeśli byś mógł załączyć ten skan do wymiany wycieraczek była bym bardzo wdzięczna. Jak wogóle zdementować te osłone nad wycieraczkami i jak się dalej do sprawy zabrać?? Gdyby był rzeczywiście ten silnikczek spalony jak to sprawdzić że jest spalony podpiąć go bezpośrednio pod akumulator? Gdyby się okazało że jest zepsuty kupić używkę na allegro czy szukac nowego??? Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
motoboy10
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: czw mar 10, 2011 00:24
Lokalizacja: Lubliniec SLU

Re: Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieracz

Post autor: motoboy10 » śr kwie 04, 2012 19:18

" onclick="window.open(this.href);return false; jeżeli dzieje się tak jak na filmiku to 90% czopy wycieraczek zatarte. Trzeba ściągnąć wycieraczki, podszybie, wyciągnąć mechanizm wycieraczek, zdemontować ośki czopów wycieraczek tam to chwyta korozja i nie chce się obracać. Po rozebraniu oczyścić papierem, nasmarować (Kto nie smaruje ten nie jedzie :bajer: ) i będzie git. Trzeba to zrobić jak najszybciej bo można spalić silniczek. podszybie ściągaj delikatnie żeby nie popękało. Jak przerasta cię ten temat to lepiej podjechać do mechanika i spytać się czy takową czynność przeprowadzi a nie powinno być drogo :) i zdaj nam później relacje :popcorn:


Kto SmarujeTen Jedzie :)

AUS LIEBE ZU DEN AUTOS DER GRUPPE "VAG"


Volkswagenwerk AktienGesellschaft

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 00:43

Witam serdecznie nową koleżankę na forum i proszę by zerknęła w temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=456170" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Ilonka26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 19:58

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: Ilonka26 » czw kwie 05, 2012 11:41

Dokładnie taki sam objaw jak na tym filmiku. Dokładnie taki sam, więc czy wystarczyło by tylko przesmarowanie mechanizmu? Po świętach spróbujemy to rozkręcić.



Awatar użytkownika
xlsss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 487
Rejestracja: czw gru 18, 2008 17:03
Lokalizacja: Opole/Wróblowice
Auto: MK3
Silnik: AAZ
Kontakt:

Panowie pomóżcie kobiecie- problem z przednimi wycieraczkami

Post autor: xlsss » czw kwie 05, 2012 13:15

Ilonka26 pisze:więc czy wystarczyło by tylko przesmarowanie mechanizmu?
Najpierw trzeba oczyścić mechanizm z korozji, aby później można go było nasmarować :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości