Golf II Pierburg 2ee czyszczenie silnika krokowego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Per M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:43
Lokalizacja: świętokrzyskie/Pińczów
Kontakt:

Golf II Pierburg 2ee czyszczenie silnika krokowego

Post autor: Per M » ndz mar 18, 2012 10:38

Witam

1. Proszę o instruktarz jak przeczyścić silnik krokowy w moim golfie ?

auto jest na gaźniku Pierburg 2ee

2. I powiedzcie mi gdzie znajduje się mębranka w gruszce podciśnieniowej i czy da się ją dokupić (nawet całą gruszkę) jeśli tak to gdzie jej szukać bo na allegro nie ma?


Czyli nikt z Was nie zna odpowiedzi???



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Golf II Pierburg 2ee czyszczenie silnika krokowego

Post autor: marcinek84 » ndz mar 18, 2012 15:58

1. trzeba wymontować z auta i można otworzyć tą pokrywę od góry widać tam cewki zaworów, i potencjometr. Aby wyjąć membranę trzeba odgiąć element metalowy od dołu. Zdjęcia poniżej.
2. membrana znajduje się od strony tego trzpienia. Cały nastawnik nowy kosztuje chyba ponad 1500zł, ja dałem swój do regeneracji w Kaliszu. Tu masz link do aukcji użytkownika gaznik1 na Allegro http://allegro.pl/gaznik-regener-pierbu ... 64896.html akurat tu jest cały gaźnik ale nieraz ma tylko nastawnik po regeneracji (150zł) oraz same membrany za chyba 50zł.
Widok membrany
Obrazek
Widok zaworów i trzpienia potencjometru od spodu
Obrazek Obrazek
Można tez wyjąć zawór i filtr poprzez wkręcenie śruby chyba M3 i delikatnie wyciągnąć
Obrazek Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kopytko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 13:24
Lokalizacja: Modrzewie

Golf II Pierburg 2ee czyszczenie silnika krokowego

Post autor: kopytko » ndz mar 18, 2012 18:41

Dokładnie tu link do membran: http://allegro.pl/gaznik-pierburg-2ee-m ... 42061.html" onclick="window.open(this.href);return false; dodam ,że sprawa ogólnie prosta największy kłopot mi sprawiło zaklepanie ponownie tych 2 krążków pomiędzy którymi jest membrana. Ale jeśli ktoś ma spawarkę może to łatwo zrobić bez klepania.
Jeżeli sie zdecydujesz na rozbieranie to uważaj na plastik membrany bardzo kruchy jest i można podczas odginania coś uszkodzić.


Obrazek

Awatar użytkownika
Per M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw sty 27, 2011 16:43
Lokalizacja: świętokrzyskie/Pińczów
Kontakt:

Re: Golf II Pierburg 2ee czyszczenie silnika krokowego

Post autor: Per M » śr mar 21, 2012 10:16

Dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Będzie trzeba działać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości