przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Dyguś » pt mar 16, 2012 18:03

Witam
Mam problem z jednym kablem zapłonowym. Dokladnie tym co idzie z cewki do kopułki gdy go dotykam jest widoczne przebicie gdy nie dotykam nic nie widać. Wymieniłem kable bo myślałem ze to od starych kabli. Niestety na nowych (beru) tez to wystepuje. Ostanio spaliła mi sie calkiem nowa cewka (miała moze z 15k km). Wymieniłem kopułkę palec świece i dalej w nocy widoczne to iskrzenie jest widoczne.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Paweł Marek » pt mar 16, 2012 20:34

dotykasz i nic? Nie kopie? To nic się nie dzieje, niektóre kable jarzą od jonizacji powietrza


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Dyguś » pt mar 16, 2012 21:02

czuje takie dziwne laskotanie ale nie kopie. Dzieje sie tylko na 1 kablu. Na starym tez to wystepowało



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Paweł Marek » sob mar 17, 2012 09:21

W kazdym razie jeśli sa wątplwiości i na dodatek palą sie cewki to wymień lub chociaż wyczyść styki wewnątrz w kopułce, palec oraz upewnij sie co do zmasowania cewki. Jest ona przykręcona do blachy nadwozia trzeba tam trochę lakieru oczyścić gdzie śruby przychodzą, a najlepiej od jednej z tych śrub dorobić sobie dodatkowy kabel masowy do silnika, np do śruby pokrywy zaworów


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Dyguś » sob mar 17, 2012 10:06

Kopułka palec świece kable cewka nowiutkie. Kabel masujący mam oryginalny idzie od cewki do śruby przy silniku. Może jest jest już zużyty i może dać nowy albo drugi ? tylko kupić jakiś specjalny czy wystarczy byle jaki przewód? bo tamten jest taki spłaszczony szerokości ok 0,5cm. 2 kwestia to czy ja dobrze założyłem jak zmieniałem cewkę ? dawniej zarobiona końcówka tego kabla wchodziła na śrubę między karoserie a moduł cewki a teraz dałem miedzy moduł a główkę śruby mocującą cewkę. Czy to ma wogóle ma jakieś znaczenie? mówisz zeby wyczyścić ten lakier? tak? a właśnie ten kabel masujący nie jest doprowadzony do śruby od pokrywy zaworów tylko to jakiejś innej ale to nie ma różnicy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Paweł Marek » sob mar 17, 2012 14:18

nie ma znaczenia jak zalozony pod czy nad, jesli jest ten kabel to juz lakieru nie czyść taka masa starczy. Czy silniok normalnie pracuje? Chyba wszystko jest ok


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Dyguś » ndz mar 18, 2012 10:50

czasami na zimnym silniku jest strasznie przymulony ale to nie za każdym razem. Wątpię ze to od tego przebicia. Wczoraj zdarzyło mi sie cos dziwnego jadąc auto jak by straciło sporo mocy i teraz trzeba dawać sporo więcej gazu zeby jechało tak jak dawniej. To tez bym nie stawiał ze od tego przebicia bo wcześniej jezdziłem na tym i bylo wszystko ok. Całkiem nie dawno sam odkręcałem przepustnice i kolektor zeby kable zmienic moze tam cos zepsułem. Mam też urwane 2 przewody http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=453396" onclick="window.open(this.href);return false;



Dyguś
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Dyguś » sob mar 31, 2012 20:51

Dzisiaj mi sie przerwal nowy kabel beru ? dobrze ze w zestawie dawali dwa te od cewki czy to winna tego iskrzenia? zauwazylem dziwne slady na silniku. Moze to wina jakiegoś zwierza. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Pavlo GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn sty 14, 2008 22:27
Lokalizacja: bochnia

Re: przebicie na kablu zapłonowym 1.6 aft

Post autor: Pavlo GT » pn lut 25, 2013 08:03

slady moga swiadczyc o wizycie kuny, mialem ten problem, pod wieczor jak przyjezdzalem do domu silnik cieply to te zwierzaki lubia sie pchac pod maske,sprawdz czy nie masz gdzies nadgryzionych kabli ja tak mialem w ciagu tygodnia zmienialem kable trzy razy :grrr:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości