brak świateł mijania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stanley23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 10, 2012 18:37

brak świateł mijania

Post autor: stanley23 » sob mar 10, 2012 19:11

Witam koledzy, mam taki problem mianowicie nie mam świateł mijania- początkowo nie paliła się jedna żarówka więc myślałem, że się przepaliła (było to jakiś tydzień temu), wczoraj zginęło drugie światło więc zabrałem się do wymiany żarówek a tu moje zdziwienie po wyjęciu że żarówki ok, sprawdziłem bezpieczniki ok, więc zabrałem się za sprawdzenie włącznika świateł według porady w temacie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=139516" onclick="window.open(this.href);return false;
i wydaje się być ok w środku nic nie popalone w zasadzie jak nowe( co też mnie zdziwiło, że brak jakiś śladów użytkowania choć auto już parę lat ma- styki jak nowe). Sprawdziłem i nie dochodzi prąd do bezpieczników.
Jak myślicie co może być nie tak, co się stało?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak świateł mijania

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 19:23

Wyciągnij włącznik świateł i sprawdź czy na włączonym zapłonie, na pinie 1 (kabelek czarno/czerwony) jest +12V - zakładamy że jest
połącz ten pin z pinem 7, kabelek żółto/zielony i badaj czy światła się palą...jak tak to włącznik nie gada, jak nie to sprawdź czy po złączeniu pinów dochodzi napięcie na bezpieczniki 20 i 21...i będziemy myśleć dalej.



stanley23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 10, 2012 18:37

brak świateł mijania

Post autor: stanley23 » sob mar 10, 2012 19:46

na 1 pinie jest 12V, po połączeniu z pinem 7 światła sie nie palą co więcej nie dochodzi napięcie na bezpieczniki



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak świateł mijania

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 19:59

Czyli przyczyna leży pomiędzy włącznikiem a skrzynką bezpieczników. Musisz wyciągnąć skrzynkę i "iść" po kabelkach odchodzących od bezpieczników 20 i 21 (kolor kabli żółto/zielony)...natrafisz na miejsce gdzie kabelki się rozgałęziają na dwa bezpieczniki (idąc od strony bezpieczników łączą się w jeden) - tam mogło się coś stać...dalej jest jeszcze rozgałęzienie na manetkę kierunkowskazów. Nie pamiętam jak to wygląda...czy jakieś wtyczki, złączki...



stanley23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob mar 10, 2012 18:37

brak świateł mijania

Post autor: stanley23 » sob mar 10, 2012 20:05

a jak tą skrzynkę wyciągnąć? (dziwne jest to, że najpierw zniknęło jedno światło a dopiero po kilkunastu dniach drugie)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

brak świateł mijania

Post autor: Qto » sob mar 10, 2012 20:08

stanley23 pisze:a jak tą skrzynkę wyciągnąć?
ściągasz plastik z boku deski...skrzynka jest na dwóch śrubkach torx...zamykana jest na zatrzaski, także po prostu się otwiera, bez kombinacji
stanley23 pisze:dziwne jest to, że najpierw zniknęło jedno światło a dopiero po kilkunastu dniach drugie
właśnie dlatego możliwe, że na rozgałęzieniu kabli jest problem...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości