Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: greg0666 » ndz lut 26, 2012 13:16

Witam, posiadam Golfa III 1,4. Temat ten na pozór może wydawać się powtórzony ponieważ mnóstwo tu problemów z centralnym zamkiem, ale nigdzie nie znalazłem takiego problemu jaki mam ja a mianowicie autko mam 3 drzwiowe, drzwi od pasażera się nie otwierają w ogóle, tzn. kiedy otwieram auto za pomocą centralnego otwierają się tylko drzwi kierowcy a w prawych nic nie słychać, wydawało by się że problem nie jest taki wielki ale tych drzwi inaczej nie można otworzyć, nie da się tego zrobić od środka ani za pomocą klamki ani bolca ponieważ go tam nie ma, jest tylko gumowa zaślepka, kluczykiem z drugiej strony również się nie da nie wiem dlaczego, wydaje się że nie pasuje. Centralny chyba nie jest na pompkę ponieważ nie znalazłem niczego w bagażniku i nie jest to zamek montowany przez producenta tylko dołożony później. Więc nawet jeżeli chciałbym ściągnąć tapicerkę drzwi i zobaczyć czy jakiś kabelek się odłączył to nie mogę tego uczynić kiedy są zamknięte :banghead: patrzałem również do gniazda bezpieczników i śledziłem ten kabelek aż do prawych drzwi i wygląda dobrze, wszystko wskazuje że przyczyna tkwi wewnątrz drzwi ale nie znam się za bardzo na tym i dlatego tu jestem :crazy: Jeżeli ktoś wie jak dostać się do tych drzwi nawet kiedy one są zamknięte bardzo by mi pomógł lub jeżeli zna inna przyczynę.



teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: teczak » ndz lut 26, 2012 15:16

Spróbuj opuścić szybę, podnieść uszczelkę z zewnętrznej strony przy szybie to może wtedy dojdziesz jakimś śrubokrętem żeby podważyć zapadkę i otworzyć drzwi. Najlepiej jak zwalisz tą uszczelkę i zerkniesz tam do środka.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Re: Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: greg0666 » ndz lut 26, 2012 22:43

Ok, jutro się z tym pobawię, ale nie wiem czy czegoś tam nie uszkodzę, zastanawiałem się też czy da się może jakimś prętem otworzyć tych drzwi w miejscu gdzie jest wspomniana gumowa zatyczka po cyplu otwierającym drzwi od środka, niestety nie widziałem nigdy jak to wygląda w środku i nie umiem sobie wyobrazić gdzie powinienem tym prętem celować.



teczak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 16:56
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: teczak » ndz lut 26, 2012 23:20

Weź szprychę od roweru, odetnij główkę, ale pozostaw to zagięcie to może uda ci się włożyć do zamka. Tak mniej więcej wygląda oryginalne cięgno do tego guzika gdzie ty masz zaślepkę.


Lewa strona strona kierowcy, prawa strona strona pasażera.

greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: greg0666 » pn lut 27, 2012 10:18

Ale mam to tam o coś zaczepić? bo muszę to chyba ciągnąć do góry.



greg0666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 18, 2010 17:46

Centralny zamek - Zaciął się i nie da się otorzyć drzwi

Post autor: greg0666 » czw mar 01, 2012 23:38

A więc tak byłem na złomie zobaczyłem jak wyglądają te drzwi w przekroju jednak nie widziałem dokładnie gdzie idzie ten rygiel w przednich drzwiach tylko w tylnych ponieważ w przednich ktoś sobie zabrał cały zamek, i nie wiem teraz czy mam się tak samo kierować tym pręcikiem? mimo to próbowałem i moje próby skończyły się niepowodzeniem :crazy: zastanawia mnie ten mikro przełącznik bo ponoć jakiś tam jest, ale pytanie gdzie? w drzwiach czy gdzieś w sterowniku zamka centralnego? jak naciskam guzik od centralnego to słyszę przełączanie się gdzieś w okolicy bezpieczników, czy ktoś wie czy to całe można wyciągnąć? ponieważ trudno w ogóle się tam zagląda w zasadzie to nic nie widać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości