Wariująca tylna wycieraczka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » czw lut 23, 2012 22:46

Witam,

znalazłem kilka podobnych tematów, zwykle od mk3 lub mk4 ale nie znalazłem odpowiedzi, więc:

Po uruchomieniu zapłonu wycieraczka sama się włącza, czasem chodzi wolniej, czasem szybciej, czasem w ogóle (ale mogę ją włączyć), teraz, kiedy pada i jest wilgotno, wycieraczka nie przestaje latać mi po tylnej szybie, w październiku, kiedy było w miarę sucho wycieraczka włączała się i wyłączała, zwłaszcza jak były dziury w drodze, teraz bardzo rzadko jej się zdarza "siedzieć spokojnie". :otepienie:

Wyjmowałem przekaźnik od wycieraczki (chciałem nawet kupić nowy, na szczęście akurat nie mieli) i okazało się, że bez przekaźnika to samo :?

Co mogłoby być tego przyczyną? Irytujące jest jeżdżenie z machającą wycieraczką z tyłu i nie najzdrowsze dla szyby.


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: Crayzol » czw lut 23, 2012 23:36

wyczyść styki w manetce


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » pt lut 24, 2012 16:34

w jaki sposób? po prostu jakimś płynem do styków psiknąć, czy rozbierać manetkę trzeba? (da się w ogóle?)


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Crayzol
Forum Master
Forum Master
Posty: 1296
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 20:47
Lokalizacja: Krosno

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: Crayzol » pt lut 24, 2012 17:25

najlepiej rozbierz obudowę stacyjki wyciągnij manetki ja psiknąłem do środka manetki wd40 poruszałem kilkakrotnie manetką odczekałem aż przeschnie założyłem i wszystko chodziło jak należy


Mój Crayzolowy golf GT viewtopic.php?f=87&t=454903

MOJE AUKCJE !! http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=5370146

Mnóstwo części do mk2, mk3 seat ibiza cordoba, toledo, polo, passat b3 coś potrzebujesz? zapytaj na PW

ABF - Ale Będzie Frajda :D
Nie trąb bo jadę na glebie ! Zaraz podłogę sobie rozj**ię

wolek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 12, 2008 17:31
Lokalizacja: Koluszki

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: wolek » sob lut 25, 2012 15:42

dokładnie :) zdejmij kierownice,pożniej odkręcasz 4 chyba śróbki i wyciągasz manetki,rozkładasz czyścisz wd40 i składasz i powinno być git



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: Qto » sob lut 25, 2012 17:00

ja bym obadał kable idące do klapy



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: władek111 » ndz lut 26, 2012 09:58

Ja miałem to samo i okazało się że kable w miejscu gdzie wchodzą do klapy w tej gumie popękały i wycieraczka wariowała



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » pn lut 27, 2012 21:52

Witam, w weekend popsikałem 'double dd' (coś w stylu wd-40 tylko lepszy chyba), bez zdejmowania kierownicy.
Po jakimś czasie włączyłem zapłon i wycieraczka nie latała. Jednak jak wieczorem odpaliłem Golfa i przejechałem się kawałek, to szybko zaczęła wariować...

Jutro spróbuje przeczyścić styki jeszcze po zdjęciu kierownicy.

A jak to nie pomoże, to co można zrobić z kablami z tyłu? I które by to były, tez z lewej czy raczej z prawej?
W uszczelce z prawej strony zauważyłem, że była źle założona, przez co mogła przepuszczać wodę.


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: Qto » pn lut 27, 2012 23:04

ciarek666 pisze:co można zrobić z kablami z tyłu?
przede wszystkim mógłbyś zerknąć i obadać czy są całe...zdjęcie osłony to kilka sekund...jak będą połamane to wymienić uszkodzony kawałek w taki sposób aby jedno łączenie nowego kabla było w budzie a drugie w klapie - żeby nie łączyły się pomiędzy tymi elementami bo za chwilę problem się powtórzy
ciarek666 pisze:I które by to były, tez z lewej czy raczej z prawej?
załóżmy ze z lewej...i co, jak z prawej będzie złamany jakiś przewód to go zostawisz bo to nie od wycieraczki ? Zdjęcie osłon to kilka sekund...obadaj co się dzieje w jednej, co w drugiej...i w razie potrzeby napraw połamane kable :bigok:



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » wt lut 28, 2012 15:42

No właśnie jak pisałem wczesniej, zauwżyłem tylko, że z prawej strony była nieszczelność, sprawdzałem wtedy oczywiście z dwóch stron i nie zauważyłem tam niczego niepokojącego, jeszcze spojrzę, bo mogłem niedokładnie zbadać.


-----------------------------------------------

Awatar użytkownika
MisYogi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw sty 26, 2012 20:13

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: MisYogi » śr lut 29, 2012 16:10

Ja się podepnę pod temat, bo mam problem z tylną wycieraczką podobnego typu. U mnie jak się "pchnie" manetkę od wycieraczek to leci płyn, a chyba powinno być tak, ze lekkie pchnięcie to tylko wytarcie, a mocniejsze to spryskiwacz? Czy u was też tak jest?


Obrazek

Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » pt mar 02, 2012 18:47

Kable z tyłu całe, w sumie to raczej suche nawet.

W jaki sposób zdjąć tą płytkę plastikową? Dosyć mocno tam siedzi, a nie chciałem jej połamać... Niestety wcześniej nie miałem czasu ani klucza odpowiedniego aby się tym zająć.

Obrazek




ew. link jakby tam się źle wkleiło:
http://img35.imageshack.us/img35/2690/dsc01576qg.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


-----------------------------------------------

Delfinnn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 00:36

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: Delfinnn » ndz mar 04, 2012 01:55

Tą płytkę podważ czymś albo wyszarpnij, siedzi ona na zaczepach - przynajmniej u mnie tak było :)

Co do tematu to również mam problem z wycieraczką tylną.. Natomiast u mnie po załączeniu wycieraczka nie chce się sama wyłączyć, chodzi co chwile jak jej się podoba w różnych odstępach czasu :kac:



Awatar użytkownika
ciarek666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 22:43

Wariująca tylna wycieraczka

Post autor: ciarek666 » ndz mar 04, 2012 11:46

Oglądałem kable z tyłu i widać, ze było coś tam robione (taśma na kablach + przedłużenie kabli), jednak nie znalazłem tam jakiejś nieszczelności ani połamanych kabli, więc po prostu ją odłączyłem i uwaga... Już mi nie wariuje :okej:

pozdrawiam i dzięki za pomoc!




----
Dzisiaj ze znajomym elektrykiem znaleźliśmy przyczynę, okazało się, że jednak kable idące przez pancerzyk przy klapie był na wierzchu, były całkiem bardzo schowane i sam wcześniej tego nie zauważyłem, wystarczyło je już tylko zabezpieczyć taśmą izolacyjną i jest tak jak należy.

Pzdr
Ostatnio zmieniony pt lip 06, 2012 12:51 przez ciarek666, łącznie zmieniany 1 raz.


-----------------------------------------------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości