Klimatronik- pare pytań

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Klimatronik- pare pytań

Post autor: Petor14 » czw lut 16, 2012 17:12

Witam od niedawna mam pewien problem bo parują mi szyby delikatnie , nie zawsze ale czasami tak . Dzisiaj zabrałem sie za sprawdzenie błędów w klimatroniku i wyszedł tylko 1 błąd - 30b (wyczytałem ze niby ten od temperatury w zderzaku) raczej się zgadza bo pokazuje mi źle temperaturę czasami (trzeba go wymieniać , gdzie on się znajduje ? ). Po za tym błędem to nic nie pokazało, skasowałem go trzymając ECON ale nie da rady go usunąć bo na ponownej diagnozie sie pojawia.Co do tego parowania to myślałem ze mi ten silniczek V71 nie działa prawidłowo ale błędu nie pokazało,słychać ze coś tam się rusza pod nogami pasażera. Filtr przeciwpyłkowy wymieniłem.Zrobiłem tez dzisiaj diagnostykę wchodząc w menu serwisowe , po wejściu w te menu nawiew mocno wieje ale zimnym powietrzem a gdy wyjdę z menu i wyłączę i włączę zapłon już tak mocno nie wieje , to normalne czy nawiew mi nie pracuje dobrze ? .Czy można sobie ustawić w tym menu na stale żeby większość wiała na szybę niż na nogi ? Czy to jest tylko menu to sprawdzania poprawności działania ?
Wstawiam filmik z działaniem mechanizmu obiegu (chyba ) ponieważ numer 32 nie jest podpisany a podczas włączania i wyłączania obiegu wartości się tam zmieniają . Na numerku 31 -obieg zamknięty wartość była ok 25 a na wartości 33-obieg otwarty ok 235. Czy może to świadczyć o tym że silniczek V71 mam sprawny i działa otwieranie i zamykanie obiegu ? :bajer:

Filmik [youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klimatronik- pare pytań

Post autor: Qto » czw lut 16, 2012 17:24

czujnik jest w zderzaku, za lewą kratką
Petor14 pisze:błędu nie pokazało
robiłem ostatnio auto gdzie błędu nie pokazywało a klapki były nieruchome :bajer: Sprawdź fizycznie czy klapki się poruszają, do jednej dojdziesz od góry (pod filtrem) a drugą wyczujesz z dołu (nad kratką znajdującą się nad nogami pasażera)



Awatar użytkownika
Petor14
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pn paź 31, 2011 08:27
Lokalizacja: Koronowo

Klimatronik- pare pytań

Post autor: Petor14 » czw lut 16, 2012 17:32

Gdy wymieniałem filtr to ta klapka nie stała pionowo tylko tak na pol zamknięta ,pol otwarta chciałem trochę jej pomoc ale nie szlo :kac: A jak mogę zrobić żeby nie rozbierać tego całego mechanizmu pod schowkiem ?
Nad kratką nad noga pasażera hmm ... to czyli muszę coś odkręcić, czy zobaczę ją bez żadnych kombinacji, i w jakiej pozycji ona ma być ? :grin:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klimatronik- pare pytań

Post autor: Qto » czw lut 16, 2012 17:43

jakiś czas temu odpowiadałem na podobne pytania tutaj - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=438466" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości