Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » pt lut 10, 2012 23:09

Witam. Mam problem który nie specjalnie umiem opisać, także proszę o wyrozumiałość. Mam alternator Boscha, który był wymieniany około roku temu. Od tamtej pory mam następujący objaw, iż nie zaczyna ładować akumulatora od razu po zapaleniu, tylko dopiero kiedy go dosyć mocno przegazuję. Ładowanie jest wtedy w granicach od 13,8 do 14V. Potem ładuję już cały czas. Co może być tego przyczyną. Regulator napięcia był nowy. Kolejnym problemem jest brak kontrolki ładowania na liczniku. Tzn. nie pali się :D Poczytałem trochę tematów i za tą kontrolkę odpowiedzialny jest niebieski kabelek. No więc tak, u mnie wygląda to następująco:
Do alternatora przyczepiony jest ten kabelek, idzie wiązką do rozrusznika i przy rozruszniku się kończy taką wsuwką. Wsuwka pasuje do złączki która wychodzi z wiązki plusowej klemy akumulatora z tym że nie dochodzi do klemy tylko idzie jej wiązką. Co może się stać jeżeli to podłączę? Z tego co czytałem, ten kabelek który idzie z wiązką klemy plusowej powinien być do niej podłączony. Czy się mylę?


Przepraszam trochę zamotałem, ale nie jestem biegły jeżeli chodzi o mechanikę i ciężko mi to inaczej opisach, w razie chęci pomocy będę wszystko wyjaśniał po kolei ;p z góry dziękuję :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Qto » pt lut 10, 2012 23:13

tan kabelek przy alternatorze to "wzbudzenie" - jak nie jest podłączony to będą takie objawy jak opisujesz
kosior6 pisze:Wsuwka pasuje do złączki która wychodzi z wiązki plusowej klemy akumulatora z tym że nie dochodzi do klemy tylko idzie jej wiązką. Co może się stać jeżeli to podłączę?
ładowanie powinno zacząć gadać



kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » pt lut 10, 2012 23:18

No dobrze, podłączę to, tylko ciekawi mnie jedno, czy ten niebieski który idzie wiązką klemy plusowej nie musi być do tej klemy podłączony?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Qto » pt lut 10, 2012 23:55

kosior6 pisze:czy ten niebieski który idzie wiązką klemy plusowej nie musi być do tej klemy podłączony?
nie...ten kabel idzie do licznika...tylko nie pamiętam jakimi złączami



kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » sob lut 11, 2012 00:14

Jutro podłącze i zobaczę. Czy podłączenie może spowodować, że ładowanie wzrośnie jakoś delikatnie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Qto » sob lut 11, 2012 00:17

po podłączeniu powinna być kontrolka i powinno być "normalne" ładowanie



kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » sob lut 11, 2012 12:12

Podłączyłem, dalej to samo. Na kablu od alternatora do rozrusznika jest przejście, po podłączeniu do złączki i sprawdzeniu za nią też przejście jest. Czyli problem musi być gdzieś na kablu dalej?
Zaczyna ładować dopiero po przegazowaniu na początku.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Paweł Marek » sob lut 11, 2012 12:49

kosior6, odszukaj na forum rozpiskę wtyczki licznika, wyjmij licznik, miernikiem sprawdź przejście do kabla niebieskiego przy altku do odpowiedniego styku w liczniku. Przejście będzie - to jeden problem masz z głowy, winny jest licznik lub sam alternator. Teraz uruchom silnik i nie rób przegazówki, podaj na styk kabla niebieskiego w alternatorze prąd z aku ale poprzez jakąś małą żaróweczkę żeby miała spory opór, jesli w tym momencie alternator sie wzbudzi - to pozostaje licznik do naprawy, albo może tylko jego taśma nie styka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » sob lut 11, 2012 12:54

Na razie nie będę z tym walczył bo za zimno trochę, ale mam drugi licznik, to po prostu go podłączę i zobaczę. Dzisiaj już wystarczająco się namarzłem przy kombinowaniu przy tym. Dla pewności jeszcze wszystkie połączenia na linii alternator akumulator poczyściłem wd40 i wysmarowałem wazeliną techniczną. Jeszcze mam pytanie, czy normalnym jest spadek ładowania od alternatora do akumulatora? Na czerwonym przewodzie przy altku który idzie do klemy dodatniej jest napięcie ładowania 14 V nt już przy akumulatorze jest na poziomie 13,89-13,9.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Qto » sob lut 11, 2012 17:14

kosior6 pisze:czy normalnym jest spadek ładowania od alternatora do akumulatora?
na samych kablach może być spadek, ale raczej większy wpływa ma stan połączeń kabli - muszą być czyste i mieć mocny, pewny styk



kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » sob lut 11, 2012 17:30

Styk kabli jest poczyszczony. Podłączyłem na szybko drugi licznik, i na drugim to samo, brak kontrolki ładowania i dalej zaczyna ładować po gazowaniu. Także błąd jest pewnie na kablu wchodzącym do licznika. Może mi ktoś podać schemat kostki licznika(1 wtyk) i w którym pinie jest wzbudzenie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Qto » sob lut 11, 2012 17:41

kosior6 pisze:Może mi ktoś podać schemat kostki licznika(1 wtyk) i w którym pinie jest wzbudzenie?
Paweł Marek pisze:odszukaj na forum rozpiskę wtyczki licznika
:bajer:



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: Lucki » sob lut 11, 2012 20:29

kolego ładowanie po dodaniu gazu jest spowodowane ujeb..a jedną fazą stojana


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

kosior6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt kwie 05, 2011 22:07

Brak ładowania po zapłonie oraz brak kontrolki ładowania

Post autor: kosior6 » sob lut 11, 2012 23:45

A co to znaczy?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości