Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

heniek1821
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 12:58

Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: heniek1821 » sob lut 04, 2012 11:30

Witam,
Kupiłem takowy sterownik http://allegro.pl/sterownik-vw-polo-gol ... 17600.html" onclick="window.open(this.href);return false; abym mógł zamykać auto z pilota. Wszystko jest cacy, tylko nie moge dojść jak zrobić zeby sie szyby domykały, zamek otwiera sie i zamyka a szyby nie. Próbowałem łączyc kabel od sterownika odpowiadajacy za modul komfot do kabla zółto- niebieskiego, lecz nic z tego. Ma ktoś może jakis pomysł jak to zrobic?
Ponadto do kierunków ze sterownika wychodzi jeden kabel brązowy i w tym przypadku bede musial zastosowac diode prostowniczą aby prąd szedl w jednym kierunku, ma ktos moze schemat jak zamontowac te diode?
Pozdrawiam

Auto : VW Bora 2000r 1.9 TDi



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: -=ren=- » sob lut 04, 2012 20:42

a domykanie z zamka działa u ciebie?? każda dioda ma pasek na obudowie... http://www.google.pl/search?q=1n4001&oe ... sga5t7SUDQ" onclick="window.open(this.href);return false; Krótko rzecz ujmując kreską na obudowie w stronę żarówki... nie musisz zakładać tej diody, ale nie zaszkodzi.


vwlifestyle.pl
Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: agrala » ndz lut 05, 2012 10:18

Przeciez jak podlaczy bez diody to mu beda chodzily awaryjki jak wlaczy prawy czy lewy kierunek.
Musisz miec dwie takie diody, min 5A. Z jednej strony laczysz je razem i dajesz do tego przewodu wychodzacego ze sterownika a koniec pierwszej diody dajesz na jedna strone kierunkowskazu , koniec drugiej diody na druga strone kierunkowskazow.
Sprwadz czy dziala Ci domykanie z kluczyka w drzwiach bo jak nie dziala to nie zrobisz domykania.
Zeby dzialalo domykanie to musisz wydluzyc czas zamykania na jakies 20-30 sekund. Czasami jest to osobny przewod wychodzacy ze sterownika.
Najlepiej jakbys dal schemat tego sterownika.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: -=ren=- » ndz lut 05, 2012 11:24

agrala, jasne masz rację! :bigok:


vwlifestyle.pl
Obrazek

heniek1821
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lut 03, 2012 12:58

Re: Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: heniek1821 » czw lut 09, 2012 22:39

Oto schemat sterownika :

http://obrazki.elektroda.net/26_1261167678.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S domykanie z kluczyka dziala.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Podnoszenie szyb z pilota nie działa.

Post autor: -=ren=- » pt lut 10, 2012 18:37

heniek1821, tak czułem że nie musisz wstawiać tych diód... masz już to wykonane w sterowniku. jeden brązowy do lewych kierunków, drugi brązowy do prawych... i o to mi chodziło agrala, jak napisałem że nie musi zakładać tej diody.

heniek1821, sprawdź miernikiem czy podawana jest masa na to domykanie (czy wychodzi "-" z tego czerwonego cienkiego przewody i jak długo to trwa?)


vwlifestyle.pl
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości