18 GT ABS sonda lambda nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Lukasz__20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 24, 2010 20:51

18 GT ABS sonda lambda nie działa

Post autor: Lukasz__20 » pn sty 30, 2012 13:15

Witam wszystkich
Mam taki problem z moim Golfem 18 ABS GT nie ma LPG dużo pali benzyny i kopci na czarno to pojechałem zdiagnozować czy to sonda lambda i co się okazało ze nie , bo nie było żadnego błędu ale postanowiłem odpiąć sonde lambde i zdiagnozować znowu i co się okazało to też nie było błędu chociaż miał odpiętą sonde lambde i kupiłem nową i nie wiem co teraz zrobić czy ją podłączyć
proszę o szybką pomoc bo benzyna droga a daleko do pracy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

18 GT ABS SONDA LAMBDA nie działa

Post autor: Paweł Marek » pn sty 30, 2012 14:39

musisz zacząć od sprawdzeni9a czy kabel od wtyczki sondy az po sterownik silnika nie jest przerwany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lukasz__20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 24, 2010 20:51

18 GT ABS SONDA LAMBDA nie działa

Post autor: Lukasz__20 » pn sty 30, 2012 15:07

już to zrobiłem i nawet masę dałem w innym miejscu. ale dlaczego nie wyskakuje błąd przecież sonda jest odpięta i jak jest podpięta tak samo



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

18 GT ABS sonda lambda nie działa

Post autor: agrala » pn sty 30, 2012 19:44

W MK3 po odpieciu sondy nie wyskakuje blad - to normalne.
Podlacz pod sonde miernik, ustaw na 2V DC i zobacz jak wyglada napiecie na wolnych obrotach - powinno skakac w przedziale 0,2-0,8V
Jak dasz gazu powinno być w okoliczach 1V, przy schodzeniu z obtorow po przegazowaniu powinno pokazac 0V.
Jezeli napiecie na sondzie stoi caly czas w miejscu to sonda do wymiany.
Moze byc tez uszkodzony czujnik temp. plynu chlodzacego - wtedy tez kopci na cieplym silniku i ma problemy z odpaleniem cieplego silnika.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

18 GT ABS sonda lambda nie działa

Post autor: Paweł Marek » wt sty 31, 2012 14:43

przy przebogaceniu mieszanki z innych niż sonda przyczyn - np czujnik temperatury uszkodzony lub tps albo lejacy wtrysk, sonda nie bedzie zmieniac naopięć mimo ze jest dobra i taki test wówczas nic nie daje. Poza tym jaka masę??? Sonda ABS niema masy, tylko jeden kabel sygnałowy, a drugi w wiązce od strony ECU to ekran.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lukasz__20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 24, 2010 20:51

18 GT ABS sonda lambda nie działa

Post autor: Lukasz__20 » sob lut 04, 2012 17:53

A jak jest źle ustawiona przepustnica to będzie pracować sonda ?
jak mogę wyregulować przepustnicę czytałem na różnych forum i pisali ze można to zrobić za pomocą baterii 4-6 V podłączając jakoś pod silniczek krokowy i za pomocą woltomierza ale nie wiem które piny i jakie napięcia są dla ABS proszę was o pomoc i jak by mi ktoś to napisał jak to zrobić proszę was wszystkich o pomoc .


a sonda nie pracuje ma stałe napięcie i szczela i przerywa podczas jazdy na wolnych obrotach jak się da gazu to też szczela muszę jeździć w trybie awaryjnym a czujnik temperatury wymieniłem już 4 razy i ten przy chłodnicy też kupiłem nowy wtryskiwacz nie leje bo sprawdzałem ?

proszę o pomoc



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

18 GT ABS sonda lambda nie działa

Post autor: agrala » ndz lut 05, 2012 10:06

TPS reguluje sie poprzez podanie na niego napiecia i poprzez pomiar napiecia na wyjsciu.
O ile pamietam silniczek krokowy nie mial tu nic "do gadania"
Jest gdzies temat na forum jak to wyregulowac.
Sonda powinna zawsze pracowac.
Zle ustawiona przepustnica (TPS) moze zwiekszyc spalanie. Na podstawie odczyty z TPS ECU dobiera skald mieszanki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości