Brak ładowania Golf II 1,8

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 20, 2012 12:32

Witam wszystkich :) Przeszukałem całe forum i nie znalazłem dla siebie odpowiedzi, więc postanowiłem napisać. Otóż mam problem z ładowaniem w moim Golfie II 1,8 benz-gaz. Problem jest nietypowy ponieważ raz to ładowanie jest, a za chwilę brak :/ Postanowiłem wymienić alternator( tak mi sugerowano). Zakupiłem od auta Audi B4 2,0 benz. Do tego szczotkotrzymacz również nowy. Miało być ok, ale dalej to samo:/ Co tu dalej robić?? Gdzie szukać?? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: marcinek84 » pt sty 20, 2012 13:24

Pewnie nie łączy Ci przewód wzbudzenia od licznika, taki cienki chyba niebieski lub czarny. Pewnie gdzieś się przełamał i raz łączy raz nie.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 20, 2012 13:45

Zaraz to sprawdzę kolego i odpisze jakie efekty :)



areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 20, 2012 15:04

więc muszę powiedzieć, że z tym przewodem jest wszystko ok. Przewód jest cały(wszystko zmierzone miernikiem). tak jak i dioda od ładowania się zapala przy włączeniu zapłonu, a po odpaleniu silnika od razu gaśnie. A czy to możliwe że robi się zwarcie w aku i dlatego tak ładowanie skacze?? Tylko to mi przychodzi jeszcze na myśl :/



Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: lajonek9 » pt sty 20, 2012 16:26

Miałem podobną sytuacje...moim zdaniem powinieneś sprawdzić rozrusznik. U mnie szczotki w rozruszniku były wytarte choć o dziwo odpalał gdy rozebrałem cały środek rozleciał się w drobny mak a osad ze ścierających się szczotek powodował zwarcie wewnątrz rozrusznika...a miałem podobne objawy raz kontrolka się paliła raz nie no. U mnie pomogło dokładne wyczyszczenie środka oraz wymiana szczotkotrzymacza i tulejek w rozruszniku:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: Paweł Marek » pt sty 20, 2012 17:17

areckip1986 pisze: Problem jest nietypowy ponieważ raz to ładowanie jest, a za chwilę brak
opisz jak to sprawdziłeś, miernikiem, po jasności świateł patrzysz czy w jaki sposób.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 20, 2012 17:27

Koledzy rozrusznik mam po regeneracji... :) a chwilowy brak ładowania widać po wszystkim:/ Światła słabną, sprzęt grający się wyłącza itp...

Zapomniałem napisać że mam zamontowany amperomierz w kabinie i też raz pokazuje 14V a za chwilę troszkę ponad 12V. i tak się dzieje co jakiś czas :/

Źle napisałem... :/ woltomierz :D sorki za pomyłkę

Na przyszłość używaj opcji "Edytuj" - prawy górny narożnik posta // Qto



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: thebeast » pt sty 20, 2012 20:50

Należy zacząć poszukiwania od najprostszych rzeczy. Naciąg paska, długość szczotek, regulator napięcia, czyste i pewne połączenia.



areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 20, 2012 21:19

Powiem tak: alternator sprawdzony przed montażem i było super:) sprawdzony już w aucie i też jest ok ale są takie wahania ładowania. Jakby coś się rozłączało, albo właśnie załączało i alternator nie zdąży ładować aku. Pasek mam nowy, regulator napięcia ze szczotkotrzymaczem również. Aku na wyłączonym silniku pokazuje 12,78V czyli niby też jest dobrze :/ Te wahania ładownia nie są równomierne tlko raz na jakiś czas. Ładowanie jest niby cały czas ale skacz z 14,2V na troszkę powyżej 12V i za parę sekund znów jest ok. Nie mam pojęcia o co tu chodzi :(
Wymienię jeszcze jutro aku na całkiem nowy i się okaże czy to on jest przyczyną bo paru znajomych mówiło mi że to też może być przyczyną. O efekcie napiszę:) Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: Johnatan » pt sty 20, 2012 23:36

Spróbuj kolego zabrać kabel rozruchowy i klemami złapać za mocowanie alternatora a drugą do minusa akumulatora. Jednocześnie podstaw mirnik i patrz czy robi się różnica w ładowaniu. Sprawdz też ładowanie na zacisku plusowym alternatora. jak bedzie stałe tzn ze gubi prąd po drodze a jedynym zaciskiem pośrednim jest zacisk elektromagnesu na rozruszniku. Umyć i siknąc wszystko WD :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

areckip1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 14, 2012 18:59

Brak ładowania Golf II 1,8

Post autor: areckip1986 » pt sty 27, 2012 12:51

Witam po dłuższej przerwie :) sprawa już rozwiązana. Odwiedziłem paru elektryków i wszyscy mi mówili że wszystko jest ok:/ oczywiście kasowali też za każdą poradę:/ postanowiłem już wcześniej wymienić aku i tak właśnie zrobiłem:) od tej pory jak ręką odjął:) wszystko jest ok. żadnych problemów z ładowaniem:) Dzięki wszystkim za podpowiedzi:) PozdraVWiam :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości