Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: lajonek9 » czw sty 19, 2012 11:18

Witam! Od początku gdy kupiłem golfika przednia prawa szyba się nie opuszczał. Wczoraj zacząłem tam grzebać i okazało się że nie ma tam kompletnie nic prócz wiązki przewodów żadnych prowadnic całego mechanizmu i silnika a szyba była podparta kawałem dechy żeby się nie opuściła. Teraz moje pytanie, mam okazje kupić cały komplet czyli silnik mechanizm i prowadnice z rozbitego golfa III 5-drzwiowego tyle że też przednie prawe a ja mam 3-drzwiowego czy będzie to wszystko pasowało? I nie wiem od czego zacząć z montażem bo nic tam nie ma:/ Może ma ktoś foto tego całego mechanizmu jak jest to wszystko umiejscowione w tych drzwiach?



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: Baracus86 » czw sty 19, 2012 11:22

ja mam mechanizmy z Passata w 3D wiec powinno pasować bo idealnie się wpasowało w otwory w drzwiach wiec kupuj :food: aha a problemu z założeniem nie powinieneś mieć bo można powiedzieć ze mechanizm jest złożony do kupy, masz 4 śruby do drzwi i luzujesz dwie śruby od łap do szyby poziomujesz skręcasz i gotowe


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: kuba_p » czw sty 19, 2012 11:34

lajonek9 pisze:Może ma ktoś foto tego całego mechanizmu jak jest to wszystko umiejscowione w tych drzwiach?
Najlepiej podczas montażu zdejmij boczek z drugich drzwi będziesz miał wszystko widoczne i niebędziesz cały czas biegał do kompa podejrzeć jak co idzie .



Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: lajonek9 » czw sty 19, 2012 11:36

hmm skoro z Passata pasują to teoretycznie z Golfika 5D do mojego 3D też powinny powinny pasować...tak czy tak kupić warto za takie pieniądze:) a jeszcze jak zdejmuje wew obocie drzwi to jak odłączyć ten kabelek co do chodzi do przycisku ster. szyb? Bo nie mogę do końca zdjąć tego obicia i wisi mi na tym przewodzie?



Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: lajonek9 » czw sty 19, 2012 11:40

owszem i jak już będzie mi ciężko szło to będę musiał sugerować się drugą stronę tylko nie chciałem tego robić bo za każdym zdejmowaniem tego boczku zaczepy się luzują lub całkowicie urywają:/



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: kuba_p » czw sty 19, 2012 13:24

lajonek9 pisze:za każdym zdejmowaniem tego boczku zaczepy się luzują lub całkowicie urywają
Zaczepy do kupienia na Aledrogo z parę pln , jak Ci sie pourywają w boczku który musisz zdjąć to poprosttu kup kilka sztuk więcej , będzie do drugiego .
lajonek9 pisze:jak odłączyć ten kabelek co do chodzi do przycisku ster. szyb
Na górze i na dole kostki co idzie do wyłącznika są przyciski , naciskasz i kostka wychodzi z wyłącznika .



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: kuba_p » czw sty 19, 2012 13:26

lajonek9 pisze:tak czy tak kupić warto za takie pieniądze:)
Koledzy z forum mówią że 3D czy 5D nie ma różnicy . Pasują .



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: Baracus86 » czw sty 19, 2012 17:31

lajonek9, passat czy golf to samo i vento.wiec się nie martw


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: Paweł Marek » czw sty 19, 2012 19:06

Golf i Vento to samo Passat to już nie raczej nie. Przód MK3 taki sam w 3D i w 5D


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: Baracus86 » pt sty 20, 2012 10:20

Paweł Marek, ale mechanizmów innych raczej nie ma. przecież pisałem ze mam z paska mechanizmy, z tą różnica ze nie wiem czy elektryka ta sama <mysli> ale konstrukcyjnie pasuje jak trzeba//////////// zmiana sprawdziłem w etce, i fakt passat ma inne wo gole mechanizmy, wiec gość który dal te silniki zrobił mnie w konia;] a 3d w golfie i 5D maja te same podnośniki


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lajonek9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 06, 2012 14:17
Lokalizacja: Koło Wielkopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: lajonek9 » pt sty 20, 2012 14:36

Dziękuje wszystkim za dobre rady:) rozwiało to moje wątpliwości i jak tylko przestanie u nas kurzyć jadę je wymontować:)



michal55yh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:27

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: michal55yh » sob sty 21, 2012 14:14

Nie wiem, czy w dobrym dziale piszę, ale mój problem także tkwi w elektrycznych szybach. Otóż z przodu obie szyby chodzą, ale z strasznym oporem, dlatego ich nie ruszam aby mi silników nie popaliło. Ostatnio odkręciłem uchwyty szyby i sprawdzałem sam mechanizm, chodzi bez zarzutu. Ale próbowałem także samą szybą jeździć góra/dół i na samym dole chodzi pięknie jednakże już w połowie napotyka opór i następnie jest tak silny, że ciężko mi było ręką ów szybę podnieść. Rozbierałem uszczelki (nie poradziłem sobie ze wszystkimi), smarowałem i dalej nic. Co zrobić z tym fantem? Szyba nie może mieć takich oporów, bo zaraz silniczek mi się spali. Wiem też, że w pozycji otwartej szyby ma ona luz i troszkę się tłucze w drzwiach.
Dodam, że tylna prawa szyba chodzi mi bez zarzutu, idealnie. Z lewej jest spalony silniczek, ale mam nowy tylko nie bardzo umiem wymienić go.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: Paweł Marek » sob sty 21, 2012 20:42

michal55yh, Zakładając że drzwi i prowadnice nie są pokrzywione: odkręć oba uchwyty i staraj się je tak przesunąć żeby szyba chodziła bez oporów. Konkretnie tak: odkręć nakrętki 10-ki obu uchwytów, jeśli gumy uchwytów przykleiły się do szyby - musisz je oderwać, cienkim drutem czy nożem. Następnie nie zakręcając uchwytów podnoś elektrycznie szyby ku górze - w tym momencie uchwyty już powinny przesunąć się na swoje miejsce, poruszaj jeszcze nimi trochę parę prób i powinno być ok. Chyba że winne są zwikłane poszarpane linki to nic to nie da. Sprawdź też śruby prowadnic wskoczyły odpowiednio w swoje otwory.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

michal55yh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 19, 2011 20:27

Mechanizm elektryczny opuszczania szyb

Post autor: michal55yh » ndz sty 22, 2012 21:11

Czy drzwi są krzywe, nie wiem. Nie wyglądają. Próbowałem właśnie robić tak jak piszesz, lecz nie szło ich wyregulować. Miałem wrażenie, że uszczelki w pewnym momencie szybę tak mocno ściskają, że ciężko jest się jej poruszać. Po stronie pasażera szyba chodzi lżej, więc może tam spróbuje wyregulować tak jak piszesz. Tylko co z tą najważniejszą?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości