problem z klapa w kombi, prosze o porade

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ashanti1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2012 17:18

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: ashanti1984 » pn sty 09, 2012 18:00

Czesc chlopaki!

Jestem tu nowa i wlasciwie zmusil mnie do zawitania do Was moj klopot. Auto Golf IV Kombi, czasami klapy nie moge otworzyc (jakby sie zacina), czasami nie moge domknac. Czasami jest OK. Z kluczyka tez nie idzie bo jest chyba zardzewialy. Bylam w VW (tu w Niemczech) i z tego co zrozumialam, to jest tam jakis problem z przewodem do spryskiwacza, z ktorego kapie plyn. Panowie kazali mi (takie rzeczy robie sama, wiec prosze powaznie do tego podejsc) otworzyc klape, zdjac te gumowe oslonki i sprawdzic czy wszystkie kable sa... nie wiem jakie!??? Co tam w tych kablach ma byc, rozumiem, ze nie moze byc tam wody, ale co mam sprawdzic, co uznac za niepoprawne? Bede wdzieczna za Wasze porady...

Wiem, ze najlatwiej oddac auto do serwisu, ale wole zrobic to sama z oczywistego, ekonomicznego powodu... :(



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: Pablo Corrado » pn sty 09, 2012 18:38

Pierwszą rzeczą jaką sprawdź, to czy po włączeniu tylnej wycieraczki i jej spryskiwacza, pryska pionowo do góry, czy strumień "podąża" za wycieraczką.
Jeśli dysza będzie sie kręcić razem z wycieraczką to znaczy, że w środku w klapie, w mechaniźmie wycieraczki pękła rurka i woda się leje właśnie przez machanizm wprost na zamek w klapie.
Wtedy do wymiany mechanizm wycieraczki wraz ze spryskiwaczem.
Tak czy tak, wartałoby po zdjęciu tapicerki klapy popsikać cały zamek od wewnątrz jakimś płynem penetrującym, typu WD-40 i próbować rozruszać. Jeśli puści to dobrze nasmarować, zlożyć i jeździć ;-)
Ostatnio zmieniony pn sty 09, 2012 18:41 przez Pablo Corrado, łącznie zmieniany 1 raz.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

danek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 27, 2011 21:34

Re: problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: danek27 » pn sty 09, 2012 18:41

Pryska pionowo, przypuszczam, że będzie tam woda jakaś bo samochód stoi na podwórku.
Natomiast psikałem takim preparatem do zamka ale go nie rozkręciłem bo niemam narazie takiej możliwości.
Dlatego chciałbym wyłączyć na ten okres tylko to pikanie które pochodzi od komputera.



ashanti1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2012 17:18

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: ashanti1984 » pn sty 09, 2012 18:46

Widze ze kolega danek27 podpial sie do mojego tematu...


Wiec tak, zamek rozebralam, wyczyscilam popsiklam WD40 i rozruszalam, raz dziala raz nie - to z kluczyka.

Teraz tak: Spryskiwacz mi nie dziala! Slychac ze chce psikac, ale nie ma czym, a jest plyn nalany, wycieraczka jednak dziala!


Co moglbys mi teraz poradzic?



danek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 27, 2011 21:34

Re: problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: danek27 » pn sty 09, 2012 18:52

No tak podpinam sie i tu jeszcze raz moj post:
Witam,

Mam taki problem w moim VW Golf 4 1.4 Basic.

Mianowicie podczas jazdy samochodem pojawia mi sie informacja na komputerze ze mam otwarta klape bagażnika: "heckklappe offnte" oraz pika mi ten komputer. Jest to bardzo denerwujące.

Jest jakaś możliwość wyłączenia tego pikania poprzez VAGa? Jak tak to jakim modułem i w którym bloku, jeśli mógłbym prosić o pomoc?
Oczywiście zdaję sobię sprawę, że będzie konieczna wymiana tego czujnika w zamku.

Pozdrawiam,



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: Waqa » pn sty 09, 2012 18:52

danek27 pikania pozbedziesz sie odlanczajac mikro w zamku tylniej klapy

ashanti1984 powiedz jak wyglada sam mechanizm wycieraczki, podejrzewam ulaqmany króciec i woda zamast leciec na szybe, kapie na zamek. Dlatego tylko slyszysz ze chce psikac.
kolejnym bardzo prawdopodobnym rozwiazaniem Twojego problemu jest gumowa przelotka klapy. Wyjmij ja i sprawdz czy przewody w niej sa cale. powodzenia



ashanti1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2012 17:18

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: ashanti1984 » pn sty 09, 2012 18:55

...nie mam teraz za bardzo jak tam zajrzec, ale pozniej napewno to zrobie i napisze. jezeli jest tak jak piszesz, to powinnam zrobic, mam kupic caly ten mechanizm wycieraczki?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: Waqa » pn sty 09, 2012 18:59

z tego co sie orietuje to sa specjalne zestawy naprawcze. w ASO beda wiedziec o co chodzi.



ashanti1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2012 17:18

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: ashanti1984 » pn sty 09, 2012 19:04

@denek27 Tobie tez sie rozladowywuje akus przez ta lampke sygnalzacyjna??? ja to odpielam, bo po nocy akus potrafil byc wyczerpany do zera!



danek27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 27, 2011 21:34

Re: problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: danek27 » pn sty 09, 2012 20:43

Nie u mnie nic sie nie dzieje z akmulatorem, tylko ten zamek jest zepsuty.
Poprostu raz mi miga kontrolka, a raz nie, jak już przejadę kawałek podczas jazdy.
Zamek moge otworzyc kluczykiem, czasem bez kluczyka ale to wlasnie zalezy od tego czujnika w zamku.



zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: zq_lbn » wt sty 10, 2012 12:38

Słuchajcie - temat był wałkowany wiele razy - zestaw naprawczy sporo kosztuje, a można go zastąpić wstawiając kawałek wkładu z długopisu. Zdjęcie całości jest banalnie proste - dwie śrubki przy plastiku, zdjęcie plastiku (tutaj trzeba zdecydowanie szarpnąć), jedna śruba od wycieraczki na zewnątrz, trzy od silniczka, odpięcie kabla wycieraczek i wężyka od sprysku. Temat bardzo dokładnie już był opisywany.

Jak już zrobicie porządek ze spryskiwaczem i będzie pewność, że woda się nie leje na zamek pod spodem - suszycie wszystko, co jest w klapie ze szczególnym uwzględnieniem zamka i powinno być po problemie. Oczywiście może być problem gdzieś w innym miejscu (jakieś przebicie), ale jeśli płyn leci do środka to obstawiam na tą opcje naprawy.

ashanti - podejrzewam, ze poza kontrolką może Ci się świecić oświetlenie wnętrza (chociaż przy dobrym Aku chyba nie powinno być problemu po jednej nocce)



ashanti1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 09, 2012 17:18

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: ashanti1984 » wt sty 10, 2012 14:27

No witam ponownie, wiec tak, najprawdopodobniej mam ten mechnizm wycieraczki do dup*, ale teraz sie zastanawiam, dlaczego rozladowywuje mi sie akus, auto stalo 3 dni z otwarta klapa (lampka sie nie swieci, bo jest odpieta), bo nie mialam na to czasu, tym samym sie suszylo i teraz jest troche lepiej, czesciej klapa dziala prawidlowo niz sie zacina. Ja odczepie ten przewod z plynem spryskiwaczy i go zaslepie, taki mam na to pomysl. Te lable pod tymi gumowami przelotkami obejrzalam, sa cale, ale teraz do cholery nie umiem ich spowrotem prawidlowo wlozyc, moze tez to wina ich wieku... bedzie mi sie tam teraz woda lala, ach!

szukalam w wyszukiwarce podobnego tematu ale nie znalazlam... :(



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: grg474 » wt sty 10, 2012 22:52

ashanti1984, zacznijmy może jednak po kolei - gumowe osłonki kabli - takie jak peszle znajdujące się na połączeniu klapy z nadwoziem maja taki wypust - potrzebujesz płaskiego śrubokrętu którym ładnie wciśniesz tak te peszle żeby zagłębienie w peszlu zrównało się z blachą (trochę zawile piszę ale myślę że skumasz o co biega)
Teraz sprawa sprysków - zaślepienie jest też pewnym rozwiązaniem /pod warunkiem że nie wywali tej zaślepiającej rurki i wtedy płyn nie będzie lał się do klapy.
Teraz te działające/nie działające zamki itd - mieszkasz jak kumam w Niemczech - pierwszy w okolicy szrot - znajdź czy mają jakiegoś klepniętego varianta i wydłubać zamek (czyli to co wystaje z klapy w połowie szerokości - klucz spline 12kątny potrzebny) - przekładasz ten zamek oczywiście wpinając i wypinając wtyczkę 3pinową w tym zamku - wtyczka ta odpowiada za otwieranie się i zamykanie zamka (komfort musi mieć info że tylna klapa jest zamknięta bo rączka klapy jest tak naprawdę elektryczna)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zq_lbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lip 08, 2009 23:29
Lokalizacja: Chełm/Lublin

problem z klapa w kombi, prosze o porade

Post autor: zq_lbn » śr sty 11, 2012 09:45

a naprawa wycieraczki bardzo ładnie opisana jest tu:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości