Golf IV problem z lampką wstecznego

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jacky1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 15:22

Golf IV problem z lampką wstecznego

Post autor: Jacky1990 » ndz sty 08, 2012 16:09

Witam, mam golfa IV i problem, ktory juz trwa dlugi czas ale troche olewa sie ten wazny temat ale trzeba sie w koncu tym zainteresowac. Czesto teraz juz nie zalacza mi sie lampka wstecznego biegu, jak przyszly mrozy to juz praktycznie w ogole sie nie wlacza z malymi wyjatkami. Po prostu wlaczam wsteczny a lampki brak, czasem jak mocniej wciskalem bieg to jakby zaskakiwalo swiatelko z tylu ale nie wiem czy to przypadek czy przez moje "szarpanie" biegiem:) Czy aby to naprawic trzeba jakos rozbierac pol samochodu, czy mozna to zrobic w jakis miare prosty sposob, bo kasy i czasu brak a jednak to wazna sprawa, szczegolnie jest to uciazliwe aby wycofac jak jest ciemno, bo jednak ona duzo pomaga w oswietleniu tego co mamy za dupka golfika:) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf IV problem z lampką wstecznego

Post autor: Qto » ndz sty 08, 2012 16:20

a wyszukiwarki to chyba nie użyłeś :chytry:
Szukamy na skrzyni biegów dwupinowej wtyczki, zdejmujemy i zwieramy jej piny (włączony zapłon)...sprawdzamy czy światła świecą.
świecą - czujnik (włącznik świateł wstecznego) w skrzyni dowymiany
nie świecą - szukamy problemu w instalacji



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Golf IV problem z lampką wstecznego

Post autor: Rafał 21 » ndz sty 08, 2012 16:52

Jacky1990 pisze:jakos rozbierac pol samochodu, czy mozna to zrobic w jakis miare prosty sposob, bo kasy i czasu brak
Kredytu nie musisz zaciągać :P To nie jest jakaś astronomiczna kwota czujnika cofania . Wpierw zerknij co jest grane z czujnikiem świateł ,może kabel spadł urwany ,ja tak miałem bo pewnie sam urwałem jak grzebałem z wentylatorem , lub wystarczy go wykrecic i wyciągnąć z pod niego podkładkę . .Aby sprawdzić czy kable sa dobre to wystarczy zdjąć wtyczkę z niego włożyć w nią zworkę]druta i powinny palić światlo . Czujnik znajduje sie na skrzyni biegów pod wybierakiem z boku/czoła, patrząc od zderzaka pod akumulator. Zamieszczę Ci zdjecie kolegi z forum który zaznaczył czerwonym flamastrem jego miejsce, więc na pewno go znajdziesz tylko latarką przyswieć
Obrazek


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

apacz15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 05, 2012 12:58

Golf V brak jednego wstecznego

Post autor: apacz15 » śr sty 18, 2012 21:42

Witam

Ja mam podobny problem tylko dotyczy on braku prawego wstecznego.Probowalem juz zamieniac zarowki i nawet cale wklady lamp tylnych zamienialem ze soba i wnioskuje ze nie dochodzi prad do prawej zarowki wstecznego. Czy to tez moze byc czujnik w skrzyni biegow?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf IV problem z lampką wstecznego

Post autor: Qto » czw sty 19, 2012 14:42

apacz15 pisze:Czy to tez moze byc czujnik w skrzyni biegow?
nie
Jeżeli faktycznie nie ma napięcia to do sprawdzenia kabelek idący z lewej lampy do prawej - nic innego tam się nie może stać. Kabelek czarno/niebieski



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości