Ogrzewanie tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Loganek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 20, 2011 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: Loganek » ndz sty 08, 2012 01:01

Witam wszystkich na forum, w sumie dział taki nie bardzo do witania, ale od czegoś zacząć trzeba ;)
Od niedawna jestem dumnym posiadaczem golfa mk2. Trochę ostatnio sobie przy nim dłubałem i naprawiłem parę drobnych rzeczy.
Zima w tym roku jest jaka jest i dopiero niedawno zauważyłem że nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby.
Z tego co udało mi się zdiagnozować po przekopaniu forum:
-światełko pomarańczowe świeci na włączniku
-12v dochodzi do styków szyby (były trochę zaśniedziałe, ale po oczyszczeniu nadal nic)
-opór na wył zapłonie waha się od 3,3-5,5Ohm na ściezkach
-ścieżki niepoprzerywane
-kable w klapie sprawdzone,nic tam nie jest przepalone ani przerwane

Dodam że ostatnio deskę naprawiałem (urwane mocowania) ale wszystko inne działa bez najmniejszego problemu, niestety nie wiem czy ogrzewanie działało przed demontażem deski. :/

Według wszelakich praw powinno grzać ale tak się nie dzieje :(
Co jeszcze może być powodem i jak sprawdzić, napiszcie tak łopatologicznie bo z elektryką raczej krucho póki co u mnie ;)

Ponadto co mi sie jeszcze przypomniało to przy właczniku od kabla żółto-czarnego odchodzi niebieski zakończony żeńską wsuwka, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie mógł być wpięty.
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 01:25 przez Loganek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: Johnatan » ndz sty 08, 2012 01:21

jak kontrolka sie swieci tzn że prąd wychodzi. Ale czy dochodzi. Otwórz tylną klape. ściągnij konektory i sprawdz czy w lewym konektorze jeszt 12V. Sprawdz to dotykając masą miernika do zamka klapy lub śrubki tylnej lampy. Przełącz miernik na przejście "pipczyk" Sprawdz czy w prawym konektorze jest masa. Czy pipczy wskaźnik gdy dotkniesz konektora i masy np zamka lub śrubeczki lampy tylnej. Jeżeli nie za pipczy tzn że nie masz masy na tylnej szybie. PRzycyzną tego moze być pękniety kabel w przelotce klapy. Masa szyby jest w boczku bagażnika po prawej. Jeżeli nie ma 12V jest przerwany kabel w lewej przelotce. Uwaga nie sprawdzaj napięcia miedzy dwoma konektorami od szyby. Masa ma być od zamka klapy lub śrubki. Nie ma masy nie ma pomiaru, nie ma 12V nie ma nic..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Loganek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt gru 20, 2011 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Ogrzewanie tylnej szyby

Post autor: Loganek » ndz sty 08, 2012 01:54

Dzięki za wytłumacznie teraz już rozumiem co i jak :D
Oczywiście kabel od masy przerwany, nie mam pojecia jak sprawdzałem wczesniej a chyba ze 3 razy tam do przelotki zagladalem i nie zauważyłem. W sumie to nie jest przerwany tylu urwany juz za przelatką i wpadł, więc cały boczek trzeba będzie zdjąć. Podłaczyłem na krótko i działa ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości